Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Vajadzīga palīdzība lai palaistu CNC graviermašinu
+
1 2 3

thread: Vajadzīga palīdzība lai palaistu CNC graviermašinu

Junior Member
    Jan 2011
    18

Vajadzīga palīdzība lai palaistu CNC graviermašinu

Sveiciens nedaudzajiem Latvijas CNC darboņiem!
    Esmu iegādājies CNC graviermašīnu ar MACH3 vadību. Mehānisko daļu varu pavilkt pietiekoši labi, bet elektronikā un programmēšanā galīgākais auns! Vai šeit nav kāds zinošs cilvēks, kurš varētu man palīdzēt tikt galā ar sākotnējiem uzstādījumiem un varbūt arī nākotnē ar kaut ko vairāk! Galvenais sākumā ir dabūt mašīnu pie dzīvības! Protams tas viss par atlīdzību.
    Tel. 26766636

Junior Member
    Jan 2011
    18

Re: Vajadzīga palīdzība lai palaistu CNC graviermašinu

Ilustrācijai dažas bildītes:

Member
    Feb 2011
    46

tādi te ir tikai sen nav manīti apgrozāmies

Junior Member
    Jan 2011
    18

Laikam visi stipri aizņemti!
    Ir viens konkrēts jautājums par to kā SMOOTHSTEPPER (lietiņa, ar kuras palīdzību var atteikties no lēnajiem LTP portiem un izmantot USB) iet kopā ar ārējam ietaisēm.
    Konkrēti ar špindeli ar automātisko instrumentu maiņu. Tur uz katru darbību stāv sensori, kas dod atpakaļsaites 24V DC signālu par notikušo darbību. Un tādi tur ir 4gab.
    Kā noprotu tam varētu izmantot Macha OEM Triger input.
    Bet kā to visu salikt kopā?

Member
    Feb 2011
    59

neesmu eksperts, bet cik man zināms...
    ja cnc darbagalda vadībai izmanto datoru ar atbilstošu programnodrošinājumu - respektīvi, ja uz datora stāv programma, kurai iekšā tiek dots G-kods un tā to pārvērš motoru kontroles signālos. un piedevām, ja iesaistīti atpakaļsaites sensori, sistēmas veiksmīgai darbībai nepieciešama 'reālā laika' komunikācija starp datoru-darbagaldu. jau pati x86 procesoru arhitektūra nav īsti 'ērta' tādiem lietojumiem, izlaižot detaļas - aiztures, kuras parādās lietojot USB interfeisu ļoti negatīvi ietekmē kompromisos ieslīgušo 'reālā laika' kontroli.
    ja trūkst I/O kanālu uz LPT porta, var mēģināt pielikt klāt otru parallēlo portu.
    alternatīva ir izmantot specializētās I/O kartes, kā piemēram http://www.mesanet.com/
    cik zinu - EMC2 tās atbalsta.

Junior Member
    Jan 2011
    18

Mach ir uz Windows bāzes būvēta programma.
    Es nezinu kā tur ir ar 'reālā laika' kontroli, bet špindelim jau tāpēc ir tie sensori ar atpakaļsaites signāliem lai nesāktos jauna komanda, kamēr nav notikusi iepriekšējā.
    Manā gadījumā jau ir iesaistīti abi LTP porti. Fotogrāfijā viņi ir redzami Breakboord plates apakšējā malā, kur tie ir savienoti ar Smoothstepperi.
    Nebūdams nekāds zinātājs šajā sfērā, sākotnēji iedomājos, ka varēšu uzlikt adapteri starp Breakboord un Smoothstepperi lai tiktu klāt pie I/O kanāliem LPT portos. Bet izrādījās ka visas ārējās ietaises drīkst šādā izpildījumā slēgt klāt pie Smoothsteppera (un pie Breakboord, kas tur iepriekš jau paredzētas: joysticks, X, Y un Z asu stikla enkoderi un vēl šādi un tādi sīkumi).
    Izrādās laikam esmu iegādājies ne to Smoothstepperi! Ir Smoothstepper ar I/O moduli ar RJ45 un RS232 portu.

Vai kāds zin kas šie ir par portiem un ko un kā viņiem drīkst slēgt klāt?
    Un galvenais jautājums, vai vispār MACH3 ņem pretī šādus atpakaļsaites signālus un kā Smoothstepper ar to sadzīvo.

Moderator
    May 2007
    Rīga
    1,862

Par instrumentu maiņu - tur visdrīzāk jāiesaista vadības softa iebūvētais PLC, kuram padod komandu un kurš apstādina darbību līdz nomainīts instruments. Par Mach neesmu īsti kompetents, tas man vairāk atgādina spēļu automātu pēc sava izskata. Uz EMC2 programmatūras nešaubos, ka visu prasītu būtu iespējams palaist pēc dienu divu darba, ja elektriski un mehāniski viss TIEŠĀM ir kārtībā.
    Ir 10 veidu cilvēki - tādi, kas saprot bināro kodu un tādi, kas nesaprot.

Junior Member
    Jan 2011
    18

Ja man viss ietu un viss būtu skaidrs kā darīt, tad jau es palīdzību nemeklētu!
    Macha instrumenta maiņas komanda šķiet ir M6Tx. (x- skaitlis, kurš norāda konkrēto instrumenta turētāju). Ar papildus sākotnējiem iestatījumiem kur izvēlas ar instrumentu nomaiņu ar roku vai automatizēti.
    Man ir Mach3 un nav EMC2 programmatūra. Kā saka, jāurbj ar to, kas ir..........
    Pamat darbības komandas jau funkcionē, bet jālien ir nedaudz dziļāk jo šis jau ir mazliet vairāk kā pamat funkcijas.

Member
    Feb 2007
    Liepāja
    94

Pats lietoju Machu, bet līdz automātiskajai instrumentu nomaiņam vēl neesmu izaudzis
    Cik zinu, tad to var realizēt. Iesaku palasīt Mach forumu.
    http://www.machsupport.com/forum/

Member
    Feb 2007
    Liepāja
    94

Tā neko frēzmašīna, tikai nesaprotu, kāpēc Z ass tik augstu uzcelta, dikti liels plecs veidojas.

+

1. : 13
    : 31-07-2011, 22:09
  2. : 1
    : 13-04-2010, 03:25
  3. : 15
    : 10-09-2009, 16:47
  4. : 5
    : 13-10-2008, 21:07
  5. : 2
    : 19-03-2007, 16:35