Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Cepiens par CPU būtību...
1 2 3 11 ...

thread: Cepiens par CPU būtību...

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,429

Cepiens par CPU būtību...

Cepiens sākās pēc sekojoša posta:
    viewtopic.php?f=11&p=76755#p76706

kompītis no ttl loģikas :

pārejais stāsts te:
    http://web.mac.com/teisenmann/iWeb/adep ... hotos.html
    Rekur pilniibaa no ttl taisiits liidziigas veiktspeejas procesors.
    http://www.asvcorp.ru/darch/hardware/pd ... y/mpu.html

PS. KMemkas protams nospertas un uzpirceejiem aizgaajushas

Tālākais variācija par tēmu CPU:

Ir jau stilīgi, bet...
    Ja man ienāktu prātā uzbūvēt savu CPU, tad es laikam sakostu zobus un VHDL bakstītu. Aļa piekristu EPIM, ka vajadzēja uz FPGA taisīt.
    Bet nu... Geek paliek geek...

Senior Member
    Feb 2007
    4,624

Re: elektroniskie joki

zini joku par minetu un Armstrongu?
    tad luuk, Tev liidz CPU buuveeshanai ir miljards reizhu talaak
    lasiit iesaaceju [Tavi, epis un co] posti par datoru buuveeshanu.. come on vechi, veel lielaaki elektroniskie joki kaa tie foto

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,429

Es būvēju datoru? Interesanti, interesanti. Es pats nezināju ka būvēju... Tev jau labāk zināt...

Senior Member
    Feb 2007
    4,624

es tieshi par to arii runaju - runas vs darbi. tas, ka nekas netiek buuveets- tas tak konju ponjatno
    par konkreeto kompi.

tas NAV CPU. CPU [peec manas saprashanas] ir centraa, [viens no] DIP40 korpusiem.
    paareejais obves [shajaa gadiijumaa] izpilda sekojoshas funkcijas:
    dinamiskaas RAM refresh [jo daudz sakotneejie CPU sho funkciju veica ar probleemaam, jeb nemaaceeja vispaar, taapeec taa tika veikta hardwariski]
    RAM/ROM adresu sadaliishana un adreseeshana starp atminjas mikreneem - taa laika CPU biezhi RAM un ROM bija uz 1 adresu shinas, vnk sadaliiti sektoros, piem., Z80/Sinclair: 16KB bija ROM, tad 48KB - RAM
    video atminjas adreseeshana un rindu/kadru sinhroimpulsu detekteeshana. arii video atminja parasti bija vienaa blaakji ar, RAM saakuma adresees
    aareeju iekaartu vadiiba/adreseeshana. sheit, iespejams, ir ielikts VV55 tipa paralelais aareejais kontrolieris [skjiet, bija 3X8 biti in/out] DIp40 korpusaa

laikaa, kad uzradaas pirmaas programmeeejamaas matricas, buutiski lielaakaa dalja visas shis snjagas [leetaas logjikas] tika aizstaata ar to. tas bija jau ap gadu 85..88.
    tachu, taa aka pirmos gadus [5+] shiis matricas programmeeja, paardedzinot 'mickas', tad process bija vienreizeejs. attieciigi - PIRMS tam bija jaabuut 100% skaidribai par ekvivalento shemu.
    galvenaa probleema - laika diagrammas, njemot veeraa ta laika logjikas aatrumu.
    sore par palagu.

Moderator
    Mar 2008
    Ogre
    1,445

tas NAV CPU. CPU [peec manas saprashanas] ir centraa, [viens no] DIP40 korpusiem.
    nolaidies no mākoņiem vecīt, FAIL: http://web.mac.com/teisenmann/iWeb/adep ... _list.html kur tur Tev CPU mikrene? a?
    If it's worth doing, it's worth overdoing, right? / Tory Belleci, Mythbusters /

Senior Member
    Feb 2007
    4,624

iesleedz sajeegu, veciit

Tavs izpratnes liimenis par lietaam top arvien skaidraaks

p.s. un ja chipesetu saraksts buutu atstaats tuksh, Tu visiem staastiitu, ka tas apparatus darbojas bez mikreneesm?
    cilveeks vnk CPU un in/out portu kontrolieri nav mineejis. un? Tev tas taapat, kaa redzam, NEKO nedod

taa rupji piemetot, tak jaasaprot, ko taads kompiitis izpilda, lai uz noskaneetu klaviatuuru, buutu kaut kaads interpretators, speetu izvadiit video atteelu..
    tak zirgam skaidrs, ka ar 30 absoluuti leetas integraacijas korpusiem tas NEKAADI NAV izdaraams.. kuda..
    tak paskatam kaut: pirmajiem Z80 [taa laika prasts CPU] bija 6..10K tranzistoru.
    tb, 2..3K logjisko elementu. 30 korpusos mums sanaak ap 200 logjikas elementiem. reizes 20+ par iisu..
    un, kaa jau mineeju, taads z80 nemaaceeja praktiski neko no papild/servisa funkcijaam. tur bija ABSOLUTAIS minimums..

Moderator
    Mar 2008
    Ogre
    1,445

ok spēlējam tā: atrodi man to mistisko mikreni kuru autors lūk nav pieminējis šeit:
    http://web.mac.com/teisenmann/iWeb/adep ... layout.PNG
    http://web.mac.com/teisenmann/iWeb/adep ... matics.gif

redzu cik tev grūti atzīt ka mēdz kļūdīties... pierādīsi manu kļūdu ar faktiem, nevis ar saviem spriedelējumiem - ok, you win! savādāk - fail...
    If it's worth doing, it's worth overdoing, right? / Tory Belleci, Mythbusters /

Senior Member
    Apr 2006
    979

Z80, ja nemaldos, tika izmantoti praktiski visi 256 iespējamie opkodi. Šeit, savukārt, tikai 16 instrukcijas.

Senior Member
    Feb 2007
    4,624

Ansi, man Tev NEKAS nav jaaraada.
    taa tak es vecs palikshu ar shaada liimenja probleemaam ciinoties

Tu palasi graamatinjas. tagad ir pieejamas elektroniskaa veidaa.
    pokemoni izmanto visaadus forumus, wiki kaa augstaako pilotaazhu

par to jau staasts - palasi te forumaa [reizeem] - wow, nashi kosmicheskije koroblji borozdjat prostori cselennoi. a kad pajautaa konkretaak.. izraadaas, ka..

Ansi, ja Tu speesi izveidot CPU ar visu nepiecieshamo klaviatuuras apstraadei, grafiskai izvadei, kaadu elementaaru interpetatoru [kaut apgraiziitu basic], nu, lai uz taa ekraana kaut ko redz, da kaut navarotu, ka/kad to ASM kodu, kas tajaa webaa ir, var ielaadeet + palaist:
    http://web.mac.com/teisenmann/iWeb/adeptpage/DUO_OS.txt

ir KUR ievadiit/kaa ievadiit..
    es izdariishu JEBKo, ko Tu teiksi:
    smiegshu seksuaalu pakalpojumu Latvijas ebreju kopienai
    pliks noskrieshu maratonu Riigas centraa
    200+ kokaa iepirdiishu..

Tev ir muuzha iespeeja

Senior Member
    Feb 2007
    4,624

Z80, ja nemaldos, tika izmantoti praktiski visi 256 iespējamie opkodi. Šeit, savukārt, tikai 16 instrukcijas.
    nu, iespeejams, ka te ir kas vecaaks..kas tur bija - visadi 4004, vai kas tamliidziigs..

1. : 21
    : 18-03-2011, 15:17