Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Audiopederastija. vadi. -
+
... 3 4 5 6 7 ...

thread: Audiopederastija. vadi.

Senior Member
    Feb 2007
    4,624

Re: Audiopederastija. vadi.

Mierā , kungi, Jūs vienkārši katrs par savu runājat ...
    nu nee..
    kaads sakars tiristoriem ar traucejumiem?
    kaads sakars PSRR ar sho probleemu?

iisaas atbildes - NEKADS!!!

kaads sakars baroshanas filtra pulsaacijaam ar visu sho epopeju? NEKAADS!!!!!!!!!!!!!!!!!

Senior Member
    Feb 2007
    4,624

ver. 2.0

taatad, ja neesmu sap^(&()* meistariibaa:
    1. pavajinam signaalu apstraadei
    2. saakumaa allpass faazes salagoshanai
    3. HPF 1.kaarta
    4. nodzeesham pamatfrekvenci
    5. pastiprinam deltu liidz saakotneejam liimenim

rezultaataa vajadzeetu buut:
    uz infraskanjaam un 50Hz aktivaa filtra K=0 [attieciiba pret nosaciito faazi];
    skanjas diapazonaa tiecaas uz K=1

ar 5% tolerances pretestiibaam rezhekciju augsheejos vidos vajadzeetu varet dabuut vismaz kaadus -40dB
    meerkjis:
    10X nomesti kroplji no kaadiem 800Hz un Rout, [ekvivalentaa pretestiba nomesta no 1ohm uz 0.1ohm, piemeeram];
    100X nomesti visi kroplji joslaa 4..40kHz [augstaak stafeti paarnjem izejas demferis/filtrs]..
    nu, efektam it kaa vajadzeetu buut..

tas, kas te sanaak vissadistiskaakais: iissavienojuma aizsardzibas lietas.
    diemzheel, iisavienojuma efektu dod arii pajaudiigaaki toroiidtransformatori, ar to IR jaareekjinaas. mazums- kaadam krutajam hiend aparaatam nav soft starts..
    tad nu te sanaak bisku 'probleeminjas'.
    ok, aktiivais demferis 'tur' 20A avg, 30A piikjii. pie 30A nostraadaa I aizsardziiba un in/out delta saak paarlaadet taa [demfera] baroshanu.
    kad U baroshana paarsniedz normu [neliela dalja energjias tiek izteereta kaadu 16000uF uzlaadei par 10..15V], atveraas simistors.
    Ipeak tam=400A, liidz ar to demfera pretestiibu, mazaaku par 1ohm [pie Uinmax=400V peak] nevaram atljauties.
    ok, atveraas simistors, I paardalaas [I vismaz dubultojas, kopeejaa no 30A uz 60A pie U in/out deltaam 30V]. vienlaiciigi, energjija tiek teereeta ieejas DC atsaistes C paarlaadei, un turpinaas 30A pluushana caur aktiivaa demfera tranjiem..
    normaali pie taadam straavaam 16A/B fuse buutu jaaizlido ar bliikskji, bet.. bisku ekstreemi ir..
    jaliek visi elektroliiti ar U rezervi, ampam jaaspeej straadaa pie dubulta sprieguma, operiem U aizsardziiba, jaudas tranji jaareekjina shaadam gadiijumam. varbuut, jaaliek kaadi paaris simistori paraleeli [BTA41], katram savs demferis, tas simistors jaapaarsledz paraleeli visam traktam [ieskaitot DC decoupling elektroliitus], filtra L jaaparnes 'saakumaa', lai reduceetu dI/dT pieauguma aatrumu, tai spolei jaaparedz demferis [savs simistors+ balasta R], citaadi fuse nostraadaashanas briidii aizies pa gaisu ieejas C un buus lokizlaade automatiskajam fuse [jeb arii - izraujot ienaakoshaa spanja rozeti pie pieslegtas slodzes]..

visu sho memuaaru rakstu, jo mani nofascineeja teksts 'konstrukcija NJE boitsja korotkogo zamikanija' Jurkina ieliktajaa linkaa.. es taa padomaaju - woow, kaut kas patiesham kruts sataisiits.. es kljuudiijos..

vnk es esmu redzeejis, kaa BTA41 vnk uzspraagst, kad tam [korekti, caur zero crossing optronu] piesleedz 600W toroiidu..

Senior Member
    Feb 2007
    4,624

v.3.0

iemetu tikai sine korekcijas ampa dalju.
    amps uz IGBT
    speej straadaat ar slodzi 0.5ohm, ar slodzi, kas ir piesleegta nevis pie GND, bet 'velk' maksimaalo straavu uz baroshanu pusi.
    atdot slodzee 400W RMS
    bet galvenais: neapvainosies, ja tam izejaa iepiljiis 230V AC. tb, iemaucam izejaa faazi - un nekas, amps dziivo.

p.s. sheemaa ir viena neuzmaniibas kljuuda, un 3 vietaas truukst aizsardziibas komponentu pret dU/dT un DC rezhiimu neieveeroshanu. kola tam, kas atradiis :P

Senior Member
    Nov 2009
    Jēkabpils
    2,058

Hmm, uzmetu aci. Nesaprotu R7 nozīmi un vēl mani nesaprašanā iedzen VD5. Otro difu tā interesanti slogo - vienu pusi ar strāvas avotu. Šitādu risinājumu nebiju redzējis, lai gan, ja tā padomā - šādās topoloģijās Q4 strāva tālāk aiziet caur IGBT2 un sanāk, ka pleciem atšķiras mierstrāvas par Q4 tiesu. Vai šādi centies tikt no tā vaļā vai ir cits iemesls? Es gan visos ampos redzu audio jaudiniekus , tāds šaurs redzesloks. Jāatzīstās, tā īsti līdz galam neesmu iebraucis šajā kompensēšanas padarīšanā. Pašlaik viens cits kompensators nodarbina lodāmuru.
    p.s. vai nu svētdienas vakarā visi lok alu, vai atiet no sestdienas vakara lakšanas vai Kaspichs pārāk grūtu mājasdarbu uzdevis?

