Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
stm32 USB negrib iet :( -
1 2 3 4 ...

thread: stm32 USB negrib iet :(

Moderator
    May 2007
    Rīga
    1,862

Re: stm32 USB negrib iet :(

Starp pročiem USB? Neesi saspiedies?
    Man jau liekas, ka starp proci un kompi, bet, iespējams, Tu tikko epim pasviedi labu ideju.
    Ir 10 veidu cilvēki - tādi, kas saprot bināro kodu un tādi, kas nesaprot.

Senior Member
    Oct 2007
    629

Starp chipiem labaak lietot Epja iipasho briinumanalogodatusuutiishanasstandartu

Senior Member
    Sep 2006
    2,537

darīt man nav ko lai starp pročiem vilktu USB.

Tāda ir tā dzīves ironīja, ka itkā visādi kodi ir, bet nekas neiet, un es cerēju ka varēšu paņemt tos gatavos kodus kā "black box" un fiksi ietestēt un vēlāk virsū būvēt virsū savu cnc funkcionalitāti, apmēram kā tas tiek darīts iekš visual C#, vispār jau tā ir šīs augstās kodu hirarhijas, integritātes problēma ka itkā ir tie gatavie risinājumi, bet viņi ir specifiski, un ja galda kompjiem viņi iet uz OS, tad MCU pasaulē ir pietaisīti pie kāda čipa un ja paņem citu čipu tad vairs nesūda neiet, un tāpat sanākt rakties iekšā un meklēt kļūdas, bet tas jau nozīmē to ka no šīs te ātrās kodēšanas vairs nav ne smakas un paies nedeļas kamēr tai hodu hirarhijai, datashetiem izies cauri un atradīs kādēļ kas neiet.

vispār tā ride7 IDE kautkā gļuko, man bīj viens koda piemērs "USB joystick " kurš izrādījās bīj taisīts uz tās Ride OS un tad pārliekot failus jaunā projektā no 0 kompilējot man rādija ka flashā vietas nēsot (viss pilns) tad pačakerējukautko tur (nomainīju MCU no circle Os uz parasto kas ir uz čipa) un kautkas izmaninījās, un rādīja ka nēsot main() funkcijas starta, tad atradu vietu kur to start failu ielikt un nomainīju uz circle OS un itkā nokombilējās un vairs nebrēca ka nēsot flashā vietas, bet ka palaidu debaggeri tad vienā vietā kods kārās augšā un taisija bezgalīgu lēkāšanu, kautkā stūlbi, un tas bīj USB biblotekas daļā vienā no funkcijām kas kautkādus parametrus ņēma, un acīm redzot bez tā parametra programma tālāk negāja. kas tas par parametru, un kādēļ uzkārās būs jānoskaidro, bet tā USB bibloteka ir tāda pasmaga.

jebkurā gadījumā tie USB izgudrotāji viennozīmīgi bīj pārāk skopi, nevarēja uztaisīt normālu full duplex komunikāij sistēmu ar RX, TX,sck diferenciāliem kanāliem kā ethernet tikai ar švakākiem signāliem priekš mazākiem attālumiem tad vismaz hardware daļa būtu vienkāršāka un datu pārraides apjoms 2x, ja kas jaunais Gb USB 3 būs tieši šāda tipa full duplex ar ātrummu virs 4.8Gb/s tip 10x uzlabojums man tas liekās ka ir pārspīlēti daudz, pilnīgi pietiktu ja pa USb raidītu kādu parasto FPGA 720Mb/s LVDS, vai LVPECL signālu tad kopējā jauda būtu 1.4Gb/s un varētu pieslēgt pa taisno fpga Lvds kanālus un bez nekādiem īpašiem hardware protokoliem (kā rs232) tikai lai saņēmejam,sūtītājam būtu palieli datu bufferi), programmu līmenī lai protokolējās cik dziļi grib, bet lai tādi kā es var bez problēmām kautko nosūtīt un saņemt pa taisno rs232,LPT stillā caur visual C#

