Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
audiopederastija. reporti.
+
1 2 3 11 ...

thread: audiopederastija. reporti.

Senior Member
    Feb 2007
    4,624

audiopederastija. reporti.

Lai vairotu jeegu audiopederastijas teemai, aicinu visus sheit likt reportus.
    Es saakshu ar MBL 101 komplekta reportu, veelaak sekos fuse.

Taatad, paviesojos pie viena, shajaa foruma zinaama, bagaata loPa [loP – lichnostj, oskorblennaja pokemonami]. Peec staastiem biju sapratis, ka ir 101 Xtreme komplekts [kas ljoti intereseeja tieshi skatuves lietu deelj].

atteelaa: 101 X-treme ar subiem.

Bet, nekas – arii parastais 101 komplekts derees.
    Taatad, testa upuris.
    MBL 101

Papildus subi

Katrai pusei pa 2gab. jaudiigaakie pieejamie MBL ampi 9011

SACD transports

Preamps

Baroshana – caur 4gab. Megaline UPS, plaanoti veel galvaniskas atsaistes trafi, u.t.t. pasaakums nav pabeigts [trafus ar rocinjaam tin DE], taapeec – par to lai staasta afftor pats.

Klausiiti tika dazhaadi zhanri – saakot no gjitaarroka, industrial un beidzot ar indiaanju bungaam un mobilo telefonu melodiju autoru Bahu, un kas tur veel. Izraadaas, vinji arii prieksh MBL kaut kaadas eergjeles ir iespeelejushi..
    Tembraali komplekts skan ljoti korekti. Es apzināti neskatiiju [pirms klausiishanas] nekaadus testus, lai neiespaidotos. Neskatoties uz tviitera it kaa palielo izmeeru – augshas dzidras, pat nemeegjina kljut mateetas.

Skatuves lietas. Stereobaaze konkreetajaa gadiijumaa izveeleeta plasha. Attaalums liidz skatuvei – puslokaa. Maleejaas poziicijaas atbilst attaaluma liidz tumbaam, centra – kaadus 1..2 metrus aiz to līnijas. Skatuves dziljums – nav neko iipashi dziljsh.
    Skatuves augstums – uz augshaam: smuki, tviiteru augstuma [kaut kaadi 120cm no zemes], pazeminoties frekvencei, vienmeeriigi ‘sljuuc’ zemaak. Uz apaksheejiem vidiem nosljuuc kaadu 50..70cm augstuma.

Atseviskju uzmaniibu pelna subbasa diapazons. Tik korektu, artikuleetu, preciizu, tajaa pat laikaa dzilju, bet nekropljotu subbasu telpaas es dzirdeeju pirmo reizi. Piedevaam, subi 2gab., katrs savaa pusee. Ok, telpa nav trakaakis variants, miikstas meebeles, u.t.t. – bet tomeer. Sho ir veerts dzirdeet. Ja veel nebuutu telpas asimetrija uz saniem – buutu vnk ideāli.

Fokusu lietas. Apaksheejie vidi [viirieshu vokaals] – ar atbilstoshu izmeeru, normaali fokuseeti. Pie tik platas sterobaazes prasiit 5/5 [poziicija/kvalitaate] nebuutu korekti, bet 5/4 bija noteikti. Pieaugot tonja augstumam, fokusu izmeri it kaa samazinaas, bet vienlaiciigi ‘aizpeld’ fokusējums. Te saak izpausties radiaalo izstarotaaju ipatnibas/truukumi/bonusi [sauc katrs peec izveeles]. Agriinie izstarojumi ‘bojaa’ fokusus, vienlaikus veidojot komfortablu ambienci. Interesanti, ka maleejaam poziicijaam fokusi paliek precizaaki visaa diapazona, līdz pat virstonjiem. Centraalaas poziicijas – izsmeereejas. Tachu, sheit bija viens ‘gljuks’, peec kura man iestaajaas pauze.

Taatad, iesleedzu 7 bungu poziiciju testa treku. Noveerteeju fokusus. Centra – nekas spiidosh. 5/3, nekas labaaks. Briidi klausiijos kaut ko pavisam citu. Kad dzirde bija noadaptējusies, iesleedzu 7 bungu testa treku veelreiz. Tuk/tuk/.. noskan 1.reizi. jau panjeemu pulti, lai sleegtu Georgia in my mind, bet nepaspeeju. Un saak skaneet 7 bungu tuk/tuk otro reizi. STOP. Shajaa briidii.. visas 7 bungas peeksnji safokuseejaas. Perfektos fokusos. Vnk sirreaala sajuuta. Taatad – smuka [homologeena] agriino atstarojumu saanu lauka gadiijumaa smadzenes maak labi izdalit pamatoni/signaala avotu. Efekts – wooow.

