Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Magnētu enerģijas pētīšanas topiks. -
+
1 2 3 4 12 ...

thread: Magnētu enerģijas pētīšanas topiks.

Senior Member
    Mar 2006
    2,423

Re: Magnētu enerģijas pētīšanas topiks.

steorn beerninj, tu pirmais saaki, nu tad nefig apvainoties ka to pashu uzlabotaa veidaa pretii dabuu.

Fraaziite "Pieļauju ka zzz pat nav dzirdējis par" nav iisti kosher pieklaajiigaa zinaatniskaa diskusijaa, bet tev jau ar to saprashanu pashvakaak.

Nu lai, tad pie kaa palikaam. Taatad: pieljauju ka steorns pat nav dzirdeejis par ... ni nav riktiigi.

Ir aciimredzami ka steornam ir smaga bezjeega par termiskajaam paraadiibaam, kas saistiitas ar magnetizeeshanos/demagnetizeeshanos. Tur nu nekaa, jaasuuta shis peec maaciibu graamataam (diezgan netriviaalaam gan).

Bet, beerninj steorn, abstrakti ljaljaaa par teorijaam shinii punktaa nav iipashi vajadziigi. Tu eksperimenta aprakstu ar detaljaam dzemdee (tjipa apraata shemaa uttt, aparaats tika krukjiits x stundas, nn miljoni dzoulu kaa akaa pazudushi ij aparaats ni par graadu sasilis, nu taa apmeeram), nevis tukshas runas.

Ja eksperimenta nav - tad kaa jau teicu - klusee , steorn, neezdodzinjaa un kjeries pie eksperimenta klaat pats. Kad buusi gatavs, dod zinju, publika veeleesies apskatiit. Kaadas paardesmit kilovatstundas, ko publiski izniicinaat bez peedaam, ar sponsoreesim. Aparaatu gan tev naaksies buuveet no saviem liidzekljiem.
    >kaspich par bazaru atbild un nodrshina chetru ciparu balvu fondu

Tikai vot neatbild vis.

Senior Member
    Oct 2007
    921

jautājums ir tieši par šo enerģiju, kur tā paliek ? Cikls ir noslēgts bet enerģiju summa nav vienāda ar 0
    Joks jau tāds, ka cikls NAV noslēdzies. Kur paliek enerģija? Elementāri, Vatson! Metāla magnētiskajā histerēzē.
    Lai paskaidrotu NORMĀLI un saprotami - mehāniskās sistēmas vietā pielietojam....elektro-magnētisko.
    ņemam dzelzi - /naglu/, uztinam uz tās spoli, un spolē laižam nesimetrisku strāvu: vienā virzienā īsu un lielu strāvas impulsu, pretējā pavisam nelielu pastāvīgu mikrostrāvu, bet pēc efektīvās vērtības vienādu ar pretējā virziena strāvas impulsu. Strāva abos virzienos vienāda. Bet nagla uzmagnetizējas tikai lielā strāvas impulsa virzienā...
    Tb - nākošajā mehānisko svārstību ciklā zaudēsi pilnīgi visu, ko būsi ieguvis "lēnām izvelkot ārā' dzelzi, jo dzelzs būs JAU NOMAGNITIZĒTA, un pievilksies klāt nevis 'bez spēka", bet ar "dubultu" spēku. Tb - ja turpinām eksperimentu ar to pašu dzelzs gabalu - mēs nonākam pie 0 iegūtās enerģijas. Varu saderēt, ka tieši TUR arī iebuksē steorna eksperimenti.
    Padomā ZZZ kādam muļķim man jābūt, lai es tākā tur rakstīts, pats tā arī domātu ??? !!! © Epis

Senior Member
    Aug 2008
    185

Ir aciimredzami ka steornam ir smaga bezjeega par termiskajaam paraadiibaam, kas saistiitas ar magnetizeeshanos/demagnetizeeshanos. Tur nu nekaa, jaasuuta shis peec maaciibu graamataam (diezgan netriviaalaam gan).
    Ja tu domāji tā saucamo "Magneto-calorific effect" (nezinu kā latviski to sauc) tad tas arī nav pie vainas, uzmagnetizējot tēraudu tas pavisam nedaudz sasilst, un demagnetizējot tik pat daudz arī atdziest, šeit ir enerģijas balanss.