Senior Member
    Sep 2006
    Riga
    3,053

bet lai tādi kā es var bez problēmām kautko nosūtīt un saņemt pa taisno rs232,LPT stillā caur visual C#
    nr. 1

un es cerēju ka varēšu paņemt tos gatavos kodus kā "black box" un fiksi ietestēt
    nr. 2

bez nekādiem īpašiem hardware protokoliem (kā rs232)
    nr. 3

jebkurā gadījumā tie USB izgudrotāji viennozīmīgi bīj pārāk skopi, nevarēja uztaisīt normālu full duplex komunikāij
    nr. 4

USB = Universal Serial Bus ... ko tu vēl gribi?

ja kas jaunais Gb USB 3 būs tieši šāda tipa full duplex ar ātrummu virs 4.8Gb/s tip 10x uzlabojums man tas liekās ka ir pārspīlēti daudz
    Būt jau būs, bet būs vajadzīgi vēl 2 papildus vadiņi.. tas tā,.. lai pārāk daudz nesapņotu

by utilizing two additional high-speed differential pairs for "Superspeed" mode, and with the possibility for optical interconnect.[28][29] The two new differential pairs make the cable about as thick as an ethernet cable and provide full-duplex transfers

manuprāt tu esi paŗāk ieciklējies uz tiem test-kodiem un vispār defaulto testēšanu... uztaisi uz Atmega8 kaut kādu jēdzīgu projektu pirms ķeries pie "monstriem"...

Moderator
    May 2007
    Rīga
    1,862

Davaj, Epi, visi redz, ka Tu esi diezgan gudrs un saproti kas tieši pietrūkst PC komunikācijai ar ārējām perifērijām. Nu tad paņem uztaisi vismaz PCI karti ar ideālo vadības sistēmu un gan lielie inženieri to sapratīs.

Senior Member
    Sep 2006
    2,537

Debagoju to vienu demo kodu uz sava kita un sapratu ka problēma ir tajā USB hardware kur man Device address =0 (DADDR reģistrs) tas laikam ka nozīmē ka stm32 nav saņemis no hosta to USb adresi inicializācijas brīdī kas hosts numurē ierīces, vai arī saņema bet nav reģistrā ielicis līdz ar to USB inicializācija nav izieta un nekas tālāk nenotiek, kādēļ tas tā tas būs jāskatās, ir aizdomas ka varētu būt vainīgs kāds PLL uzstādījuma parametrs, tur circle os forumā tiek minēts ka jānomaina Pll dalītājs, un vēl viena lieta un tad kautkam vaidzētu iet. es itkā vienreiz to mēģināju, bet tāpat nekas negāja, bet tas bīj pirms 2dienām moš tagat ar ka ir uzcepts tīrs projekts kautkas aizies.

Davaj, Epi, visi redz, ka Tu esi diezgan gudrs un saproti kas tieši pietrūkst PC komunikācijai ar ārējām perifērijām. Nu tad paņem uztaisi vismaz PCI karti ar ideālo vadības sistēmu un gan lielie inženieri to sapratīs.
    gudrību jau mēra ar IQ līmeni un tam nav nekāda sakara ko cilvēks vispār zin, proti es varu vispār neko nezināt, bet skaitītes gudrs, vai pertēji iekalt galvā veselu encikopēdīju bet tāpat būt dumš,

Es saku tā ka kompjiem vaidzētu uztaisīt tādu vienkāršo komunikāciju kāda bīj Rs232 bet tikai kādas 100x ātrāku (kā LVds 720Mb/s) labi ja tas ir pa krutu tad vismaz to pašu USB vadu tikai pārraidīt tos datus RS232 stilā full duplex, un tālāk jau es pats izdomāšu kādus es datus sūtīšu, kādā formātā un tā tālāk.
    Šitie smagie USB protokoli ir domāti tikai tādēļ ka cilvēki ir vienkārši pārāk slinki, proti viņiem vaig lai iespraužot kompī kādu flash atmiņu viņiem windows izmestu ārā flash atmiņas mapi ar visiem iekšējiem failiem, manā variantā ja pa USB vadu ietu pliki dati bez nekādiem standart protokoliem tam civlēkam vaidzētu pēc flashatmiņas iespraušanas palaist mapītes programmu kurā norādīt ka lūks šitajā portā ir pieslēgta flash atmiņa kuruas informāciju var dekodēt ar šo mapes softu un lieta darīta, vai tad tas ir tik grūti vai ? proti katrai ierīcei savs softs kas viņu nolasa bez nekādiem tur tupiem standartiem lai var pieslēgt 1 ierīci pie 1 usb porta.

