Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Vai ir sākušies Lēto fpga mikreņu Cenu kari ?? -
1 2 3 4 ...

thread: Vai ir sākušies Lēto fpga mikreņu Cenu kari ??

Senior Member
    Jan 2007
    Latvia
    1,543

Re: Vai ir sākušies Lēto fpga mikreņu Cenu kari ??

Vispār jau ar to Home made PCB neko nopietnu uztaisīt nevar kā piemēru var minēt Vikinga motoru draiveri kurš ir uz 2 līmeņu plates pa tiem pašiem 20Ls tākā nopietnām lietām tāpat jātaisa spiestās plates, līdz ar to tas nav nekāds lielais arguments kādēļ fpga hobijistiem neder.
    Nespried par pārējiem pēc sevis! Var uztaisīt divpusējo, bez nekādām problēmām. Rokām no īstās vietas jāaug!

Senior Member
    Jan 2007
    599

epi, atskrūvē kādu televizoru un paskaties, kas iekšā. jumperi un vienpusējā plate. kāpēc? tāpēc, ka vienpusējās plates lēti izgatavot. labi, rūpnieciska veidā arī divpusējā nav nekas grūts, bet tomēr dārgāka. par vairākslāņu platēm nerunāsim, tās ir dārgas arī vairumā. un tagad interesantais jautājums, kas letāk - izmantot vienslāņa plati ar AVR vai to pašu funkcionalitāti iegūt ar četrslāņu plati un fpegu?
    un vēlviens a vairumražošanas ekonomikas fiška.
    teiksim ir partija - 1 milions verķu. un variants A ir lētāks par variantu B par, teiksim nu 3 santīmiem. itka sīknauda. cik liels ir kopējais ietaupījums izmantojot metodi A?

Senior Member
    Apr 2004
    643

[*]Galvenais bonus tajām fpga ir tas ka vari pieslēgt prakstiski jebkuru čipu it sevišķi tas attiecās uz tiem modernākajiem un ātrākajiem čipiempiemēram DDR2 400 SDAM atmiņu, vai kādu kas komunicē ar 600Mbiti/s caur diferenciālo LVDS to atbalsta mans ciklon3

saakumaa iemaacies dizainot vienkaarshas plates nevis uzreiz par DDR2 sapnjo. pietiekoshi nopietniem dizianeru kantoriem ir bijushas probleemas ar DDR. shamiem uz viena razhotaaja chipiem straadaa 50% chipu uz citiem nestraadaa vispaar neviens chips. ceru ka nesapnjo tos dizaineet uz divslaanju paltes . nemaz nerunaajot par softa rakstiishanu, jo dazhaadu DDR chipu razhotaajiem atshkjiraas dazhas niansiites. un vispaar kaa tu iedomaajies viens pavilkt dizaineeshanu un progu rakstiishanu? pie shaadiem projektinjiem ir jaastraadaa grupinjaas. zinu ko runaaju, jo esmu izgaajis katram no shiem posmiem cauri.
    tieshaam labaak buutu saacis ar ko vienkaarshaaku ar tiem pashiem PICiem vai ATMELiem un novedis liidz galam.

Senior Member
    Oct 2007
    921

sharps kapēc, gan? Sapņot taču aizliegts nav! Varbūt arī es kādreiz sapņoju kļūt par valsts prezidentu. Uz reiz pēc vidusskolas. Lai nav lieki jāčakarējas un laiks jātērē nevienam nevajadzīgajai karjerai. Tāpat visu ko vajag zināt prezidentam - var izlasīt gan grāmatās, gan internetā. Iedomājies - tas taču reāli forši un reāli izdevīgi - uzreiz pēc videnes kļūt par valsts prezidentu. Bez problēmām ieviestu kārtību gan valsts, gan savā personīgajā dzīvē!
    Padomā ZZZ kādam muļķim man jābūt, lai es tākā tur rakstīts, pats tā arī domātu ??? !!! © Epis

Senior Member
    Sep 2006
    Riga
    3,053

starpcitu, ja nemaldos, ziepjukamerās ir parstākais atmeļs ar DDR atmiņām.. Būs laiks, uztaisīšu bildi.
    Epi ir riktīgs ēzelis - viņš pat pēc 100-tās rezies nesaprot, ka katram čipam ir sava funkcijas. Konkrētā uzdevumā jāpielieto konkrēts čips, nevis jāskatās cik izmaksā loģikas pret vienu latu.. doh.

