Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Pareiz laiks no TV vai arii GPS DCF77 NTP un citi zveeri
1 2

thread: Pareiz laiks no TV vai arii GPS DCF77 NTP un citi zveeri

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,442

Pareiz laiks no TV vai arii GPS DCF77 NTP un citi zveeri

Nesen digitaalaas tv lietaas bija jautaajums par pareizu laiku no tv ekraana...
    nevar uzstaadiit jo ir latence...

protams ka ir, dziesmu sveetkos uz ausi meeriiju, kad veel bija baltcom laiki.
    apstaajos 30 m no runaataaja pie briiviibas piemineklja un palaidu savu eeePC ar Gigabyte RH8000 un "skatiijos" tieshraidi no notikumu vietas. Man uz aci sanaaca apmeeram 6 sekundes. Tas viss kameer skanja iziet caur audio sisteemu video busu (PTS) raadioreleju uz zakusalu, eetera lietaam, raidiitaaju un manu kompiiti. taatad latence ir. un "preciizu laiku nevar uzstaadiit no eetera taadaa veidaa (arii analo nebija preciizs laiks). Pa cik (ja nemaldos) tad arii pa digitalo virszemes tv eeteraa ir pareizs laiks (laika EPG un kodeeshanai vajag), tad normaals tuneris pats uzliek pareizu laiku. bet ja taa nevar...

tad tikai dators paliidzees. parasti pietiek lai winxp nosinhronizeejas pa internetu. latence? NTP latence ir vismaz 1000 reizes masaaka ne kaa win stulbums un arhitektuuras nianses. neiedziljinaashos siikumos, bet ja pietiek ar vienas sekundes precizitaati tad var winxp iebuveeto sisteemuizmantot. ir arii programiinjas kas itkaa preciizaak straadaa. teiksim nettime vai orbitron. pietiek amatieru astronomam un radioamatierim.

kapeec linuxaa par win staastu, tapeec ka linux shajaa lietaa ir labaaks. bet no saakuma par GPS un DCF77.
    taatad daudzi uzskata ka NTP ir nepreciizs, jaa visam ir savas precizitaates robezhas. ja ir nterese tad iesaku palasiit NTP web lapaa: http://www.ntp.org/ntpfaq/NTP-a-faq.htm
    laba info. neatstaastiishu. kas attiecas uz DCF77 tad nav tik preciizs kaa gribeetos. GPS preciizaaks. tas saistiits ar radio viljnju izplatiishanos. bet tomeer arii GPS ir viens truukums. kaa uzraku internetaa, tad (sevishki leetie) GPS NMEA protokolu suutot shmaucaas un NMEA dati var raadiit 1-2 sekundes kljuudu, tikai stulbas NMEA impleminaacijas deelj. ko dariit? ja rib superprecizitaati tad vai nu atompulksteni maajaas jaatur vai ideaalaa gadiijumaa panjemt vecu kompi (pentium 1 derees). uzkiimikjot tur miniatuuru linux, piesleegt pie interneta, uzlikt DCF77 uztveereeju un piesleegt pie RS-232 prorta, kaa arii panjemt RS-232 (nekaadaa adiijumaa USB vai zilzoba) GPS uztveereeju, kursh dod aaraa en tikai NMEA datus, bet rii 1 sekundes pulsu (1PPS) un tad gan vareetu dabuut preciizu pulksteni.
    kaadreiz noteikti uzbuuveeshu sev taadu.

Droshi kritizeejiet mani: grikas un gramatikas kljuudas, neprecizitaate, bezteema utt...

Senior Member
    Sep 2006
    Riga
    3,053

Re: Pareiz laiks no TV vai arii GPS DCF77 NTP un citi zveeri

Priekš kam tik precīzs pulkstenis?
    man mājās/velokompis/kompis ir aplitūda pat 20min starpība kadas vēl nafig sekundes jāsihronizē?

Ar to precīzo laiku ir tā, ka sinhronizētajam laikam jāatskaita patērētais laiks - piefiksē, kad sāk pieprasīt, saskaita milisekundes un atskaita no NTP iegūto. (iespējams NTP klients to dara pēc defaulta, tikai pieļauju)
    Ja domā, ka precīzs laiks priekš PVR/EPG vajafdzīgs, tad arī tur programmas neiet precīzi.

Senior Member
    Dec 2003
    Latvia
    150

Es parasti šādos gadījumos saku: Kad nav sunim ko darīt viņš pautus laiza.
    Vecīt nu neesi tu gudrāks par visiem gudrajiem večiem pasaulē. Vnk gudrie veči jau sen ir sapratuši ka nah šitāda jāšanās. Par Linux celšanu debesīš vispār neizteikšos - tik piebildīšu ka tad kad Pingvīni būs tikuši līdz Logu līmenim un daudzmaz sakārtojuši savu sistēmu tad arī varēs salīdzināt.

