Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Nepieciešama BEKA!
+
1 2 3 ...

thread: Nepieciešama BEKA!

Moderator
    May 2007
    Rīga
    1,862

Nepieciešama BEKA!

Lai cik tas šķistu nepiemēroti laikmetam, bet vēlos iegūt Beku, jeb BK-0010 Padomjlaika kompīti. Gribētos jau lai ārēji tā izskatās sakarīgi, elektronikā var būt problēmas, ar tām jau kaut kā tiktu galā. Bet nu, protams, dzīva Beka būtu vislabāk. + tam klāt vēl vajadzētu attiecīgi nelielu tā laika televizoriņu. Īpaši nesteidzos to sagādāt, bet dažām pilnīgi neracionālām izklaidēm gribas šo true-vintage aparātu.

Ir 10 veidu cilvēki - tādi, kas saprot bināro kodu un tādi, kas nesaprot.

Senior Member
    Jun 2006
    Cēsu novads
    994

Re: Nepieciešama BEKA!

O, interesanti! Uzjundīji atmiņas. "Bekas", ko piedāvāt gan man nav, bet savā laikā bija ar tām diezgan nopietna darīšana, tiesa ne ar BK-0010, bet gan BK-0011. Kad redzēju šeit MaiklaBlack veidoto muzeju, mēģināju sadzīt pēdas, kur palikuši tie datorklases dzelži, ar kuriem toreiz darbojos, bet diemžēl neveiksmīgi. No tiem laikiem saglabājusies diskešu čupiņa no BK-0011 datorklases: BK-0011 operāciju sistēma, sistēma "Rīga" spēlītes, teksta redaktors "Tedis", šis tas no tā, ko toreiz ASMā "bekām" uzrakstīju. Interesanti, vai tur kas nolasītos, ja būtu attiecīgie dzelži. Ko Tu esi sadomājis ar "Beku" darīt?

Junior Member
    Jul 2011
    8

Pašreiz arī "mocu" vienu beku 0011, bet nav skaidrs vai ROM's ir nobirdināts, vai arī es nesaprotu kas ar to beku notiek.
    Ieslēdzot parādās @ zīme un varu vien ievadīt vienu simbolu (neskaitot faila ielādes funkciju), pēc manis ievadītā simbola parādās jautājuma zīme un kursors pārlec jaunā rindā, pieliekot rindas sākumā atkal @ simbolu.
    Būtu priecīgs ja kāds apgaismotu mani kapēc tā un kas man jādara lai nonāktu BASIC'ā kuram itkā būtu ROM'ā jābūt.

P.S. Atvainojos ka jau pirmais posts ir nedaudz netēmā.

Moderator
    May 2007
    Rīga
    1,862

Te jau pāris reizes esmu reklamējis bunkuru un dažādu priekš mūsu laikmeta nepierastu lietu ievākšanu tajā. Tad nu plāns ir Beku sapārot kopā ar Siemens teletaipu lai varētu vnk demonstrēt kā tie abi strādā. + kā interesanta lieta būtu apmeklētājiem redzot priekš viņiem uz teletaipa izdrukāt pateicību par apmeklējumu, apzīmogot ar autentisku civilās aizsardzības zīmogu un kopā ar izdrukāto perfolentu iedot par piemiņu. Kaut kā tā.
    Delfīn, Beka šoreiz ir pilnīgā tēmā.
    Ir 10 veidu cilvēki - tādi, kas saprot bināro kodu un tādi, kas nesaprot.

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,445

Biju bunkurā pie Vikinga. ieliekot iekš teletype perfolentu un palaižot drukāšanu, skats riktīgi iespārda. Tas ir to vērts lai redzētu. Sevišķi jaunajiem. Vecie noteikti ko tādu ir redzējuši sovjetu laikos...

Senior Member
    Jul 2010
    pie-Rīga
    2,288

Esmu programmējis un programmu krāvis jēzenē no perfokartēm. Perfolenti gan nesanāca lietot
    Un neskatiet viņu pēc priekšpaneļa spozmes, bet gan vērtējiet viņa transformatora smagumu!

Senior Member
    Dec 2008
    3,292

jā uz bekas savu laik tika KLADS, SABOTĀŽA un citas superīgas to laiku spēles dzenātas. lādējām caur sigma VEF maģi. Bija man beka. Tikai kaut kur noklīdusi gadu gaitā. Man bija otrā tā ar baltajām pogām un vienu sarkano. bija iespraužams pakaļā asamblera modulis. Kādreiz tagadējā pareizticīgo baznīcā pie Latvijas varēja pa piķi bekas spēlēt .
    A perfokartes (nesacaurumotas) fāča nesa no rūpnīcas pakām - tādas pacietas, vienā pusē cipari otras tukša - tad uz tām tika parasti iepirkumu saraksti rakstīti

Senior Member
    Jun 2006
    Cēsu novads
    994

Pēc @ zīmes bija jāievada adrese, kurā atodas palaižamā programma (astotnieku skaitīšanas sistēmā). Ja gribēja veikt operāciju sistēmas ielādi, šķiet, bija adrese "160000" vai arī burts "B". Kur atradās "Beisika" starta adrese, vairs neatceros, varbūt adresē "140000"? Kaut kāds apaļš skaitlis bija. Katrā ziņā BK-0011 "Beisiks" bija ļoti gļukains. Vismaz pirmajām BK-0011 versijām. Varbūt vēlāk kaut ko izlaboja. Lai gan - kāds tur vēlāk, BK-0011 bija PSRS gulbja dziesma. BK-0010 "Beisiks" strādāja labāk.

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,445

vot Vikingam kā reiz derētu BK-0010. Tai kā tur bija ar tām kola kabinetu bekām un extension slotu. Vai skolas kabineta bekai varēja ārejo eeprom pieslēgt klāt? Ja atbilde ir pozitīva, tad derēs skolas BK (melns, ar baltu klavieri un sarkanu STOP pogu). Principā prasās BK-0010 ar BASIC...

Senior Member
    Jun 2006
    Cēsu novads
    994

Varēja, varēja. BK-0011 piemēram programma, kas attiecās uz "lokālo tīklu" atradās tajā piespraužamajā modulī. Tai "bekai", kas stāvēja uz skolotāja galda, piespraužamajā modulī atradās arī softs mīksto disku mašīnai.

+

1. : 5
    : 10-08-2011, 11:53
  2. : 10
    : 06-02-2011, 16:04
  3. : 4
    : 21-11-2010, 11:23
  4. : 6
    : 02-06-2009, 12:49
  5. : 12
    : 16-01-2009, 17:15