Senior Member
    Feb 2007
    4,624

VD5 arii ir 1 no kljuudaam: anodu nevis pie GND, bet pie -14 vajag..
    ar R7 ir sekojoshi: Q5 un Q6 iet uz radiatoriem Io stabilizeshanai [peec T].
    IGBT termaalais koefs tresholdam ir ap 8..10mV/oC, pn paarejai, ja nekljudos, ap 1.8. attieciigi, vajag K=4..6 [peec U], lai nokompenseetu.
    ar R7 es vareeshu diezgan neatkariigi mainiit Io caur diff kaskaadi un termaalo kompensaacijas koefu.
    nu, te ar audio tranjiem pasvaki - sanaak Uce vismaz 400V vajag, Ic virs 40A.. murgs.. komplementaarais paaris nesanaak, npn - tad ja mosfet.. bet tapat: vairaakus paraleli - salaagoshana.. negribu..
    ar IGBT - pilniigi citas iespeejas.. [par kvadraveida SOA nerunaajot - vnk Dieva daavana].

gljuki:
    paarmudriits ar to I limitu augsheejam IGBT [bet, to kaa kljudu pat neieliku];
    nav IGBT gate U aizsardziibas [+/-20V max], jaasaliek stabilitroni;
    nav Q4/C aizsardziiba pret paarspriegumu [virs +14v] pie strauja Uout leeciena izejaa [kad C3 nepaspeej paarlaadeties] - tb, vajag diodi no Q4/C uz +14;
    aa, un, protams, paaugstinaatu baroshanas spani 2.diff kaskaadei..

p.s. tas straavas avots sanaak taapeec, ka man bija japieviesh D2, lai izejas U [zemaaks par -14v] nemociitu to Q4 un nekautu nost R12, ko nevaru likt lielu [deelj Cgate].
    it kaa I otrajai diff kaskaadei ir smuki vienaads:
    Q3 slogojaas uz 13, Q4 uz R12. abas R ir starp gate/drain. peec I sanaak smuki. suudiigaak peec U: razmahs uz Q4=Uout+Udelta uz gate/drain, kameer Q3 - tikai Udelta gate/drain..

Senior Member
    Nov 2009
    Jēkabpils
    2,058

Nu ja VD5 uz mīnusu, tad viss paliek skaidrs. Par to R7 vienu brīdi bija tāda doma, ka kaut kas sakarā ar avota T koeficientu. IGBT tikai invertoros esmu redzējis, patiesībā neesmu papētījis pat šo raksturlīknes tā īsti. Vienreiz simulatorā uzmetu tilta ampu uz IGBT, kuri bija standarta bibliotēkā. Nekas īsti labs nesanāca, pagaidām atmetu ar roku.
    Īsti galvā nepielec par to otro difu. Ja vienai pusei strāva ir strikti noteikta, tad... a bet ja avotam pirmajā difpakāpē strāva par mazu, vai par lielu, lai nodrošinātu otro (es te skaļi domāju) tieši tik... HVZ, jāpadomā
    Pēc U, lai būtu cmuki šitādam variantam, likām kaskodi ar bāzi uz izeju. Bet tad atkal problēmas - kā nodrošināt pret fāzi izejā.

Senior Member
    Feb 2007
    4,624

nu, es uz skanjas reprodukciju nepretendeeju. THD liidz 1% uz 10..20kHz pilniigi der. pastiprinaajums buus mazs [ap 3, aptuveni], uz feedback reekjina, domaaju, ka izspiediishu.
    es arii baigi neesmu peetijis [small signal rezhiimos], bet Cgate [un gate charge] - parasti lielaaki, CE paareja - nelineaaraaka kaa mosfet. nu, taadi.. toties jaudiigi..

Senior Member
    Nov 2009
    Jēkabpils
    2,058

Hmm, pa fikso ieliku simulatorā, tikai, ar parastajiem traņiem galos un bez visiem navarotiem. Q4 strāvu nosaka avots, bet Q3 strāva tieši atkarīga no ieejas difa avota.
    Johaidī, bet citādi ne vainas!

Senior Member
    Feb 2007
    4,624

pag, Tev simulatoraa D2 ir? no izejas uz R12.
    R12=R13, straavai caur Q10 jaabuut > kaa I caur R12 pie max straavas [max liela U krituma]. tb, straavas avots noslogo D2, bet I caur Q4 nosaka tikai E12 [ok, U kritumu uz D2 veeraa nenjemam].

Senior Member
    Nov 2009
    Jēkabpils
    2,058

D2 man ir ciet. Iemetu galā mosfetus. Pats vairs neko nesaprotu. Strāvas otrajam difam atšķiras. Izejā ir 0, atpakaļsaite neloka pirmo difu.
    Eh, nu jā, viss ir OK, ja Q3 strāva ir mazāka par avota Q10, tad šis ņem caur D2.

+

1. : 72
    : 12-01-2012, 09:31
  2. : 207
    : 02-10-2011, 20:17
  3. : 16
    : 16-04-2009, 20:33
  4. : 0
    : 04-04-2009, 19:24
  5. : 5
    : 30-08-2006, 08:04