Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Datu pārraides koda programma.
1 2 3 ...

thread: Datu pārraides koda programma.

Senior Member
    Nov 2006
    2,506

Datu pārraides koda programma.

Frekvences modulācijā mainoties signāla ampiltūdai, tiek mainita nesējfrekvence. Tādējādi zemas frekvences signāls (skaņa) atkarībā no signāla amplitūdas, rada veselu virkni dažādu frekvenču. Katrs no šīs frekvences pusperiodiem var tikt uzskatīts par bināru skaitli. Pie tam, ja ir pietiekami liela iespēja izsķirt frekvences atšķiribas, tad pašas nesējfrekvences lielumam var būt ne tik liela nozīme, kā tieši iespējai ar pietiekami mazu frekvenču atsķirības soli tās atsķirt. Rinda 100MHz, 100,0001 100,0002, 100,0003, 100,0004, 100,0005, 100,0006, 100,0007, ne ar ko nav sliktāka par rindu 100kHz, 100,1 , 100,2, 100,3, 100,4, 100,5, 100,6, 100,7 , jo abas var kodēt no 001 lidz 111 tas ir astoņus dažādus bināros skaitļus.

Tādējādi kāda programma ar takts frekvenci, piemēram 40Mhz vai vēl labāk ar 3Ghz, nosakot šīs frekvences momentānās vērtibas, nulles punktus, vai apstrādājot datus n 8 atsevisķiem kontūriem, lai tās frekvences atškirtu, varētu uz salīdzinoši zemas nesējfrekvences pārnest pietiekami lielu datu daudzumu. ja nesējfrekvence tiek moduleta ar citu frekvenci, tad šī modulācija var būt dažāda -piemeram, zāgveida impulss. CPLD frekvenču mērītāja nogurdinātie un vērotāji mierīgi varētu pieversties šai lietai un radīt jaunu Latvijas preci! Sevisķi jau tāpēc, ka ideja par zemas frekvences nestabilizēta signāla trāpīšanu 10-tajā vai 100-tajā impulsā bija šīs domas pamatā.
    viewtopic.php?f=26&t=2990&st=0&sk=t&sd=a&start=165

Senior Member
    Mar 2003
    Rīga
    840

Re: Datu pārraides koda programma.

Pirmais teikums jau ir nepareizs. Tālāk arī nekā daudz nesapratu.

Senior Member
    Nov 2006
    2,506

Frekvences modulācijā frekvence mainās. Amplitūdas modulācijā - mainās signāla amplitūda. Tehniskais uzdevums - atšķirt katru pusperiodu un pārvērst tā paraametrus skaitlī.

Senior Member
    Oct 2007
    921

Man žēl, bet laipnais uzaicinājums izgudrot divriteni un tad knaši doties uz patentu biroju - ir mazliet par muļķīgu, lai būtu normālas provokācijas vērts.
    Šis novatoriskais paņēmiens tiek izmantots nu jau 20 gadus GSM mobīlajā telefonijā uz urrā... vēl vairāk - tiek izmantota QPSK 16, 32 un pat 64. Kur katras vienas fāzes izmaiņas nozīmē nevis vienu bitu (1-0) , bet pat 4 bitu rindu...

http://en.wikipedia.org/wiki/QPSK
    Padomā ZZZ kādam muļķim man jābūt, lai es tākā tur rakstīts, pats tā arī domātu ??? !!! © Epis

Senior Member
    Nov 2006
    2,506

Nu man jāatzīstas, ka man personīgi tas bija mans domu gājiens bez GSM principu zināšanas. Un, protams, ir taču iespējas izmantot citas frekvences un uz šīs idejas bāzes atrast citus pielietojumus. Piemēram, kā ar vienu sinusa vai zāģa impulsa malu parbaudīt datu pārraides precizitāti, vai, izmantojot pavisam zemas frekvences, pa 2 vadiem pie 50kHz realizēt vairākus datu kanālus.

Senior Member
    Oct 2007
    921

Un? Vēlamies ņemt sen izpētītu un zināmu paņēmienu, izgudrot no jauna, šķūninga stilā izgatavot datu pārraides iekārtu un pēc tam meklēt - kur to iekkārtu varētu pielietot? Vai nav mazliet neracionāls problēmu risinājuma ceļš?
    Padomā ZZZ kādam muļķim man jābūt, lai es tākā tur rakstīts, pats tā arī domātu ??? !!! © Epis

Senior Member
    Nov 2006
    2,506

Nu es domaju, ka katrs, kurš mēģinas kaut ko par šo shemu padomāt, atradīs tai pielietojumu un es tiešām nekaunos no šīs idejas.

Kāds ir frekvences ierobežojums parastiem 2 vadiem ?

Senior Member
    Mar 2006
    2,423

Hehe, debiilais raimondinsh demonstree ljoti tipisko "izgudrotaaju" kaiti - shis metas "izgudrot" jomaas, kuraas pats nav pat ne aabeces zinaashanas apguvis, rezultaataa defektiivaa veidaa "izgudro" sen zinaamas lietas un sajuutas baigi lepns par to.

raimondinj tu esi drausmiigi nokaveejies - pat shajaa pashaa forumaa tavs koleega innovators epiitis ar "uzlabotaajaam" datu paaraides metodeem zimeejaas, ko ta tu pat uz savu koleegu innovatoru neklausies?
    >kaspich par bazaru atbild un nodrshina chetru ciparu balvu fondu

Tikai vot neatbild vis.

Senior Member
    Mar 2006
    2,423

viewtopic.php?f=31&t=2580

Karoch, lai raimondinsh apvienojas ar epiiti un ceert tik augshaa "jauno" Latvijas preci.

Varbuut shie mazaak spamos idiotismus, ja buus rocinjas aiznjemtas ar kaut ko vismaz.
    >kaspich par bazaru atbild un nodrshina chetru ciparu balvu fondu

Tikai vot neatbild vis.

Senior Member
    Apr 2007
    2,088

lasīju Rīgas Laikā par Ciolkovski, un tīri cilvēcīgi žēl viņa. Raimonda tikpat žēl.

1. : 3
    : 05-10-2011, 15:38
  2. : 8
    : 26-09-2011, 15:15
  3. : 9
    : 14-08-2008, 19:33
  4. : 7
    : 15-04-2008, 06:46
  5. : 1
    : 02-04-2008, 11:23