PDA

View Full Version : Foruma updeits (novērojumi, problēmas, ieteikumi)

marizo
28-02-2018, 19:34
Pēc updeita man uz android mobilā vairs nerāda pareizi garumzīmes un mīkstinājumzīmes.

Zigis
28-02-2018, 21:02
Uz Windows on hroma arī, bet tikai virsrakstos un parakstos, paši posti lasās normāli

Vinchi
28-02-2018, 21:19
Vēl uptdeits nav noticis. Pašlaik izdevās drusku sataisīt lai vispār forums darbojas.
Pie garumzīmēm arī tiek strādāts.

Tuvākajā laikā vēl var būt foruma darbība pārtraukumi sakarā ar plānoto janāko versiju.
Cerams ies kaut cik gludi ar to pāreju.

Kodolskiltava
05-03-2018, 11:54
Klau, kas īsti notiek ar šo updeitu? Forums izskatās, ka ir pārnests no ne jaunākās datu bāzes, jo tikko pamanīju, ka viens mans posts ar bildi ir pazudis. Kas būs ar saplīsušo simbolu kodējumu? Foruma DB ir viens saplīsušais kodējums, tagad cilvēki raksta citā kodējumā, kas attēlojas normāli un glabājas tajā pašā DB. Kad salabos saplīsušo kodējumu un foruma vecie ieraksti attēlosies normāli, vai nebūs tā, ka tagad ierakstītie posti saplīsīs? Kāpēc updeits netiek veikts sākumā visu saliekot pārbaudītā testa versijā, visu pārbaudot un tad nemanāmi pārnesot pilnu DB uz jauno versiju? Tāda pārnešana uz iepriekš pārbaudītu platformu prasītu stundu nestrādājoša foruma, bet tagad tas ir gļukains jau pāris nedēļas, un nekas neliecina, ka kaut kas tiktu labots.
OK, es neesmu nekāds web lietu pro, tomēr šādām lietām nevajadzētu tā ievilkties.

Kodolskiltava
05-03-2018, 12:18
Tikko pamanīju, ka postu rediģēšana arī nestrādā. Gribēju precizēt iepriekšējo jautājumu - vai ir noskaidrots kā dēļ veco postu nestandarta simboli (garumzīmes, mīkstinājuma zīmes, kirilicas simboli) tiek attēloti nekorekti? Vai problēma ir pašā datu bāzes backupā vai tās apstrādē? Es nezinu kā notiek vbulletin foruma updeits, bet kā piemērs PhpBB forums standarta konfigurācijā updeitojas elementāri - uzkopējot jaunās versijas failus un palaižot DB updeitu uz jauno versiju.

Powerons
06-03-2018, 01:26
Vēl jau nekas nav updeitots, tikai atjaunots vecais forums lai šobrīd strādā.
Domāju, ka veco forumu, nav jēgas labot, jo tā pat vietā būs jauna versija.

Kodolskiltava
06-03-2018, 10:08
Nu, piemēram, man vispār nav skaidrs kā dēļ forumā ir bardaks. Kas notika? Kāpēc forums tagad jālabo? Vai kāds salauza updeitojot? Kāpēc pazuda posti? Nebija DB backups uztaisīts pirms kaut kas tika darīts? Kāpēc nevar updeitotu forumu likt paralēli ar atsevišķu DB netraumējot šo strādājošo?

JDat
06-03-2018, 12:44
Vispār jau ir aizdomas ka formumu uzhackoja vai arī hostinga kantoris kaut ko salauza. Vispār jau forums tagad ir viena cilvēka (Vinchi) privātais projekts par kuru tiek maksāts no savas kabatas. Es pat apsveru iespēju par donation forumam, ja vajag. Ja kādam ir zināšanas forumu lietās, tad labāk sazinieties ar Vinchi un piedāvājiet palīdzību, nevis čikstat ka nav garumzīmes vai stāsties par upgradiem. Ja Vinchi būt pofig par forumu, tad mēs te tagad nerakstītu.

Kodolskiltava
06-03-2018, 13:54
Bāc, es nečīkstu par garumzīmēm, es prasu kā dēļ nav informācijas par to, kas notiek un ja ir problēmas, lai taču palūdz palīdzību kaut vai te pat forumā. Kāpēc es bišķi iespringstu - kā jau minēju, ir viena DB daļa, kura attēlojas šķībi un ir otra DB daļa, kura attēlojas normāli un jaucas kopā ar to pirmo šķībo daļu. Un šī otrā daļa nemitīgi aug kamēr kāds kaut ko raksta forumā. Man ir sliktas aizdomas, ka kādā brīdī būs situācija, kurā normāli attēlosies vecie posti, bet saplīsīs jaunie. Un jo ilgāk labošana ievilksies, jo vairāk kādam būs jālabo. Ja vajag, varu arī piedāvāt kādu palīdzību, šāda tāda pieredze un iespējas tomēr ir.
Par iespēju, ka garumzīmes ir hostinga vaina, jā, nav izslēgts. Iesaku pajautāt tieši hostinga servisam vai viņi kaut ko neupdeitoja savā sistēmā tajā brīdī kad viss saplīsa. Forumam freefm.lv bija ļoti līdzīga problēma pēc hostinga servisa updeita. Kā tas īsti tika atrisināts es nezinu, foruma uzturētājs ļoti lamājās, bet pēc kāda laika salauztie simboli bija salaboti.

australia
07-03-2018, 10:54
pagājušonedēļ ierakstīju postu, tas ir pazudis

JDat
07-03-2018, 16:00
Iespējams, ka pazudis ar galiem.

