Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Par polikarbonātu -
+
1 2 3 4

thread: Par polikarbonātu

Senior Member
    Jan 2011
    ūdensgalvas pilsēta 27432346 (just phone, no SMS!)
    3,405

Raimond, vai tu uz datumu skaties? Tas ir bijis aktuāli pirms 6 gadiem!
    GunBer, klasiski transformators un autotransformators ir masīvi. Nekādas elektronikas. Pirmais tev nodrošina vajadzīgo spriegumu, atsaista no tīkla un padara darbošanos drošu. Otrs papildus dod regulēšanas iespējas. Nihroma stieple pagarināsies/iekārsies uzkarsusi līdz sarkankvēlei. Būs jāatrisina tās nostiepšana. Vienkāršāk ir stikla vai keramikas caurulē iebāzt spirāli (pretestība lielāka; tad gan var no tīkla pa taisno sildīt). Varbūt, ka attiecīga garuma ТЭН pat izdodas sameklēt.
    Alles was echt ist, ist gut!

Junior Member
    Feb 2014
    6

Paldies Visiem par padomiem/ieteikumiem. Šodien notestēts darbībā pievienojot metināšanas inventoru un viss notiek, uzsilst ātri temperatūru arī iespējams pieregulēt un cik mēģināju nav problēmas arī uz dažādiem biezumiem 3, 4, 5mm, tikai nav ne jausmas cik ilgi drīkst to inventoru turēt slodzē. Pagaidām kamēr tikai parugus gatavoju viss itkā labi, bet vai tā būs kad pamatīgi sāks darboties ar viņu. Tapēc vēl tiek domāts kas un ko.

Insegrim - stieples viens gals ir nofiksēts, otrs piestiprināts izstieptai atsperei - uzsilstot atspere tiecas atgūt formu un nostiepj stiepli. Un paldies par to sildītāju ieteikšanu.

Junior Member
    Feb 2014
    6

Sveiki, atkal atgriežos pie šīs tēmas.
    Ar inventoru viss darbojās tikai sākot biežāk darboties ap viņu sapratu ka tā regulēšana nav īsti tāda kā biju iecerējis, rezūltātā sanāk baigā bakstīšanās kamēr daudz maz pieregulē + tāds inventors ar digitālo skalu (lai nebūtu katru reizi jāpieregulē, vienkārši uzgriest ampērus ar kuriem iepriekš viss bija labi) maksā diezgan sulīgi
    Varbūt varat smalkāt paskaidrot par Isegrim ieteikto variantu par transformātoru + autotransformātoru.
    Kāds transformātors man ir jāmeklē? un kāds autotransformātors?
    Vēl esmu uzgājis ka ir tādi VARIAC, kas derētu šim mērķim, tikai īsti nesaprotu kas tas tāds ir un ko viņš ēd. Jo šajā mājas lapā http://www.variac.com/staco_240_1ph.htm nesaprotu tos parametrus viņiem.

Senior Member
    Jan 2011
    ūdensgalvas pilsēta 27432346 (just phone, no SMS!)
    3,405

Atgriežamies pie Oma likuma. Uzkarsušam sildītājam ir kāda pretestības vērtība. Izrēķinot jaudu, piemeklējam attiecīgu transformatoru. Visu nepieciešamo parasti var pa lēto "Latgalītē" salasīt. Nav jēgas tērēties uz super iekārtām. Ja sildītājs netiek mainīts, var atsperties uz spriegumu. Re, Vitālijs nesen noknāba šādu. Atradis par labu esam.
    Alles was echt ist, ist gut!

Senior Member
    Mar 2007
    1,597

sanāk baigā bakstīšanās kamēr daudz maz pieregulē + tāds inventors ar digitālo skalu (lai nebūtu katru reizi jāpieregulē, vienkārši uzgriest ampērus ar kuriem iepriekš viss bija labi) maksā diezgan sulīgi
    Varbūt varat smalkāt paskaidrot par Isegrim ieteikto variantu par transformātoru + autotransformātoru.
    Kāds transformātors man ir jāmeklē? un kāds autotransformātors?
    Jaaregulee jau taapat buus - spriegums tak tiiklaa mainiigs.
    Es panjemtu leetaako kjinieshu multimetru un pierikteetu atbilstoshu shuntu.

Senior Member
    Dec 2007
    Rīga, tel.67423800, 22012111
    1,885

lai nebūtu katru reizi jāpieregulē, vienkārši uzgriest ampērus ar kuriem iepriekš viss bija labi
    Te jau arī ir klūda pašos pamatos.
    Sildītāja stieplei jāiestāda nevis strāva bet gan spriegums.
    Iestādot konstantu strāvu, nihroma stieple uzkarst, tās pretestība pieaug un pieaug arī spriegums. Līdz ar to palielinās jauda jeb siltuma daudzums kas izdalās uz stieples. Pieliekot klāt materiālu kas stiepli atdzesē, samazinās stieples pretestība un tā silst mazāk. Līdz ar to tas process ir tāds nestabīls.
    Pie konstanta sprieguma, stieplei uzsilstot, tās pretestība pieaug un strāva automātiski samazinās. Līdz ar to process kļust stabīlāks un vieglāk kontrolējams.

Senior Member
    Mar 2007
    1,597

Es taa sapratu ka jautaataajs par procesa stabilitaati nesuudzas, tikai atkaartojamiibu grib nodroshinaat.
    Un nihroms jau taapeec ir nihroms ka termokoeficients tam par kaartu mazaaks kaa dzelzij vai kaparam.

Senior Member
    Dec 2007
    1,885

Es jau vairāk tikai teoretizēju. Nedomāju, ka autors tur strāvas stabilizatorus buvēs. Autotransformators ar pazeminošo tranformatoru galā jau sprieguma avots vien būs. Atliek tik ar voltmetru pamērīt cik volti ir optimāli un visa atkaartojamība ir nodrošināta.

Senior Member
    Mar 2007
    1,597

Tur jau taa lieta ka straavas stabilizators vinjam jau ir (metinaashanas invertors).
    Cik pamatota vajadziiba par sprieguma avotu paartaisiit?

Senior Member
    Dec 2007
    1,885

Oh, metināšanas invertors. Nu, jā. Šaujot ar lielgabalu pa zvirbuļiem jau lielu precizitāti būs grūti panākt.
    Ja es taisītu sev, tad paņemtu kādu PC barokli un pēc pāris stundām man būtu smuks 0-15V 20A (vai 0-5V 40A) baroklītis kas sver mazāk par 1kg.

+