Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Jautājums Epim par FPGA -
+
... 8 9 10

thread: Jautājums Epim par FPGA

Senior Member
    Sep 2006
    2,537

Re: Jautājums Epim par FPGA

sveiki es rakstu darbu par fpga, ja tev ir kadi materia, tu var mest mana posta
    lai dabūtu matreālus ej Fpga firmu ražotāj mājaslapās (velāk nosaukšu visus vērā ņemamās firmas) un sāc no viena produkta, dokumentācijas lasīšanas un turpini ar nākošo, un tur tu atradīsi atbildes uz pilnīgi jebkuru jautājumu, tajos "portālos" ir viss par viņu produktu.

un ja gribi zināt par to kā programmē tad lasi programmu softu tutoriālus.

firmas: Altera, Xilinx,Lattice, Actel, Atmel,SiliconBlue,achronix
    jaunās firmas kas produktus vēl netirgo, bet kuras izskātās cerīgi: TierLogic, Tabula šitās firmas būtu vēts pieminēt jo viņiem ir intresanti, progresīvi fpga risinājumi, tipa "3D fpga"

Latviešu valodā nav nekādas info, to tākā vaidzētu saprast jau sen, un Wikipēdījā arī nekā baigi daudz nav, un tur nav vērts skatītes, lai kautko jēdzīgu uzrakstītu par fpga arhitektūru tad paņem katras firmas krutākās Fpga un salīdzini viņas un izdari kautkādus savus secinājumus.
    Vēl variants ir meklēt internetā web žurnālos tehiskos rakstus, un analizēs, par čipiem, kur nozares eksperti izsaka savu vertējumu par konkrētiem produktiem.

Labākais ceļš kā uztaisīt kvalitātīvu rakstu ir šāds: nopērc kādu Lētu Fpga,CPLD dev kitu (50-100$ robežā atļauties jau nu varēsi, attīstības vārdā) un tad pats iemēgini roku kodēšanā un ka kautko būsi uzkodējis tad arī zināsi kas ir kas, un varēsi uzrakstīt savu kursa darbu,vai referātu augstā kvalitāte (10).

Senior Member
    Sep 2006
    2,537

Kā iesācējam iesaku sākt ar Alteras vai Xilinx kitiem, jo viņiem ir SOfti ļoti labi dokumentēti + tutoriāli, + katram ir savs Developeru Forums kur ir tūkstošiem postu par visādām temām.
    CIlvēki saka Alteras Quartus ir vieglāk apgūstams priekš iesācējiem (es ar to pats sāku un 1-2 nedeļas laikā var caur tutoriālu iziet un pāris Logiskos blociņus salikt un ietestēt simulātorā).

tĀKĀ pirms raksti par FPGA kautko paņem un iemēgini kādu čipu un tā programmēšanu, svādāk 100% sanāks vājš raksts.

Junior Member
    May 2010
    4

Es jau sen ne skolniece un ne referats man vajag rakstit bet diplom darbu par "FPGA iekartu programmēšanas metodes." Ko vareja atrast neta to nav tik daudz , bet paldies par to ko piedeva, es paskatos FPGA majas lapas

Senior Member
    Sep 2006
    2,537

0xDEAD BEEF esi kautkādu fpga kitu jau iepircis ?
    šodien izlasīju ziņās ka ir jauns Lētā gala Kits parādīsies tipa LatticeXP2 Brevia Development Kit pa 29$
    Zemā cena būs laikam līdz septembrim pēctam ap 50$
    tur ir normāls fpga + sram +spi flash + RS-232+ pogas + Ledu kombene, fpga ir protams mazākā tilpuma kāda vien var būt bet uz šīs var mierīgi likt LM32 proci + komplektā ar ārējo SRAM + 28 demo kodi, jeb references dizaini, protams vis pa velti. būs pašam jāapskatās, jo nav jau jēga kodu no jauna domāt, ja var paņemt pa velti

Labs kits iesācējiem. , vai tiem kas grib ko iemēgināt.