Zigis
07-03-2018, 20:44
Kādiem galiem?

Vinchi
08-03-2018, 21:11
Sveiki visiem!
Atvainojos par novēlotu atbildi, bet biju domājis ka viss ātrāk nokārtosies. Tomēr nav viss tik vienkārši kā sākumā liekās :)

Jā var būt ka ir kādi posti pazuduši, jo liku nano atjaunot forumu no backup uz brīdi kad lapa strādāja. Viņi uzlika vecāko rezerves kopiju bet forums vienalga neatsāka strādāt. Tad nu man pašam izdevās kaut kā uzčinīt lai strādā, bet garumzīmes nedarbojas.

Aizdomas ka pie vainas varētu būt unicode encodings datubāzē vai arī kas cits.

Tagad ir sarunāta weblapu izstrādes firma kas uzlikts jaunāko vBulletin 5 versiju un cerams ka tā atrisinās visas problēmas. Ja nē tad meklēšu citu variantu kā atrisināt tās.

Pašlaik arī tiek pirkta jaunās versijas licenze, nedaudz arī ievilcies pirkums ir dēļ pārskaitījuma uz štatiem.

Cerams nākamnedēļ sāks parādīties reālas izmaiņas un darbi forumā.

Par forumu nav aizmirsts un darīsim visu lai saglabātu šo vietu kur elektroniķiem aprunāties.
Ceru ka ar jauno versiju parādīsies arī jauna dzīvība forumā. :)

Ints
08-03-2018, 22:08
Paldies, forums tiešām IR vajadzīgs!

Isegrim
09-03-2018, 16:36
Kur jēga kaut ko pārtaisīt bija? Viss taču tāpat darbojās.

marizo
09-03-2018, 17:54
Bija vairākas dienas, kad forums negāja vispār: pirmajā lapā bija logo un daži vārdi. Nezinu, kāpēc tā bija. Nobruka datu bāze? Hostings kko sačikāja? Kāds uzhakoja?
Es vismaz tā saprotu to notikumu attīstības gaitu.

kekss
09-03-2018, 18:48
ka tik ne kaadam pa labu interešu grupa kaa ne kaa apgrozaas

Powerons
10-03-2018, 04:07

Ja uz servera uztaisa atjaunojumu, piemēram uzliek jaunāku PHP versiju, bet forums paliek vecais, tad vecās programmas ar jauno PHP var nestrādāt.
Tādas aizdomas, ka līdzīgs iemesl arī bija foruma nobrukšanai.
Jaunais PHP dažas no savām vecajām funkcijām jaunākajās versijās vairs neatbalsta.

Domāju ka tāpēc arī ir vērts iet laikam līdzi un arī pašu forumu atjaunot uz jaunāku versiju, kās tas šobrīd ir iecerēts.

JDat
10-03-2018, 13:49
Forums negaidīti nobruja. Nevies (vinchi) speciāli neko neatjaunināja. Kāpēc nobruka?
Ir 3 versijas:
1) kaut kādi gudrinieki salauza forumu vai datubāzi, vai arī nobrucināja datubāzi. Runa ir par cilvēkiem no malas. "eģiptiešu scriptkiddies?
2) Hostings (nano.lv???) izdomāja atjaunināt web hostinga softu, rezultātā forums vai datubāze (vai abi) nobruka. Ja tas notika, tad tas bija vez saskaņošanas ar Vinchi.
3) Pietrūka vietas priekš foruma. Respektīvi izdalītā vieta uz HDD, moderni to sauc par quota, piepildījās.

Tā ka īdēšana iar strādājoša foruma aiztikšanu šoreiz ir nevietā.

Cik saprotu, tad neizbēgami forums tiks atjaunināts un neizbēgami kaut kas gļukos.

janeks
13-03-2018, 11:40
Ja dotās tēmas URLī ir sačakarētā rakstu zīme, tad "Atbildēt ar citātu" neiet - izsktās, ka JS uzkaras, jo lapa nepārlādējas, bet "smilšu paulkstenis" griežās.