Tieši tas pats arī ir ar piemēram PCIexpress kur varētu normāli pieslēgt fpga ar tiem serdes kanāliem un pa taisno bez tupiem protokoliem kačāt tādu datu apjomu ka maz neliekās un iekš fpga tā datu sūtīšana aizņemtu pāris simtus loģikas, bet tagat ir tā ka fpga vai 10 000 loģikas lai tiktu galā ar to Pcie protokolu tādēļ lētāk izdevīgāk ir vienkārši nopirkt kādu PCIe-PHY/bridge čipu man liekās ka tāds viss tīrākais no protokolu murgiem bīja PCI32 standarts jo iekš fpga loģiku vaidzēja tikai ~500 elementiem (var iekš cpld arī realizēt)
    Ethernet tā protams ir pavisam cita vide tur patiešām vaig visādus standartus, jo tā ir globāla līmeņa lieta, bet pārējo kas ir lokāls un kompim piespraužams varēja uztaisīt bez standartiem, viss labākais piemērs ir tas ISA sots un PCI jau ir ISA pēctecis tādēļ ir bišķi saglabājis sākotnējo primitīvismu, bet visi jaunie ir tā protokolēti ka vēmiens nāk.

un par USB tad tas ir sviests ka USB atbalsta vairāku ierīču pieslēgšanu pie 1 vada caur tiem dalītājiem, apskatoties reāli katrai kompa mātesplatei ir čupa ar USB portiem (daļa pat nav izlikti) un katra USB ierīce slēdzās klāt tur atsevišķi, tākā kāda bīj jēga taisīt to tīkla atbalstu nerubīju, ja kādam vaig tīklu tad lai spraužās klāt ethernet būs jums tīklā saslēgtas ierīces..

Vispār būtu kruta ja kāds beidzot tos protokolus un standartus iebāztu kautkur dziļāk un uzliktu uz kompa mātesplatēm vienu šādu Xmos multitreading čipu ar kuru tad var emulēt visvisādus standartus līdz kādiem 60Mhz (kā ar fpga) bet kodējot ar C
    par šito es ierunājos jo nupat parādījās infa ka viņi tur uztaisīja Dev.kitu par 99$ ar savu 4kodolu xmos čipu , teikšu kā ir šī ir pirmā kompānijas kas uztaisa cilvēkiem piejamu kitu savai jaunajai astranomiski krutajai tehnoloģijai, visas pārējās jau taisa kitus kas velk uz pāris 1000 $ un kāš vēl naudu par programmām un tā tālāk... a te beidzot kāda inovācija pa pieņemamu cenu. (šitas čips varētu reāli aizstāt fpga) es jau protams iepētīju

Member
    Feb 2008
    67

ko lai iesaka tev tagad, panjem litru snabja un ej na huj.
    Un liidz magjistra graadam elektronikaa, labaak nekam citam kaa LPT portam klaat nekjeries, kameer nav ieguuts magjistrs kautvai sranajaa RTU.
    Bet paldies par interfeisu traktaatu, labi izsmeejaamies.

Senior Member
    Sep 2006
    2,537

laikam problēma būs tajā stm32 cock inicializācijas kodos, jo es vakar salīdzināju tos projekta kodus, kas bīj pārtaisīti uz šito circle kitu un ST orģinālu un tur ir starpības, iemēģināt es kautko varēšu laikam ka tikai svētdien.

ko lai iesaka tev tagad, panjem litru snabja un ej na huj.
    Un liidz magjistra graadam elektronikaa, labaak nekam citam kaa LPT portam klaat nekjeries, kameer nav ieguuts magjistrs kautvai sranajaa RTU.
    Bet paldies par interfeisu traktaatu, labi izsmeejaamies.
    Baigi švaki ka maģistrs ir spējīgs tikai uz LPT porta komunikāciju, taj jau es esu maģistra līmeni sasniedzis par 2 gadiem, jo Rs232 ir vēl sarežītāks par LPT

