Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Lugums visiem foruma dalibniekiem! -
+
1 2 3 4

thread: Lugums visiem foruma dalibniekiem!

Senior Member
    Jan 2008
    Sūnu ciems
    703

Re: Lugums visiem foruma dalibniekiem!

Labāk jau ir, ja pēc nosaukuma saprot lietas būtību. Izglītībā noteikti.
    Ja mēs nezinām, tā ir viena lieta, bet
    ja nelietojam, tas jau ir bēdīgi. Padomājot tālāk- kāpēc krieviem būtu jāmācās...
    Pēc dzīves uztveres - panks.

Senior Member
    Jul 2010
    pie-Rīga
    2,288

Nu paga! Latvija un latvieši ir tik maza un maz, ka mēs nevaram cerēt uz to, ka mūsu informācijas telpa būs tikpat piesātināta, kā lielo nāciju un ka latviski būs lasāms viss. Es uzskatu, ka tehnisko literatūru, jaunumus, patentus, atklājumus u.t.t. ir obligāti jālasa svešvalodās - es piemēram jūtu, ka man vairs nepietiek ar angļu, krievu un elementāro vācu, gribu vācu uzlabot un papildināt, kā arī uzsākt spāņu. Tomēr pēc tam par uzzināto ir jāmāk uzrakstīt vai izstāstīt latviski, lai nodrošinātu informatīvās vides attīstību. Diemžēl, jāsaka, daudzi mūsu urrāpatrioti, kas kategoriski nevēlas komunicēt citās valodās, arī latviski to dara nepārliecinoši, sestās klases pareizrakstības līmenī. Es domāju kad vot šitā te - vajag pa latviski!
    Un neskatiet viņu pēc priekšpaneļa spozmes, bet gan vērtējiet viņa transformatora smagumu!

Senior Member
    Jan 2008
    Sūnu ciems
    703

''Latvieši ir tik maz'' - attaisnojums, lai nemācītu latviski?
    Tad nebūs vēl mazāk?

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,417

Guguce! Mēs te runājam par valsts valodas zināšanu problēmu vai par to kā runāt forumā? Te nav Saeimas plenārsēde vai tml. Anglisku terminu daudz? Kā ir ar krieviskiem terminiem? Uz priekšu! Tulkojiet, māciet, pielabojiet, ja varat. Kapacitors protams jāsauc tā kā pienākas, bet kā iztulkot PWM vai PLL? Bet nu ne jau burtiski, tā, lai ir labskanīgi, saprotami un vienkārši. Uz priekšu Guguce, Zanis! Parādiet kā sakartot valodu. Man svarīgāk ir saprast domu ko otrs saka forumā, nevis tēlos (P)Encelīnus visādus.

Senior Member
    Jan 2008
    Sūnu ciems
    703

FAP - fāzes automātiskā pieskaņošana (PLL).
    IPM - impulsu platuma modulācija (PWM).

Šeit vajadzētu nevis parādīt savu nezināšanu, bet
    izveidot sadaļu, kur katrs varētu ieteikt kāda jēdziena tulkojumu.
    To varētu izmantot arī valodas centrs.

Nevis viena detaļa katrā veikalā saucas savādāk.

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,417

Paldies par tulkojumu. Padomāšu.

Kur ir problēma uztaisīt tēmu kurā rakstīt visu kas saistīts ar valodu?

Moderator
    May 2007
    Rīga
    1,862

Nē, tas ir pakaļā. Situācija kā uz delnas - ieteiktais IPM latviskais saīsinājums sakrīt ar Inches Per Minute anglisko saīsinājumu. Pieņemot, ka kāds bariņš šo saīsinājumu izmantotu latviskā nozīmē, cits (pieņemu, ka nomācoši lielāks) izmantotu angliskā tad sāktos neskaidrības kad pirmā bara biedri runātos ar pārējiem. Pie tam pašam latvietim tas jauktu prātu kad lasītu tekstu ar līdzīgiem saīsinājumiem citā valodā. Kā jau kāds teica - mūsu ir par maz lai mēs justos kā varena tehnikas lielvalsts. Pa to laiku kamēr domāt tulkojumus vispārpieņemtiem terminiem, ir vērts drīzāk pamācīties ko jaunu. Rezumē - esmu par PWM, PLL, FPGA u.c. atstāšanu savās vietās.
    Ir 10 veidu cilvēki - tādi, kas saprot bināro kodu un tādi, kas nesaprot.

Senior Member
    Jan 2008
    Sūnu ciems
    703

Ar collām jau daudz nemēram, bet strīdos rodas patiesība.
    Bet šo jau jāliek citā tēmā.

Senior Member
    Feb 2007
    4,624

Žani - atbalstu Tavus centienus. atbalstu, ja norādīsi foruma dalībniekiem [un arī pats ievērosi] uz valodas nepilnībām un kļūdām. Šajā tēmā man visvairāk patika vārds 'entuāzisms'. KAS TAS IR????????

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,417

Šajā tēmā man visvairāk patika vārds 'entuāzisms'.
    Tas tāds melnā humora jaunvārds ko pa laikam lietojam ikdienā. Moiša Študmans iemācīja.

+

1. : 32
    : 26-05-2013, 20:15
  2. : 6
    : 27-04-2011, 18:08
  3. : 5
    : 01-01-2011, 02:24
  4. : 9
    : 20-12-2010, 17:50
  5. : 11
    : 10-01-2009, 20:00