Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Robots URMAS - konstrukcija, shēma, programma -
+
... 3 4 5

thread: Robots URMAS - konstrukcija, shēma, programma

Senior Member
    Feb 2007
    4,624

Re: Robots URMAS - konstrukcija, shēma, programma

torni - es tikai peec saviem postiem izlasiiju Tavu aprakstu. liidz ar to - ar skumjaam naacaas atziit, ka daudz ko jau pats piemineeji

nu, Tu ruupiigi no gaismas ekraneeji fototranjus, es uz to neiespringtu - taisiitu, lai straadaa max plashaa gaishuma diapazonaa. tad arii lielaaka droshiibas sajuta par temu - lai kada buutu virsma [spiidiiga, vai mateeta, lenta - atstarojosha vai tieshi otraadi, absorbeejosha], lenta - viss po.

zin, ko es savam robotam taisiitu?
    2 rindas ar fotodiodeem. pirmo [jauno] izbiidiitu uz priekshu par kaadiem 5cm.
    taa es redzeetu ne tikai tekosho situaaciju, bet arii naakotni/virzienu. pagriezienos vareetu drifteejot iet iekshaa

un fototranju skaitu taisiitu nepaara. lai ir orientaacija uz centraalo..

p.s. par to komutaaciju - es biju domaajis, ka tiek komuteeti tranju slodzes R. respektiivi - spilgtaakaa apgaismojumaa paarsleedzas 33/3k, piemeram.
    nu, 7 pretestiibu vietaa var izmantot 3, lediem polaritaate otraadi, bet - tie ir siikumi [sheemaa], driizaak kaa tests idejas kopeetaajiem

p.s. peec datasheet man raada baigi smuki lineaaro attieciibu Ee/Ic..

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,423

Re: Robots URMAS - konstrukcija, shēma, programma

zin, ko es savam robotam taisiitu?
    2 rindas ar fotodiodeem. pirmo [jauno] izbiidiitu uz priekshu par kaadiem 5cm.
    taa es redzeetu ne tikai tekosho situaaciju, bet arii naakotni/virzienu. pagriezienos vareetu drifteejot iet iekshaa
    Ko tik vāji? Tikai 2 rindas...
    Man kā minimālistam pietiek ar vienu rindu: http://elm-chan.org/works/ltc/report.html
    Tur arī video...

Maksimālistiem ir cita alternatīva: videokamera
    http://elfa.lv/forum/viewtopic.php?f=28&t=1221

Esmu tālāk ticis par kaspichu robotu būvēšanā. Man ir riteņi un tagad štukoju kā uzlikt uz šasijas.
    Esošais līnijsekotāja būvešanas temps ir ļoti straujš: apmēram 1 izurbts caurums reizi 2 mēnešos. Domāju ka tāds temps ir ļoti straujš. Līnijsekotājs varētu būt gatavs apmēram uz pesionēšanās vecumu. Tobiš, kad man būs 97 gadi un iešu pensijā.

+

1. : 25
    : 21-11-2015, 08:40
  2. : 1
    : 17-10-2009, 15:23
  3. : 11
    : 23-04-2008, 19:08
  4. : 46
    : 18-03-2008, 13:04
  5. : 5
    : 03-04-2007, 18:16