Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Robots
+
1 2 3

thread: Robots

Junior Member
    Jun 2010
    27

Robots

Sveikini, sajaa lietaa esmu vel galigi zals, , tap prasu jums padomu.. gribu ustaisiit radiovadamu robotu bet nezinu kaa to izdariiit un kas iisti vaidziigs.. luudz paliidziet..

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,441

Re: Robots

Gribu visu, bet nezinu kā. Izdariet visu manā vietā lai man būtu viss gatavs, strādātu un pa velti, nenoslogojot manu vienīgo smadzeņu šūnu. Tā vietā jums būs mana vietā jāmeklē man informācija un mana vietā tā jāsagremo utt jāvergo man.

Ko es tev varētu pateikt par tādu attieksmi? Ej uz pokemonu forumiem.

Ja nopietni, tad tavā tekstā ir tieši nulle informācijas par to ko gribi. Tas ka esi jauniņais nenozīmē ka esi stulbs... Lai es nesāktu bārstīties ar apvainojumiem, teikšu tā: aizej uz veikalu un nopērc pa dažiem latiem radiovadāmu mašīnīti. Paspēlējies istabā. Ja smadzenes atrodas īstajā vietā, tad mācēsi izjaukt un salikt to mašīnīti. Ja ir pietiekoši daudz smadzeņu, tad mācēsi arī izmantot tās mašīnītes elektroniku saviem mērķiem.

PS: Jā, jā, izkāpu no gultas ar kreiso kāju un neciešu pokemonus.

Junior Member
    Jun 2010
    27

, nja to var redzeet.. tas masiiniites diezgan dargi maksaa..
    visp man bija doma taisiit robetu peec siim sheminam..
    http://transformators.lv/2010/mini-sumo ... #more-1094

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,441

Pamēģināšu būt taktisks...
    Par šo iekārtu laikam jājautā tajā forumā. Es ari tieši šorīt izlasīju pirms kādas stundas. Varu pateikt, ka tur viss ir paskaidrots tā lai tu pats tādu varētu uzbūvēt. Ja kaut kas nav saprotams, tad jautā tā robota autoram.

PS: ceru ka saprati ko es gribēju teikt ar uzbraucienu iepriekšējā postā...

Junior Member
    Jun 2010
    27

man iipasi poh, es uzbraucienus nenemu veeraa...

a kur lai dabon AVR Atmega8 mikrokontrolieri?

Senior Member
    Oct 2007
    629

Ja pirms tam nav bijusi dariishana ar elektroniku - nekjeries uzreiz pie robota. Iesaakumaa uztaisi kautko vienkaarshaaku lai iepaziitos ar mikrokontrolieriem, kaadu gaismas diozhu midzhinaataaju utml.

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,441

tam uzbraucienam bija dziļš zemteksts, kuru labāk tomēr saprast.

To kontrolieri laikam var nopirkt pa kādiem2 Ls ja nemaldos. Ņemot vērā tavu jautājumu, izdarīšu dažus secinājumus:
    1. Tu mācies pamatskolā.
    2. Ne kad neesi lodējis ne ko.
    3. Nezini oma likumu.
    4. Nemāki programmēt.

Balstoties uz šim secinājumiem, pašu spēkiem un ar jautājumiem forumā tev ne kas nespīd tā robota būvēšanā. Kaut vai tāpēc, ka nemaz nenojaut, ka tas Sharp sensors vien maksā 9 Ls veikalā. Tas noteikti ir dārgāk ne kā nopirkt ķīniešu radiovadāmo mašīnīti. Vienīgais prātīgais, o varu piedāvāt ir doties uz Rīgas (ja dzīvo Rīgā) Jauno tehniķu pulciņu, kas atrodas Ernesta Birznieka Upīša vai Satekles ielā (īsti nezinu kur tieši) netālu no centrālās stacijas un tur arī apgūt pašus pamatus elektronikā.

Junior Member
    Jun 2010
    27

1. Tu mācies pamatskolā. - nu vairs nemaacos..
    2. Ne kad neesi lodējis ne ko. - pilniigi un galiigi nepareizi, mans veceisteevs labo telukus, pie vina sanceeju,
    3. Nezini oma likumu. - sis secinaajums arii ir galiigi garaam..
    4. Nemāki programmēt. - daleeji....

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,441

Nu jā ir man paredzēšanas talanti, bet līdz ekstrasensam neesmu uzaudzis.

Par lodēšanu ir tā: viena lieta paņemt lodāmuru rokās un virpināt bumbiņas, pa visam cita lieta pielodēt detaļu pie platītes. Tas, ka tavs vecaistēvs labo televizorus, ne maz nenozīmē, ka tu esi elektroniķis. Tev ir viens pluss, vari paprasīt savam vectēvam ja kaut ko nezini.

Par programmēšanu. Ja jau daļēji, tad uztaisi tādu sistēmu. Paņem tos motorus ar H-bridge un piesledz pie datora printera porta. Uzraksti datorā programmu, kura vadīs tavus motorus.

Kaut gan rivētu tev uzdot daudz vienkāršāku uzdevumu: Tev ir sarkana gaismas diode, pieslēdz to pie 9V kornas, ierobežojošo pretestību tev jāmāk pašam izrēķināt.

Member
    Apr 2008
    70

Kaut gan rivētu tev uzdot daudz vienkāršāku uzdevumu: Tev ir sarkana gaismas diode, pieslēdz to pie 9V kornas, ierobežojošo pretestību tev jāmāk pašam izrēķināt.
    Gadījumā, ja kronas baterija nav pilna, tad rezistoru var arī nelikt. Labāks piemērs būtu 12V akumulators kaut vai no veca upša . Lai jauniņais pieslēdz un paskatās kas notiks? Oma likumu no galvas iemācities var pāris minūšu laikā (I = U/R), bet to pielietot dzīvē vajadzēs vairāk laika (tas kā kuram).

Ja esi gatavs vairāk kā 1 mēnesi katru vakaru sēdēt un taisīt savu robotu, tad vari ķerties klāt. Ja jūti, ka pacietības mērs tik ilgi neizvilks, tad sāc ar kaut ko vienkāršāku, kaur vai ar JDat pieminēto gaismas diodi.

+

1. : 14
    : 03-12-2011, 22:32
  2. : 2
    : 05-02-2010, 15:51
  3. : 1
    : 17-10-2009, 14:23
  4. : 225
    : 23-09-2008, 10:20
  5. : 46
    : 18-03-2008, 12:04