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,417

Būtu lieka naudu, noteikti paņemtu. Beidzot, tak ir jāpamēģina dzīvē tie zvēri nevis jāklausās ko citi saka. Kur var pasūtīt?

Senior Member
    Sep 2006
    2,537

Būtu lieka naudu, noteikti paņemtu. Beidzot, tak ir jāpamēģina dzīvē tie zvēri nevis jāklausās ko citi saka. Kur var pasūtīt?
    http://www.latticesemi.com/products/dev ... entkit.cfm
    nekur citur kā ražotāj lapā jau nopirkt laikam nevar, lai gan varbūt ir arī Mouser.com šis kits.

Intresanta lietas ir tajā 28 free reference Ip krātuvē http://www.latticesemi.com/dynamic/inde ... &provider=
    tur ir arī PCI-33 target (laikam tādēl man neprasa licenzi šim Ip coram ko izmantoju savā LM32 proča sistēmā jo tas laikam iet pa velti kā tas reference dizains)
    un ļoti intresants (iemegināsāns vērts ir ) Simple Sigma-Delta ADC, jeb Kā pārvērst fpga LVDS IO Comparātorus par ADC , ja kāds seko līdz ko rakstu tad es šito triku esu izmēginājis bet es taisīju SAR ADC shēmu tipa ar Rezistoru Ladder network generēju to feedback adc signālu ar kuru ķert analogo vertību man sanāca kādi 1-2Mhz.
    galvenais šajā visā ADC epopejā ir tās ka šiet Ražotājs pats ir izpētījis šo pielietojumu un uztaisījis detalizētu aprakstu un specifikācijas tam savam example variantam, un iesaka savas CPLD un Fpga izmantot arī analogo signālu keršanai zemā izškirtspējā (8biti). Tākā tagat lattice savas fpga, vismaz mazā gala pozicionē gandrīz vai kā actel Fusion mixed signāl fpga, protams ar daudz zemākām analogajām iespējām, īstanībā nezinu kādeļ Altera, Xilinx neko par šo lietu oficiāli nav teikusi par saviem produktiem ?
    šitien analogie knifi jau ir pasen zināmi, bet tā oficiāli jau neviens no ražotājiem nav ieteicis šādas shēmas.

Senior Member
    Jan 2007
    1,143

Es provēju pirkt arowa to bemicro kitu, bet tur kaut kas galīgi šķērsām aizgāja un tagad gaidu, kad šie atbloķēs pending līdzekļus manā paypal kontā!
    Beefs

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,417

...īstanībā nezinu kādeļ Altera, Xilinx neko par šo lietu oficiāli nav teikusi par saviem produktiem ?
    šitien analogie knifi jau ir pasen zināmi, bet tā oficiāli jau neviens no ražotājiem nav ieteicis šādas shēmas.
    A ko tur daudz afišēt? Delta-Sigma ADC darbības princips ir skaidrs jau sen. Kam vajag tie pielodē attiecīgas mikrens klāt un samplē uz nebēdu. Par ar AtTiny to var darīt, ja vajag. Neredzu jēgu šausmīgi afišēt lietas, kas speciālistiem ir skaidras. Te jau vairāk ir runa par amatieriem... Attiecīgi tāpēc laikam Xilinx nebārstās ar gudrībām, bet dara savu darbu, kamēr dažs labs meklē papildus noietu savām mikrenēm un kitiem. Tas visam ir savi plusi un savi mīnusi, jo, tā teikt, viss ir relatīvs.

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,417

beef, kā tad beidzās ar tavu fpga rakstītāja būvi? Slēdzam topiku ciet?

+

1. : 32
    : 27-11-2010, 17:24
  2. : 15
    : 04-02-2010, 11:47
  3. : 10
    : 11-12-2007, 19:14
  4. : 1
    : 19-09-2007, 09:12
  5. : 2
    : 17-01-2007, 20:39