Senior Member
    Sep 2006
    2,537

DDRII tas priekš manis ir pa daudz, man stāv nopirkta paratā DDR266 SDRAM 512Mb 8biti (MT46V64M, un ir vēlviens SDRAM 128Mb ar ātrumu 133Mhz bet šitam čipam es dokumentā lasīju ka zemākais darbošanās ātrums ir pie 80Mhz tākā šito es domāju reāli arī palaist ar tiem 80Mhz, To DDR pamēģināšu palaist ar kādu no gatavajiem DDR IP izmēģinājuma kodu blokie(SDRAM arī tādi gatavie kodi ir), ja neies tad metīšu mieru, līdz kādai citai reizei ka ievaidzēsies, galvenais palaist to SDRAM, jo viņai ir liels ātrums, liels tilpums un ļoti lēta, daudz lētāka nekā parastie SRAM čipi (skatoties pēc ātruma un tilpuma), tākā SDRAM ir ekonomiski izdevīgāk pirkt nekā SRAM, labi viss izdevīgākās ir DDRX SDRAM.

pietiekoshi nopietniem dizianeru kantoriem ir bijushas probleemas ar DDR. shamiem uz viena razhotaaja chipiem straadaa 50% chipu uz citiem nestraadaa vispaar neviens chips. ceru ka nesapnjo tos dizaineet uz divslaanju paltes . nemaz nerunaajot par softa rakstiishanu, jo dazhaadu DDR chipu razhotaajiem atshkjiraas dazhas niansiites. un vispaar kaa tu iedomaajies viens pavilkt dizaineeshanu un progu rakstiishanu?
    Iespējams ka viņi izmantoja vecās paaudzes Fpga mikrenes kā ciklon II, kur nav papildus fiču kādas ir ciklon III priekš DDRx interfeisa kā galvenā ir tā OCT calibration( on-chip series termination with calibration) šeit sīkāk ko tas nozīmē.
    The on-chip
    series termination calibration circuit compares the total impedance of the I/O buffer to the external
    25 Ω ±1% or 50 Ω ±1% resistors connected to the RUP and RDN pins, and dynamically adjusts the I/O
    buffer impedance until they match
    līdz ar to signāla kvalitāte būs pavisam citā līmenī un mazāk čakara, + jaunajiem čipiem tas ātrums ir 200Mhz, vecajam bīja tikai 167Mhz tākā kādu 133Mhz DDRII pieslēgt jaunajam čipam domāju kad ir reāli izmantojot visas super fičas kā OCT pat ar 2 līmeņu plati (varbūt to ātrumu nolaist līdz kādiem 100Mhz tad toč varēs.
    jebkurā gadījumā būs intresanti paeksperimentēt (kaut arī man pašam nav tāda Oscila kas tos signālus redzētu , bet oscila vietā es varu izmantot pašas mikrenes LVDS diferenciālos pinus un kautko tur samuhļīt ar tiem comparātoru treshold līmeņiem lai vismaz kādu 4bit izšķirtspēju dabūtu pie tiem super lielajiem 100Mhz ātrumiem.

Salīdzinot ARM7,ARM9 proču vajadzības pēc PCB tad tās ir tādas pašas kā Lētajām FPGA ne BGA iepakojumos, un tas ir kā minimums 2 līmeņi.

nav man tie projekti tik mega sarežģīti, es jau netaisīšu pilnu CNC koda interpolātoru, bet sākumā tikai pāris instrukcijas, ineārā un apļa interpolācija + PID, tas vienam cilvēkam ir reāli izdarāms.
    kāda starpība vai es rakstu C programmu ARM7 procim, vai arī NiosII (fpga) procim ???.+ ir jautagat arī ARM Cortex-M1 uz Alteras un Xilinx fpga mikrenēm piejams, pirmstam Actel jau sen bīja, vienīgi cik tā proča licenze maksā es nezinu.

Senior Member
    Sep 2006
    Ogre
    531

Khm... viens notikumu logs:
    * nezināms datums - Epis pasūta Cyclone III
    * 25.10.2007 - saņem sūtījumu
    * 24.11.2007 - sāk zīmēt PCB
    * 4.12.2007 - pabeidz zīmēt PCB, pasūta Almiko
    * 13.12.2007 - saņem plati
    * 9.01.2007 - pirmā Cyclone tiek pielodēta
    * tiek pārlodēta vēlviena Cyclone, platē sataisīti kurmja rakumi, tā pa īstam nekas vēl nestrādā, HVZ kad tas viss beigsies.
    Nu labi, pa starpu vēl pečka tika būvēta. Nu labi - tātad no zīmēšanas sākuma līdz platei - 20 dienas, šodien ir 9 dienas kopš mikrenes pielodēšanas.

