Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Linux lietotāji.
1 2

thread: Linux lietotāji.

Senior Member
    Sep 2009
    Latvija, Liepāja
    245

Linux lietotāji.

Sveiki visiem un visur
    Vai tiešām šijā forumā nav neviena pastāvīga Linux operētājsistēmas lietotāja? negribas ticēt...

Es pats jau gadus divus lietoju Linux, iesākumā Mandrīvu, bet vēlāk un vēl līdz šim pašam brīdim - Ubuntu!
    Un Jūs? (atsauksmes, pretenzijas, "+" , "-" )

Senior Member
    Sep 2006
    Riga
    3,053

Re: Linux lietotāji.

neesmu aktīvs, bet uz servera lieku tikai Slaku.
    nebūtu piesaistīts dažiem softiem - lietotu arī slaku uz darbstacijas. Vismaz netpc noteikti liktu linuxu

Driz likšu HTPC, paskatisos mos tur vares ielikt ko smuku

Member
    May 2006
    Rīga
    61

Sveiki visiem un visur
    Vai tiešām šijā forumā nav neviena pastāvīga Linux operētājsistēmas lietotāja? negribas ticēt...

Es pats jau gadus divus lietoju Linux, iesākumā Mandrīvu, bet vēlāk un vēl līdz šim pašam brīdim - Ubuntu!
    Un Jūs? (atsauksmes, pretenzijas, "+" , "-" )
    Lietoju un izmantoju linux jau labu laiku, bieži kompilēju programmas no izejas kodiem, ir gadījies kompilēt un nokonfigurēt arī pilnīgi visu sistēmu tipa embedded linux priekš industriālā PC, pats arī programmēju C/C++ zem linuxa.
    Uz Desktop datora pastāvīgi lietoju Ubuntu, tieši dekstopa datoriem tas ir vispiemērotākais, jo tas ir populārs, ja rodas problēmas tās tiek ātri atrisinātas.
    Domāju ka šajā sadaļā neviens neko daudz neraksta, jo Linux lietotāji pārsvarā nav stulbi un risinājumus atrod paši vai arī meklē citos piemērotākos forumos. Vai arī šajā forumā cilvēki ir ļoti stulbi un līdz linuxa lietošanai vēl nav attīstījušies.

Senior Member
    Dec 2008
    3,292

Man uz viena kompīša ir mandriva, mājas lietotājam pa pirmo. HTPC ir speciālas linux versijas - linuxmce ut.t. Bet pasam uz HTPC stāv winda xp + mediaportal - pagaidām labākais free softs ko esmu atradis.

Senior Member
    Jan 2007
    1,143

Linux rij vairak atminu par windows XP. Vismaz kde uz red hat linux. Ta ka.. uz ps3 ar linuxu ir tiesham apgrutinoshi darboties!
    aa.. vel linux apache serveris ir lenaks par windows IIS serveri. Katram pieprasijuma taisa jaunu procesu. Pie 1000 paraleliem pieprasijumiem bremze ieverojami. .. kas vel? Loti nesakartots un dafiga dazhadu versiju un neuzticamu koda gabalu. Nu taa.. toties par velti!
    Beefs

Senior Member
    Jun 2006
    Liepājas rajons
    2,127

Man šim ir gan xp,gan ubuntu.Un sanaca ziepes.Man darbam vajag ms excel.Ja failu veidoju uz open office,tad atverot pēc tam darba ar excel sanāk ziepes.Un tagad dažas dienas biju palietojis ubuntu,pēc tam iesledzu win xp.Antivīruss man noķēra 8 vīrusus.Ubuntu uz viņiem nereaģē,tam pie vienas vietas,bet priekš win laiakm tas ir bīstami,kaut kādi trojani.Ja man nebūtu darbam tas office vajadzīgs,tad nepārprotami lietotu ubuntu vien,jo tas ir diezgan draudzīgs,ātrs un saprotams.Man gan liekas,ka xp vairāk lieto operatīvo atmiņu.

