Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Skaitītājs ar vairākiem LED ekrāniem
+
1 2

thread: Skaitītājs ar vairākiem LED ekrāniem

Senior Member
    Jul 2007
    Rīga, Lēdmane
    124

Skaitītājs ar vairākiem LED ekrāniem

Sveiciens!

Ir nepieciešama palīdzība vadības bloka / kontrollera izvēlē. Vadības blokam jābūt rūpnieciski ražotam (paštaisīts variants ar atmel / pic nederēs). Viņam ir jāveic salīdzinoši primitīva skaitīšana, saņemot signālu no vairākiem sensoriem. Sensori darbojas kā releji un nekāda augta frekvence tur nav. Skaitīšanas rezultāts jāatēlo uz 7 segmentu led ekrāniem. Ekrāni ir vairāki un izmanto RS485 savienojumu, diemžēl vēl nezinu kāds ir komunikāciju protokols, tāpēc nepieciešams kontrolleris, kuram šo protokolu varētu izveidot pats pēc vajadzības. Kā arī visiem skaitīšanas datiem ir jābūt nosūtāmiem uz PC.
    Tad nu lūdzu Jūsu palīdzību, jo pašam nav bijusi saskarsme ar šādiem kontrolleriem un īsti pat nezinu kādā virzienā sākt meklēt. Esmu sācis skatīties uz vairākiem automatizācijas vadības blokiem, piem., Siemens LOGO!, bet neatradu kurš no tiem spētu nodrošināt RS485 savienojumu.

Senior Member
    Dec 2003
    Latvia
    150

Re: Skaitītājs ar vairākiem LED ekrāniem

No mazajiem kompaktajiem diez vai ko atradīsi. Varu ieteikt skatīties uz Mitsubishi FX sērijas baltajām kastītēm.
    P.S. vajadzētu nedaudz lielāku izklāstu par tavu sāpi, tad varbūt varētu ko precīzāk piemeklēt

Senior Member
    Jul 2007
    Rīga, Lēdmane
    124

Iekārta nepieciešama autostāvvietā brīvo vietu skaitīšanai.
    Par sensoriem kalpos induktīvās cilpas. Sistēma netiek būvēta no jauna, bet gan daļēji atjaunota, tapēc ekrāni paliek vecie. Ekrānu kontrolieri ir bāzēti uz Atmel 8-bit MCU un nav rūpnieciski ražoti. Esmu nolasījis softu no MCU un šobrīd mēģinu izprast komunikāciju protokolu.

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,417

Un kas ir jāpgreido? Varbūt savu kodu uz esošajiem MCU uzrakstīt...

Senior Member
    Jul 2007
    Rīga, Lēdmane
    124

Jāuzstāda jauns skaitītājs. ekrāni paliek esošie. Esmu jau apsvēris domu tiem ekrānu kontrolleriem uzrakstīt jaunu softu, bet vienalga paliek aktuāls jautājums par iekārtu, kas veiks pašu skaitīšanas procesu un datu pārsūtīšanu uz ekrāniem.

Senior Member
    Nov 2005
    Latvija, Kuldīga
    1,059

Pēc posta, ka ekrānu kontrolieri ir uz Atmet, man galīgi nav saprotams nosacījums: "Vadības blokam jābūt rūpnieciski ražotam (paštaisīts variants ar atmel / pic nederēs)"
    Signalizācijas, videovērošanas ierīkošana Kuldīgā.
    Temperatūras, gaisa mitruma, atmosfēras spiediena u.c. mērījumi, to publicēšana internetā. Data logging.
    http://narodmon.ru/1191

Senior Member
    Jul 2007
    Rīga, Lēdmane
    124

Ekrāni jau ir gatavi. Skaitītāja šobrīd nav.
    Tas, ka skaitītājam jābūt rūpnieciski ražotam, nav mans nosacījums, tāda ir prasība no augtāk stāvošajiem.

Senior Member
    Jul 2007
    Rīga, Lēdmane
    124

Joprojām gaidu kādu ieteikumu.

Mazliet precizētas prasības:
    8 digitālās ieejas no sensoriem
    Brīvi programmējams RS485 ports.

Vairākiem modeļiem, ko esmu apskatījis, RS232 vai RS485 ports tiek piedāvāts tikai izmantot kopā ar kādu gatavu komunikāciju protokolu.

Man nepieciešmas, lai varu brīvi pa baitam sūtīt caur to portu. Varētu kaut vai pavisam elemtāri: [adrese][ciprs 1][ cipars 2][ cipars 3][Carriage return]

Senior Member
    Nov 2005
    Latvija, Kuldīga
    1,059

Bāc, nu pilnīgi sirds sāp.. Uzdevums, ko var veikt ar PIC/Atmel kontrolleru, bet vajagot kaut ko rūpnieciski ražotu.

Pasakai augstāk stāvošajiem, ka vajadzēs rūpnieciski izgatavot jaunu mikrokontrolleru, kas mācēs sūtīt datus caur RS485 ar "mēģinu izprast" vai arī "[adrese][ciprs 1][ cipars 2][ cipars 3][Carriage return]" protokolu.

cik dzirdēju no sētas puikām, jauna mikrokontrollera izgatavošana pa lēto esot Ķīnā.
    Signalizācijas, videovērošanas ierīkošana Kuldīgā.
    Temperatūras, gaisa mitruma, atmosfēras spiediena u.c. mērījumi, to publicēšana internetā. Data logging.
    http://narodmon.ru/1191

Moderator
    May 2007
    Rīga
    1,862

Tak priekš kam jaunu mikrokontrolieri, ja prodžektam piķis pietiek paņem kādu sprāgušu PLC (vai dajebko industriāla paskata), izmet ķidu, uzzīmē savu sakarīgu plati un uztaisi tā, ka vidēja līmeņa cilvēks atšķirību nepateiks. Ja jau projekts te forumā guļ tik ilgi un vēl aizvien aktuāls tad jau laika to visu izdarīt pietiktu.
    Ir 10 veidu cilvēki - tādi, kas saprot bināro kodu un tādi, kas nesaprot.

+

1. : 9
    : 21-09-2013, 20:18
  2. : 6
    : 09-07-2011, 11:33
  3. : 4
    : 17-01-2009, 07:57
  4. : 7
    : 15-09-2007, 18:46
  5. : 15
    : 12-06-2007, 19:28