Man nav pacietības tik ilgi čakarēties, tātad: cits notikumu logs:
    * nezināms datums - Velko rodas ideja kārtējai shēmai (šajā gadījumā - ar ATmega
    * 12.01.2008 - sāk zīmēt plati
    * 13.01.2008 - plate +/- uzprojektēta
    * 14.01.2008 - Argusā tiek iepirktas trūkstošās detaļas, pēdējie precizējumi platē
    * 15.01.2008 - pa dienu darbā plate tiek izdrukāta uz lāzernieka, vakarā - izkodināta
    * 16.01.2008 - tiek saurbti caurumi, uzlodētas detaļas, ieflashots nedaudz koda, lai pārbaudītu vai plate vispār strādā
    * 17.01.2008 - tiek uzrakstīts testa kods, lai pārbaudītu vai funkcionē viss kas nepieciešams. Testi OK - dzelzis pabeigts.

Un ja arī izrādītos, ka manā platē ir kāda kļūda - pēc ~2 dienām man būtu jauna, izlabota plate.
    Ir cilvēki, kam nesanāk. Un labi vien ir, ka nesanāk...

Senior Member
    Apr 2004
    643

[*]Iespējams ka viņi izmantoja vecās paaudzes Fpga mikrenes kā ciklon II, kur nav papildus fiču kādas ir ciklon III priekš DDRx interfeisa kā galvenā ir tā OCT calibration( on-chip series termination with calibration) šeit sīkāk ko tas nozīmē.

vinjiem vispaar nekaada sakara nebija ar FPGA, bet gan ar GEODE 1GHz procesoru. to es mineeju kaa piemeeru ka DDR arii profesionaalju rokaas ir diezgan smalks un pikjeriigs zveerinjs. arii par tevis piemineetiem SDRAMiem 133MHz nav nekaads nieks. pat ar PCI karteem pie 33MHz naakas pachakareeties. bet te uzreiz SDRAMs . ar manuaalja izlasiishanu te nepietiks.

Senior Member
    Sep 2006
    2,537

Tad jau redzēs ka nokošo PCB plati Almiko sūtīšu tad uztaisīšu arī spraužamus DDR266 SDRAM, un SDRAM kartes plates un vēl 60msps ADC konvertierim plati un ka būs laiks mēģināšu visu šito saslēgt un apstītes kā strādā, vai nestrādā.

Tam procim apskatījos AMD lapā ir 133Mhz FSB itkā tas ir tas pats kas DDR tikai atsevišķas write,read datu līnijas (to viņi sauc par Quad data rate), bet diez vai parasto DDRIi atmiņu var nolasīt pa taisno izmantojot FSB, tur domāju ka vaig čipu kas FSB datu līniju saslēgtu ar DDR atmiņaas datu līnijām, vārdsakot tur vaig datu līnijas čipu,vai arī FGPA starp proci un DDRIi atmiņu savādāk pieslēgt DDRII atmiņai nevar.

Senior Member
    Sep 2006
    2,537

Vēl viena lieta kas šito ECP2 mikreni padara pārrāku pār pārējām lētā gala fpga ir šitie sysDSP bloki

šitas bloks iet ar 375Mhz un ja šitai mazākajai 6000lut mikrenei ir 3 šādi bloki tad izmantojot 9bit darbības sanāk 3.375 GMAC un 36bit operācijām ir 1.125 GMAC. paši redzat ka šitai 11$ mikrenei ir nenormāli liels DSP spēks,
    Līdz ar to ši ir netikai Lētākās Loģikas mikrene bet vēl arī viss Lētākā, jaudīgākā 11$ DSP mikrene starp visām mikrenēm pasaulē kas vien ir nopērkamas. Varbūt kāds zin kādu citu mikreni kas maksā 11$ tikai iet runa par tām kuras tagat Ražo, nevis kautkādim vecajiem intel,AMD processoriem kurus vairs nerežo, bet kuri maksā kapeikas (vai pa velti).

Es no viena tāda DSP bloka varētu minī processoru uztasīt ar šādām instrukcijām un viņš ietu noteikti ar virs 200Mhz ātrumu
    * MULT
    * MAC
    * MULTADDSUB
    * MULTADDSUBSUM

parastajām fpga kā ciklon ir tikai rēzinātāj bloki, vai arī vispār nav nekā kā Actlel flash kur ir tikai loģika.

1. : 7
    : 13-08-2009, 22:04
  2. : 8
    : 22-07-2009, 09:52
  3. : 0
    : 01-05-2008, 12:55
  4. : 21
    : 13-10-2006, 18:49
  5. : 92
    : 10-10-2006, 16:59