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,442

vajag vai nee, tas ir cits jautaajums.

piemeeram abi zibensradaru projekti eiropaa... tur vietas noteikshanas matemaatika balstaas uz pareizu laiku. astronomijai vaja. ja es teemeeju savu teleskopu uz garaam lidojoshu sateliitu...
    protams pagadaam neteemeeju, bet kaadu dienu teemeeshu...

interesanti kapeec televiizijas busaa staav GPS? lai pareizi aizbruktu no zakusalas uz areenu?
    ir lietas kur vajag pareizu laiku. viss atkariigs no taa kam un kaadu precizitaati vajag.

linux vai logi. katrams savs. negribu celt debesiis linux, vet pareiza laika lietaas tomeer linuxam ir prekshrociibas. linux niideejam pietiek ar 1 sekundi. un to var sasniet arri loos bez probleemaam.
    galvenais ir interese: cik taalu maajas apstaakljos var sasniet precizitaati. ne jau li celshana debesiis ir svariia, bet an tieksme peec zinaashanaam. katram uzdevumam ir jaaizveelas pareizais instruments. preciizam laikam (+/- 1 mikrosekunde) vajadzeetu lietot *nixveidiigos.

tas ir taa pat kaa striideeties,: kapeec hi-endistam vajag preciizu kloku lai klausiitos muuziku no CD. ak jaa: hi-endisti lieto rubiidija vai ceezija klokus saviem CD speeleetaajiem, jo nerib jitter kljuudas. bet par to citreiz citaa forumaa pakasiisimies.

Delfiins palasi tos faq, ja ir interese un sapratiisi kaa tur iisti skaita. amazons lieto savus logus un nenaac klaat linuxam.

Senior Member
    Jan 2007
    1,143

Hmmm.
    Ar to jau problēmas nebeidzas. Datora pulkstenis ir ar 1 sec precizitāti. Pārējo precizitāti iegūst no CPU counter un visādiem citādākiem interesantiem paņēmieniem. Uz USB aizturi pareizi norādīts. Būs vismaz 1ms. Bet par rs232 arī nevajag sasapņoties. Tur tā patās ir buferi un tiek ģenerēts pārāvums, tādēļ -uber- precizitātei prātīgāk būtu taisīt uz kāda mikrokontroliera to sistēmu.
    Bet atkal ja tā padomā - NTP piedāvā 10ms kļūdu un tas nudien nav slikti! Tev būs gana jākodē, lai uzrakstītu programmu, kas mācēs nomērīt laiku ar smalkāku precizitāti par 1ms!
    Beefs

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,442

par to atskaiti stacj owerflos (0xDEAD BEEF) ir pilniiga taisniiba. kameer kompis izsleegts, kluuda taa pat salasaas. precizitaate ir taka kompis iesleegts un NTP shivereejas. Man ljoti patiik ideja par to ka NTP nerausta laikus, ja pulkstenis nepreciizs. Taa vietaa NTP liek kernela pulkstenim leeni leeni steigties vai atpalikt kameer tiek pie pareiza laika.

Es ar vienu briidi domaaju ka vajag uzburt uz mikrokontroliera ar DCF77+GPS, bet beigaas nonaacu pie sleedziena: nafig to visu vispaar vajag? Kameer nejutiishu praktisku nepiecieshamiibu mikrosekunzhu precizitaatei (teleskopa motorizeeshana tikai kaa neskaidra ideja), timeer man pietiks ar vienu sekundi (pat ja man linuxaa griezhas NTP klients).

Ak jaa, radioamateiriem. Te var paklausiities gan DCF77 gan arii citas lietas: http://www.websdr.org/ un protams katrs klausaas savu frekvenci...
    Man shis projekts patiik: vintage radioamatieri noteikti skataas uz to ar skepsi...

Senior Member
    Jun 2006
    Liepājas rajons
    2,127

Tapat no tā precīzā laika jēgas nav-veikalu atver ar pāris minūšu nokavēšanos,autobuss tapat nav sekundi sekundē savā pieturā,laika ziņas tāpat jāieslēdz 5 minutes agrāk radio....jo citiem ar nav nekāds precīzais pulkstenis.

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,442

Ir vai nav jeega, bet reizeem atrodas, kaads slimais( lasiit JDat), kuram interesee visaadas fignjas.

Moderator
    May 2007
    Rīga
    1,862

Tas jau drīzāk vairāk ir kā sporta pēc - izdarīt tāpēc, ka interesanti. Tā, manuprāt ir neatņemama jauna apgūšanas daļa.
    Starp citu, vai kādam ir reāla pieredze ar DCF77? Kā reizi vēlos to iesaistīt vienā projektā.
    Ir 10 veidu cilvēki - tādi, kas saprot bināro kodu un tādi, kas nesaprot.

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,442

[SPAM]

Man pieredzes nav, bet tarkshkjosjais kaa Epim. Taadas spamojam:
    ja es taisiitu DCF77 padariishanu ar mikrokontrolieri (kaa gan citaadi digitaalists dariitu), tad lai man saakotneejaa procesaa nebuutu jaakeepaajas ar analogo un radio dalju, izmantotu http://www.websdr.org/ lai uz datora skanjas izeju dabuutu aaraa to informaaciju, kas iemoduleeta DCF77 signaalaa, sakljepiitu kaut ko (shchmita trigeris, komparators, supervibrators, hardonu kolaiders (noreecos lasot bezteemu)), lai var iebarot procim, un tad speeleetos un rakstiitu softa dalju, kas saprot tos laika piikstienus. Incanti, kas tas par projektu...

1. : 16
    : 14-04-2011, 14:26
  2. : 7
    : 19-04-2010, 18:48
  3. : 7
    : 08-12-2008, 18:25
  4. : 0
    : 11-07-2008, 18:47
  5. : 0
    : 05-01-2008, 14:32