Vinchi
14-03-2018, 10:02
Pagaidām updeits vēl ir drusku uz pauzes, jo vBulletins nav apstiprinājis ka ir jaņēmis pārskaitījumu par licenzi. Un tikmēr nav iespejams ielādēt jauno versiju.
Vietas uz serveram forumam par laimi ir ar rezervi :)

Kodolskiltava
16-03-2018, 16:06
Nu, re, tā jau likās - vecie posti ir OK, bet kopš saplīšanas ierakstītie posti (un droši, ka privātās ziņas aŗi) ir kropli. Vai tas tiks labots?

Vinchi
16-03-2018, 20:13
Jā pašlaik posti pirms backup ir vienā encodingā un jaunie ir citā. Noteikti tiks strādāts pie garumzīmju konvertācijas, cerams viss izdosies.

Šodien saņēmu jauno vBulletin licenzi un web izstrādes firma ir ķērusies pie darba.

brunurupucis
16-03-2018, 20:45
Garumzīmes tā kā strādā, bet nu opciju pogas jāzīlē kura kur atrodas. Visās opcijās.

ddff
18-03-2018, 13:36
Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439

australia
28-03-2018, 16:01
Kādas prognozes? Te viss ir greizi ar izvietojumu u.t.t.

sasasa
09-04-2018, 11:13
Vai nav tuvākajos plānos savest kartībā Menu un citu pogu uzrakstus, lai tur tukšumi nerādās? Citādi tā ir neiespējamā misija kko uzraxtīt vai sameklēt :(

flybackmaster
09-04-2018, 22:46
http://www.elfafoorum.ee/forums/8-Elektroonikafoorum . Pietam viņiem ir interesanti stati arī. Diez cik ilgi vel būs šis forums

@sasasa Pāslēdz uz English(US) Darbojas nedaudz labāk

Vinchi
10-04-2018, 21:51
Pašlaik vēl notiek darbs pie jaunās versijas uzstādīšanas. Domāju ka tuvākajās pāris nedēļās varētu izdoties pāriet uz jauno versiju. Veco versiju nelabos jo pārāk daudz caurumi un gļuki.

Kodolskiltava
26-05-2018, 00:34
Eu, nu, klau, bāc, varbūt paziņojiet par tuvojošiem/notikušiem darbiem? Jo vienā bīrī kļūdas paziņojums pašā augšā likās pazudis, tagad tas ir atpakaļ un atkal viens mans posts ir pazudis. OK, saprotu, aktivitāte forumā ir minimāla, bet tā, kas ir, tomēr negrib lai tā bez brīdinājuma pazūd.

Kodolskiltava
07-10-2018, 22:19
Klau, kas notiek ar foruma labošanu? Kaut kas notiek? Pēdējais statusa updeits no admina ir pusgadu vecs, pēc vairākiem darbības pārtraukumiem forumā ir tie paši gļuki.

australia
17-12-2018, 11:30
nu, jopcik. Te viss ir beidzies, ka neviens pirkstu neliek klāt, lai kaut ko salabotu?

Kodolskiltava
21-12-2018, 21:16
Mnu, kā redzi, es jau arī esmu prasījis un bez kādām atbildēm vai brīdinājumiem par darbiem. Plus iepriekš norādītās lietas arī nav salabotas, tā kā pieņemu, ka no admina puses forums ir visai pamests.

Ints
22-12-2018, 00:24
Ierakstīt var, značit viss kedā.
Lai notiktu īsta jautrība, vajag troļļu bariņu. Es ceru uz skolnieku brīvdienām:D

JDat
22-12-2018, 03:49
Izskatās ka tu būtu tas troļļu pavēlnieks. Pamēģini no sākuma piereģistrēties, trolli.

M_J
22-12-2018, 18:25
Izskatās, ka Latvijā vienkārši ir apsīkusi vajadzība pēc elektroniķu foruma kā tāda. Kur uz citu darbiem paskatīties un ar savējiem palielīties. Un darīt to dzimtajā valodā. Vai arī tiešām neviens neko vairs netaisa? Vai ir citas vietas, kur šie ļauži apmainās domām un idejām? Tajā pašā Boot forumā jau arī pļāpā par visu ko, tikai ne par elektroniku un programmēšanu. Un ja par programmēšanu, tad par datu bāzēm un grāmatvedību. Ja nebūtu pārējās pasaules, nomirt varētu no garlaicības.

JDat
23-12-2018, 14:35
Taisīt jau taisa, un raida, bet... Kuru tas interesē?

Kas attiecas uz forumu, tad Vinchi pastāstīja sekojošo:

Cau! Jā ar forumu nav labi. Firma ar kuru vienojos par foruma updeitu neko sakarīgi nevar izdarīt un tas džekiņš kas pie tā strādāja ir nozudis. Man ir doma varbūt jārunā ar kādu forumieti, kurš šīs lietas pārzin. Varbūt varēs palīdzēt savest kārtībā kaut ko. Itkā jaunā versija ir uzlikta bet nevar vienlaicīgi testēt kopā ar veco versiju jo ir dažādas PHP versijas katrai foruma versijai. Izksatās ka šo jautajumu risināsim pēc svēktiem jo tagad visiem baigā steiga.