Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
I2C -
+
1 2 3 4 ...

thread: I2C

Senior Member
    Jan 2007
    1,143

Re: I2C

Nu ok~ meginasu aprakstit, ka viss notiek. Varbut kads no uber guru sapratis, ka pa stelli!
    Pirmais noverojums, ka vajag, lai osciloskopa zondes ir uzliktas uz 1/10 nevis 1/1. Otrkart, kad palaiz shemu, tad SDA un SCL linijas neka nav (abas aughsa), kaut ari PIC kodam VAJADZEJA gjeneret pulksteni un datus un tricky part - es esmu piestiprinajis pie vadiniem zondes un ideja ir tada, ka vajag paljurkat ieksa/ara SDA vadinu, un tad notiek MAGIIJA, linijas PEKSNI paradas signals un komunikacija AIZIET!

BLJAAJJA... kas tas ir PAR sviestu???

Senior Member
    Apr 2004
    643

tev uz SDA un SCL liinijaam ir pullup rezistori uzlikti? uz 100kHz komunikaacijas jaabuut 10k rezistori, bet pie 400kHz 1k rezistori.

Senior Member
    Jan 2007
    1,143

Rezistori ir uzlikti. Linijas ir augsha. Vakar to visu reduceju lidz tam, ka nemaz nevajag ossciloskopu. Vajag vienkarsi ar open vadinu pabakstit SDA liniju, un tad peksni viena momenta sak darboties. Nedarbosanas ir ta, ka SDA un SCL linijas NEKAS nenotiek. Visu laiku high.
    Nesaprotu...

Senior Member
    Apr 2007
    2,088

Ja Tev ir kārtīgi pull-up rezistori un barošana, nekāda vaļēju vadiņu bakstīšana nevar radīt pietiekamus impulsus, ja vien Tu nedzīvo tieši zem lokatora. Tā ka pārbaudi vien shēmu.

Senior Member
    Apr 2004
    643

tik pat labi var pirktiem drusku gar PICa kaajaas pabraukaat un tas buus. bet shitaa risks ar dzirksteli nosvilinaat ieejas. mosh baroshanas pusee pie PICa un pie I2C mikrenes iemet pa keramiskajam kondikjim. pa tiesho pie mikrenju kaajaam. dazhreiz paliidz. bet dazhreiz veel 10uF elektroliitus vajag piemest.
    iespeejams ka PIC cloks gljukaini straadaa. man ir bijusi liidziiga situaacija. iipashi ja 20MHz cloks pie PICa.

Senior Member
    Sep 2006
    2,537

Tas man atgādina kā es pirmo PIC programmēju lai spīdinātu LED diodi, bīj tāpat kā tev pieliekot pirkstu pie PIC korpusa pēkšņi sāka strādāt attālinot nekas nestrādā, velns viņ zin kas pa vainu, var teikt ka PICs strādāja kā capacitatīvā poga , vēlk ar atmeli arī gļuki bīja, izeja ir tikai viena kamēr nepieliksi kārtīgu 5V virs 200ma (man uz SMD krāsns plates stāv 5V 500ma DC-DC) ar kādu 300uF kodiķi un izmantosi kārtīgu barošanas bloku tikmēr nekas normāli nestrādās, + var arī lodējumos būt kāda klūda, tākā ir tā ka ja nav PCB tad visas problēmas ir vados un sīgā lodējumā.

Rekā ir ar to Fēna metodi, labi ka es neticēju visiem gudrajiem padomiem un iztaisīju SMD Krāsni vēl nēsu neko sadedzinājis

varbūt ka čips nemaz nav sadedzis bet sabojājies no pārāk ātras karšanas (ja karst ar ātrumu kas lielāks par 3C/s tad var visu samaitāt!) un atdzist var ar 6C/s tākā nav tā lodešana tik vienkārša.

Senior Member
    Jan 2007
    1,143

Nu pastasti ludzu smalkak? Saproti - PICam ir kods, kursh mirkskhjina lampinu. Lampina mirkshjinjas, bet SDA un SCL linijas klusum (bet vajadzeja but start, stop un datiem). Tad es pacibinu ar vadinu SDA liniju un peksni paradas signals. Znacit PIC griezas, bet kaut kur citur gluks.

Kaa tas ir, ka clock varetu nestradat? Ideja jau ari tada, ka vins no nestradajosas fazes iesledzas stradajosa. Pretesitbas ir 10kohm un velk uz auksu, ja reiz sda un scl ir +5v.
    Nesaprotu...

Senior Member
    Apr 2004
    643

skaties varbuut esi nodefineejis kaadu kaaju kaa inputu un pieskaroties vinjai proga aiziet taalaak. vai arii iesleedzis paatraukumu uz I2C no aarienes un piekjerot ar pirktu liimenji nomidzinaas un kaut kas saak straadaat. iespeejams ka taa jaabuut, bet varbuut I2C chips gljukains. te var tikai mineet.
    meegjini sasleegt vairaakus LEDus pie PICa un pie katra programmas notikuma iesleegt konkreetu LEDu un shaadaa veidaa iztaustiit kur ir nepatikshanas.
    varbuut vari nofocheet plati kaa izskataas? varbuut kaut kas ne taa ar I2C liinijas garumu?

cloks vienkaarshi var nepalaisties vai arii teiksim ir aizpeldeejusi taa frekvence un apreekjinaatie taimingi prieksh I2C vairs neder, bet viss paareejais shkjiet straadaajam. ar parastu oscili to cloku buus gruuti paarbaudiit, jo to iespaido oscilja shupa vada kapacitaate. tikpat labi arii ar pirkstu pieskaroties frekvence pamainaas un luuk peekshnji kaut kas straadaa.

Senior Member
    Sep 2006
    2,537

patiešām beef nofoķē plati un parādi kas tev tur ir salodēts.

Senior Member
    Jan 2007
    1,143

salodets? lol! Tas ir breadboards ar pretestibam no plusa uz sda un scl piniem un vadiem no piniem uz acceleometru! Nekas nav lodets!

+