Tu eksperimenta aprakstu ar detaljaam dzemdee (tjipa apraata shemaa uttt, aparaats tika krukjiits x stundas, nn miljoni dzoulu kaa akaa pazudushi ij aparaats ni par graadu sasilis, nu taa apmeeram), nevis tukshas runas.
    Tu gandrīz vai aprakstīji eksperimenta būtību. Apmēram šāds ekeperiments tika veikts, disks tika griezsts ntās stundas (nav pa rokai tagad atskaite, ja nemaldos pat nedēļu no vietas) Tika ņemta vērā siltuma izdalīšanās un magnētu izmaiņas. Rezultāts tāds ka neizdevās konstatēt kur palika zaudētā enerģija. Tā ka man šāds eksperiments nav nepieciešams, bet ja ir vēlme pašam atkārtot šādu eksperimentu (ieguldot savu naudu un laiku) varu pastāstīt arī sīkākas detaļas.

Senior Member
    Oct 2007
    921

Tika ņemta vērā siltuma izdalīšanās un magnētu izmaiņas. Rezultāts tāds ka neizdevās konstatēt kur palika zaudētā enerģija.

Var būt vaina ir nevis mistiskā enerģijas pazušanā, bet nespējā konstatēt, kur tā palika? Tb- grieza disku uz riņķi /dzesēja ar gaisu/ un nekādi nespēja pamanīt kur enerģija pakāsās?
    Padomā ZZZ kādam muļķim man jābūt, lai es tākā tur rakstīts, pats tā arī domātu ??? !!! © Epis

Senior Member
    Aug 2008
    185

Tika ņemta vērā siltuma izdalīšanās un magnētu izmaiņas. Rezultāts tāds ka neizdevās konstatēt kur palika zaudētā enerģija.

Var būt vaina ir nevis mistiskā enerģijas pazušanā, bet nespējā konstatēt, kur tā palika? Tb- grieza disku uz riņķi /dzesēja ar gaisu/ un nekādi nespēja pamanīt kur enerģija pakāsās?
    Tas tiešām būtu jautri Neuztraucies gaiss tur nebija.

Senior Member
    Mar 2006
    2,423

Ja tu domāji tā saucamo "Magneto-calorific effect" (nezinu kā latviski to sauc) tad tas arī nav pie vainas, uzmagnetizējot tēraudu tas pavisam nedaudz sasilst, un demagnetizējot tik pat daudz arī atdziest, šeit ir enerģijas balanss.
    Nu redz steorns te smuki demonstree taadu mazu smuku nekompetenci. Cik taalu lieta buutu saistiita ar ideaalu magneto-kalorisko efektu balanss buutu. Diemzheel skaadiigaa kaartaa reaalajaa dziivee magneetiskajiem materiaaliem piemiit histereeze un ops - nav vairs ideaalaa balansinja, zaudeejam energjiju siltuma veidaa.

Tu eksperimenta aprakstu ar detaljaam dzemdee (tjipa apraata shemaa uttt, aparaats tika krukjiits x stundas, nn miljoni dzoulu kaa akaa pazudushi ij aparaats ni par graadu sasilis, nu taa apmeeram), nevis tukshas runas.
    > Tā ka man šāds eksperiments nav nepieciešams,

steorninj, man arii shis eksperiments nu absoluuti nav nepiecieshams. Tas vajadziigs tikai tiem biedriishiem kuri tic ka shie ir atklaajushi jaunus fizikas likumus un pretendee uz Nobelja preemiju un triljonu peljnju no saviem muuzhiigajiem dzineejiem. Es vinju apgalvojumiem neticu (piem biedris steorns augstaak demonstree aciimredzamu nekompetenci) taa kaa kuuu - pieraadiishanas uzdevums uz steornistu un vinju fanu pleciem. Eksperimentaalaas pieraadiishanas. Bazaarinji forumos buus nepietiekami. (atgaadinaajums - valideeshana chota iespruudiijusies. Atmazkas bija diezgan humoriigas kaut kas par teemu ka demonstraacijas vitriinaa gaisma par stipru utml. pilniigs horizontaalais taimkods voobschem )

> varu pastāstīt arī sīkākas detaļas.

steorn, tu jau reizes triis tiki aicinaats izklaastiit eksperimentaalaas detaljas, kas tev tajaa bija nesaprotams un nepieleca no pirmaas reizes? jeb taa arii esi pieradis tikai pa tuksho pljuksteet?

