Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
stm32 USB negrib iet :(
1 2 3 ...

thread: stm32 USB negrib iet :(

Senior Member
    Sep 2006
    2,537

stm32 USB negrib iet :(

izmēģināju visus virtual com port USB demo piemērus (savam stm32circle kitam) un neviens tā īsti negrib iet, un visiem piemēriem parāda windowsā to lodziņu found new hardware, bet tālāk unnown device, itkā meklēju kas pa vainu un ieinstalēju vienu software USB draiveri kas nāca paraug kodam stmcdc (Setup Information file) un ja iet dziļāk hardware setingos tad tagat rāda šādu bildi
    [attachment=0:1rirge7z]USB_neiet.JPG[/attachment:1rirge7z]

paraug kodus stm32 var atrast um0424 arhīvā kurš jānolādē no ST mājaslapas, es tur vēl nolādēju ieinstalēju kautkādu test progu; vcpdriver_v1.1_setup un vēlvienu progu um0551 arhīvā, tad vēl no stm32prime circle kita lapas pāris USB projektus un vārdsakot nekas neiet, un nezinu kur problēma proci vai tomēr windowsā ?
    man galvenais lai tas USB pārvēšās par COM portu un parādās manā visualC# kā COM ports, pagaidām tas COM5 ports visualC# nerādās, līdz ar to nekas arī neiet

ir kādam kāda nojausma kas ir ar tiem USB ?

Senior Member
    Mar 2003
    Rīga
    840

Re: stm32 USB negrib iet :(

Tas ports tālāk izstrādes vidē nerādās, jo tā dzeltenā izsuakuma zīme nozīme, ka ar šo ierīci ir kādas problēmas. Varbūt vajag citus draiverus. Pamēģini noinstalēt šo ierīci un pēc tam atkal pieinstalēt. Vēl vari pamēģināt pieslēgt pie cita datora.

Senior Member
    Sep 2006
    2,537

A kā vispār fiziski pārbaudīt vai kompis saņem jebkādus USB datus, un cik viņi ir pareizi ?? ir kādas kompja USB test progas kas varētu atrast un diagnosticēt jebkādu USB HID klases ierīci ?

jo man ir tā ka es nezinu vispār kas tur notiek un kur ir problēma, kodā vai kompī, ja agrāk SMD krāsnij taisīju uz RS232 porta tad varēju ar USB oscilu redzēt visus signālus tad ja kompis datus nesaņēma, bet oscils rāda ka mikrene datus nosūtīja tad bīj skaidrs ka vaina komja softā, a tagat velns viņzin kur tā vaina slēpjās, ar to debaggeri jau arī īsti neko saprast nevar, jo kā tad iespējams debagot USB interfeisu caur stm32 proci nezinu.

Tā ir ar tiem sūda protokoliem kuri ir pārāk šausmīgi sarežģiti sataisīti, ethernet manā skatījumā ir daudz vieglāks tur vismaz var ping testu uztaisīt un kā RS232 kautko primitīvu nosūtīt, a te USB neko caur winXP pa taisno caur Dos logu nosūtīt laikam ka nevar uz stm32 proci , vai tomēr var kā tur ir ??

Senior Member
    Oct 2007
    629

Nu protams, pie visa vainiigs shausmiigi sarezhgjiitais USB protokols... taapat kaa stuulbie pointeri un viss paareejais kas Epim sveshs.

Probleema visdriizaak ir mikrokontroliera kodaa jo spriezhot peec screenshota vinsh veiksmiigi nav izgaajis USB enumeraaciju. Starp citu seriaalaa porta emulaacija parasti ir nevis HID bet CDC... Taakaa naaksies vien tev uzmaniigi paarlasiit apnotes kas naaca liidzi tam paraugkodam ko tu meegjinaaji.

Anyway, http://www.usb.org/developers/tools/ var nolaadeet USB Command Verifier, varbuut tas kautkaa noder.

Senior Member
    Sep 2006
    2,537

laikam būs toč problēma pašā stm32 softā, jo es lidz šim varēju ieprogrammēt flashā hex failu kurš nāca līdz projektam zem debugg mapes, bet ka palaiž pašu projektu tad caur turieni es debugg režīmā normāli nevaru ieiet, rāda ka nešot fat.elf un circle.elf failu , vispār tie piemēri tādi dīvaini un pēc build nekādus hex failus, cik redzu nerežo, un tur lejā bildē redzams ka parādās tāda lieta kā RANLIB library maneger, agrāk man tajā vietā rādīja flash programmeri un tagat sanāk ka es nevaru palaist to flash programeri no šī te projekta, lai kautko ieprogrammētu bīj jāizmanto cita programma (flash programmeris)

laikam ka būs jāmēģina taisīt viss projekts no jauna pārkopējot tos visus sorce failus, moš kautkas sanāks.
    reku projeta faili ride7 logā.
    [attachment=0:3je2l1ca]USB_projektsneiet.JPG[/attachment:3je2l1ca]

Administrator
    Mar 2004
    Rīga / Liepāja
    1,171

Vai tev diskā nenāca gatavi projekti līdzi kurus ir tikai jānokompilē un viss aiziet.
    Vai esi iestādijis kompilatoram īsto kontroleri, taktēšanu utt?

Agrāk www.ftdichip.com lapā bija pie downloadiem kaut kāda microsoft proga kura uzrādija visādus USB iekārtas parametrus.

Iekš WinARM kādreiz bija neliela proga (termināls) ar kuru var uz COM sūtīt un saņemt datus, pārslēgt entos parametrus.

Member
    Feb 2008
    67

tad tagad visas fpga nomestas malaa, un pakjerts stm 32 pa 1,3 LS ??

Senior Member
    Sep 2006
    2,537

Tajā test kodā USB funkcionalitāte netiek pārbaudīta, tur ir pāris spēles uz LCD ektrāna kur izmanto to 3D acelerometru, bet USB netiek izmantots nekur.
    tie citi stm32 demo kodi kas ir itkā priekš USB ir domāti priekš cita dev.kita STM3210E-EVAL tādēļ laikam ka pataisno neiet.

Es mēģināju pārtaisīt tos speciāli šim kitam taisīts projektus no http://www.stm32circle.com/hom/index.php lapas bet tie arī kautkā neiet, moš es vienkārši nevaru tur katko pareizi ielādēt ?, itkā mēģināju taisīt no 0 vienu USB projektu bet kautkas tur negāja, šoreiz vismaz debaggeris gnāja, un pie kautkādas vietas uzkarās un nekas tālāk nenotiek.
    Es tā jūtu ka beigās nāksies gandrīz no 0 visu kodu cept.

Senior Member
    Sep 2006
    2,537

tad tagad visas fpga nomestas malaa, un pakjerts stm 32 pa 1,3 LS ??
    Nēsi pamanījis ka man uz fpga plates stāv stm32 procis?, kura galvenā funkcija bīj plānota USB komunikācija, un papildus kādas matemātiskās darbības bet par to varēs spriest vēlāk kad būs nokārtota USB komunikācija.

Senior Member
    Sep 2006
    Riga
    3,053

Starp pročiem USB? Neesi saspiedies?

1. : 41
    : 28-10-2009, 16:36
  2. : 17
    : 17-04-2009, 12:34