Tajās vietās kur nav saistība ar datoru un saucamā "Plug and Play"nepieciešamība, neviens arī tādus protokolus netaisa, viss notiek pa taisno sūta un saņem datus tādos formātos kādos ir nepieciešams.
    Plug and play manprāt radās nevis tādēļ ka kādam patiktu tur baigi kodēt smagos protokolus un tērēt pusi proča resursus uz to, bet gan otrā galā patērētāja pieprasījuma pēc un tad šie te visi radās izdabājot klientam, jo parasti patērētājs ir tups un viņam vaig "plug and Play"iekārtu kurai tad varētu spraust klāt visu kas vien ienāk prātā un protmas lai rezultātā nekas nenosviltu, un nesačakarētos, tādēļ arī neviens netaisa nekādus protokolus ja grib iekomunicēt starp 2 MCU uz 1 PCB plates caur SPI interfeisu.

Vispār ethernets man liekās ka ir viens no tādiem tīrākajiem standratiem, kuram ir tīri atbilstoši protokoli tā funkcionalitātei, bet USB tā funkcionalitāte ir pārāk universāla, un to varētu nosaukt kā "overbuilded"protokolu jo reāli pie 1 vada labi ja kāds pieslēdz 1,max 2 ierīces nevis 64 un vēl vairāk kā tas ielikts standartos, internets tā ir cita tēma kur praktiskais pielietojums ir 100% pamats ar sarežīto komunikācīj sistēmu kur tīklā saslēgti miljardiem kompu, tagat saprotat kādēļ USB varētu mierīgi būt tik primitīvs kā RS232, LPT, vai ISA slots pēc protokoliem.
    Ir linki kur arī kritizē to USB sarežītību un izstrādātāju pārcenšanos un pārāk trakās idejas, ka iedomājās ka kompim būs tikai 1 USB ports un tad tur klāt slēgs simtiem USB ierīču caur hubiem, reāli izrādījās ka kompims ir čupa USB portu, bet ierīču ir ļoti maz (klaviere,pele,flash un vēl kāda ierīce tas arī viss...) tākā USB ir "overbuilded".

Senior Member
    Sep 2006
    Ogre
    531

manā variantā ja pa USB vadu ietu pliki dati bez nekādiem standart protokoliem tam civlēkam vaidzētu pēc flashatmiņas iespraušanas palaist mapītes programmu kurā norādīt ka lūks šitajā portā ir pieslēgta flash atmiņa kuruas informāciju var dekodēt ar šo mapes softu un lieta darīta, vai tad tas ir tik grūti vai ? proti katrai ierīcei savs softs kas viņu nolasa bez nekādiem tur tupiem standartiem lai var pieslēgt 1 ierīci pie 1 usb porta.
    ...
    bet pārējo kas ir lokāls un kompim piespraužams varēja uztaisīt bez standartiem.
    Tev jau tāpat nepietiek ar draiveru čupu, kas tagad jāinstalē? Gribi vēl katram mazākajam sūdiņam (USB Flash, piemēram) savu draiveri?

Ne vella. Es saku, ka standartprotokoli vēl joprojām nav pietiekoši attīstīti. Ideāls gadījums būtu - uzinstalē OS un pēc tam spraud klāt visu ko vien veikalā vari atrast un nekādu papildus draiveru. Un tikai, ja gribi pieslēgt kādu paštaisītu iekārtu, kura neierakstās nekādos standartprotokolos, tad nepieciešams arī paštaisīts draiveris.

Labi, piedzīt iekārtu kādam standarta protokolam ir grūtāk, kā uztaisīt pa savam. Toties pēc tam visas problēmas beidzas - iekārta prot sadarboties ar jebkuru datoru, jebkuru operētājsistēmu.
    Ir cilvēki, kam nesanāk. Un labi vien ir, ka nesanāk...

Moderator
    May 2007
    Rīga
    1,862

laikam problēma būs tajā stm32 cock inicializācijas kodos
    Sorry, es laikam esmu ļoti sabojāts, bet šitā rindiņa man lika skaļi smieties balsī.

1. : 41
    : 28-10-2009, 16:36
  2. : 17
    : 17-04-2009, 12:34