Tikai vot neatbild vis.

Senior Member
    Aug 2008
    185

Cik taalu lieta buutu saistiita ar ideaalu magneto-kalorisko efektu balanss buutu. Diemzheel skaadiigaa kaartaa reaalajaa dziivee magneetiskajiem materiaaliem piemiit histereeze un ops - nav vairs ideaalaa balansinja, zaudeejam energjiju siltuma veidaa.
    Diemžēl te tu kaut ko laid dēlī, eksperimenta rezultāti rāda ka enerģija neizdalās siltuma veidā, pēc manām zināšanām pārvietojies kā gribi pa histerēzes cilpu vai sķērsām, ja nonāc tur kur sāki tad MCE enerģijas balanss saglabājas tā vismaz būtu jābūt pēc tā paša enerģijas nezūdamības likuma , ja tev ir kāds savādāks informācijas avots vari iedot linku, papētīšu.

Senior Member
    Oct 2007
    921

pēc manām zināšanām pārvietojies kā gribi pa histerēzes cilpu vai sķērsām, ja nonāc tur kur sāki tad MCE enerģijas balanss saglabājas tā vismaz būtu jābūt pēc tā paša enerģijas nezūdamības likuma
    Tiešām? Hmmm.... varbūt ir vērts atjaunot zināšanas par magnētisko materiālu magnetizācijas histerēzes cilpu? Kas tā tāda ir, vai vari man, čaiņikam, vienkārši un saprotami paskaidrot?

Senior Member
    Aug 2008
    185

varbūt ir vērts atjaunot zināšanas par magnētisko materiālu magnetizācijas histerēzes cilpu? Kas tā tāda ir, vai vari man, čaiņikam, vienkārši un saprotami paskaidrot?
    Kas tad tieši tev ir neskaidrs ? Materiālu ir tik daudz ka grūti pat ko ietekt, vari sākt ar google vai fizikas grāmatu augstokām.

Pirmais uz ko uzdūros http://www.ndt-ed.org/EducationResource ... isLoop.htm diezgan saprotami ja pārzini angļu valdodu.

Senior Member
    Mar 2006
    2,423

Nu re cik jauki, ja biedriits steorns apgalvo ka eksperimentu publiski apspriest nevar, tad pasaakums ir nonaacis liidz logjiskam galam - biedriitis steorn driikst ciitiigi attureeties no tukshaam runaam liidz tam laikam kameer vinjam buus publiski apspriezhami eksperimenti.

Attieciibaa uz histereezes zudumiem biedriitis steorns atkaartoti demonstree savu nekompetenci. Nu, ne ko citu es no vinja arii negaidu, cilveeki ar adekvaatu izgliitiibu nenodarbojas ar fanoshanu par neeksisteejoshiem muuzhiigajiem dzineejiem.

Izgliitiibai biedriitim steornam naaksies iet uz biblioteeku un lasiit tur nopietnas graamatas par magneetismu. Bet nu taa ieskatam, populaarai ilustraacijai ka shim ir smagi caurumi saprashanaa par magneetisma fiziku, shis var taa uzmest aci tam ar ko shai jomaa nodarbojas zinaatnieki (un nemaz neslepeno rezultaatus). Nu-sss, piemeeram,

http://www.nature.com/nature/journal/v4 ... 02657.html
    (Nature, blj@. Kad steornisti nopubliceesies ieksh Nature, padod zinju, ieshu ciitiigi lasiit. A to no biedriisha steorna njaudeeshanas "aiiii, viss slepens" jeegas absoluuti nekaadas)

http://www.sciencedirect.com/science?_o ... e552f88895

utttt

Tikai vot neatbild vis.

+