Senior Member
    Sep 2006
    Riga
    3,053

Linux rij vairak atminu par windows XP. Vismaz kde uz red hat linux. Ta ka.. uz ps3 ar linuxu ir tiesham apgrutinoshi darboties!
    aa.. vel linux apache serveris ir lenaks par windows IIS serveri. Katram pieprasijuma taisa jaunu procesu. Pie 1000 paraleliem pieprasijumiem bremze ieverojami. .. kas vel? Loti nesakartots un dafiga dazhadu versiju un neuzticamu koda gabalu. Nu taa.. toties par velti!
    Beefs
    šo es visu saucu par analfabētismu... pieļauju, ja tu šito pateiktu linux.lv listē/forumā, atspārdītu kā mazu kucēnu [nekā personīga ]
    Linuxā - ja nemāki nokonfigurēt, nebļauj, ka kaut kas neiet.. linux nav slinkajiem end-useriem.

Senior Member
    Sep 2009
    Latvija, Liepāja
    245

Runājot par Ram: u nevar jau salīdzinat kaut kādu XP ar pēdējo Ubuntu, jo padomājiet logiski, XP tika radīts 2002 gadā, tātad priekš tā laika datoriem (4GB Rams tad nebija īpaši izplatīta lieta) bet pēdējās Ubuntu versijas ir ar dažādām ekstrām un būtiskiem uzlabojumiem (video piem.) un ja tadu Ubuntu uzliek uz kkādu kasti kuria ir 256MB rams tad tur nekas ātrs nesanāk
    Viennozīmīga, man ka lietotājam, kurš to vien dara kā klausās mūziku, skatās filmas, sērfo netā un vel šo to, tad ar Linux ir maz problēmu

Senior Member
    Sep 2006
    Riga
    3,053

tekošais izlietotais rams OS_ā nav nekāds rādītājs... ja programmas un procesu/atmiņas menedžēšana notiek pareizi, tad nekas nebremzē...
    Pieminētais XP kāreiz karās pēc kāda ilgā procesa.. swajas un t.t.

linuxam ko tadu neredzeju, ja nu vienigi uz HDD operacijam

Senior Member
    Oct 2007
    629

Pats lietoju Slackware un RedHat AdvancedServer servermashiinaam. Darbstacijai iipashas iespeejas paariet uz Linux nav deelj kaudzes specifiskas darbam nepiecieshamas programmatuuras.

KDE/Qt atminju tieshaam rij relatiivi daudz un saskarne tieshaam straadaa leenaak nekaa Winxp uz analogjiskas mashiinas. Praksee ar relatiivi modernu datoru gan atshkjiriiba juutama nav.

RedHat pie standarta instalaacijas tieshaam sainstalee daudz nevajadziigas drazas un laizh kaudzi nevajadziigu servisu. Bet ne jau Linux tur pie vainas - tas ir instaleetaaja roku liekuma lenjkjis.

Par Apache vs IIS - standarta benchmarkos IIS un Apache ir apmeeram vienaadi. Protams Apache var sakonfigureet pietiekami liiki (teiksim neatbilstosha izmeera serveru pool utml) lai vinsh saaktu vilkties, bet tas taapat kaa pirms tam - roku liekuma lenjkjis. Starp citu, kaadreiz liela dalja pasha Microsoft web serveru griezaas uz Apache nevis vinju IIS

Vispaar par Win vs Linux serveru jomaa no manas personiigaas pieredzes darbaa - pirms gadiem 10 pasaule paraadiijaas veelme serveru programmatuuru darbinaat uz WinNT un veelaak Win2000. Sho tendenci baroja galvenokaart jaunie leetie un jaudiigie Intel baazeetie "dzelzhi", nopietnu datubaazes vadiibas sisteemu un tranzakciju monitoru nepieejamiiba uz Linux (runa ir par laikiem kad Oracle 7.3 uz Linux vareeja uzmaaniit ar lielu pirkstu veikliibu lietojot Solaris binaarniekus, IBM DB2 prieksh I386 nebija vispaar utt utjp). Tendence izbeidzaas pilniigi un galiigi ljoti driiz peec taas paraadiishanaas - liidz ar Oracle 8i datubaazi prieksh Linux, IBM DB2 prieksh Linux, BEA (tagad Oracle) Tuxedo utml paraadiishanos uz Linux, kaa arii komerciaalas Linux uztureeshanas paraadiishanos (piemeeram RedHat Advanced Server).

1. : 32
    : 15-01-2016, 18:50
  2. : 12
    : 03-11-2009, 10:02
  3. : 27
    : 23-04-2008, 22:25
  4. : 7
    : 02-04-2007, 19:29
  5. : 2
    : 01-02-2007, 15:18