Ambience no MBL – patiikama. Protams, shaadi izstarotajai prasa atbilstoshu telpu. Konkreetais afftors ir ieriikojis automatizeetu bliiva akustiskaa auduma ‘sienu’ starp skandaam, aiz TV, ir bliivi aizkari pa visu sienu, miikstas, skanju sklaapeejoshas meebeles. Kantainaa betona kastee shiis tumbas labaak nelikt. Pat nemeegjinaat.
    Manas ausis nepanes aatru signaala ‘pazushanu’. Respektiivi – paarsleedzot trekus, ja signaals pazuud ar ‘cirtienu’, man ausiis atskan krakskjis, saapeem liidziiga sajuta. Pretiigi. Tachu shaja gadiijumaa – paarsledzot trekus ljoti labi var dzirdet taadu vienmeeriigu ‘pshh..’ – telpas atbalsi. Nevis kaadu staavvilni starp pretejaam skaldneem [ka atbalsi], bet vienmeeriigi ierosinaatas telpas rimshanu.

Zvaninjus dzirdeeju. Reaali straadaa. Uz augshaam ierosinaas, un deelj to radiitajiem pseido agriinajiem atstarojumiem [tie straadaa kaa sekundaarie skanjas avoti/izstarotaaji] zuud telpas ‘ierobezhotiibas’ sajuuta. Telpai pazuud sienas. Interesants efekts.

Kopsavilkums. Spektraali korekti. Ausiim – bauda. Kaadam gjitaarrokam – iespejams, ka vajadzees preciizus fokusu, plakano, ne sfeerisko vilni. Tachu, klasiskai mūzikai, dzezam, blūzam – kaifs.

Protams, shiis nav references skandas ierakstu/masteringa studijas kontroles telpai. Tachu – baudai ‘samoje to’.
    Papildus augstajam prasiibaam pret telpu, radiaalajiem izstarotajiem ir veel minuss/pluss [kaa uz to skataas] – ljoti zema juutība. Pieljauju [iz fizikas] – kaadi 80dB/m/1W, ne vairaak. Taatad – vajag nezheeliigaas jaudas [kas rada visas elektriibas bada, savstarpeejo iekaartu trauceejumu probleemas]. Tachu – standarta AB ampu crossover distortions [otsecka – RU] izpauzhas daudz mazaak [jo ir ar fikseetu amplituudu].

No tehniskam lietam:
    Daliijums starp ‘bubljikiem’ ar ljoti leezeniem filtriem [subjektiivi, klausoties tos tieshaa tuvumaa].

Zemo frekvenchu bubljiks. Lielaakais/apaksheejais.

Sastaav no titaana [peec skata] taadaam kaa skjeeleem, kas saliimeetas kopaa ar gumijas streemeleem. Papildus demfeetas [domaaju, Qms reduceshanai] ar vara draatinjaam, kas [manuaali] ar silikonu pieliimeetas pie taam metaala.
    Shis risinaajums gan neizskataas iisti soliidi, bet – pienjemsim, ka vajag [tieshi aarpusee, ne no iekšpuses].
    Otra lieta – kas atgaadina miileetaju prototipu. Shiis skjeeles apakshaa tiek nofikseetas gredzena, uz kaa ir uztiita spole, rēgojas centreejoshaa ‘shaiba’. Tiesa gan, taa dzeltenaa [kaa visiem leetajiem skaljrunjiem] sheiba labaak nebuutu raadaama – buutu ar kaadu kazas aadu nomaskeejushi. Pie viena puteklji nekristu uz taas.

augsheejo tonju bubljiks [mazaakais] sastaav no vairaakaam, savstarpeeji nesaistiitaam plaaksniiteem. iekspusee - skanju slaapeejosh materiaals. respektiivi - vairaaki tviiteri, kurus apvieno viena spole. taapeec arii nav tas AFR kritums - katra izstarotaaja masa/izmeers ir neliels.

Sieti, kas aizsedz skaljrunjus – neizskataas pseciaali izstradaati. Pabliivi. Laba zinja – tos smuki var nonjemt [un ar tiem – labaak neklausiities, esot viss slikti].
    Mekleejot piemeerotas bildes, atradu reportu par 101 seeriju. Daudz interesantu lietu:

http://www.stereophile.com/content/mbl- ... asurements

1. Pretii tviiterim kritums virs 10kHz [liidz pat 15dB]. Saakumaa biju paarsteigts – nu, izklausiijaas savaadaak! Un zemaak – izskaidrojums: pietiek klausiities paardesmi graadus [vertikaalajaa virziena] zem tvitera – un AFR kljust praktiski ideaala. Njemot veeraa, ka tvitera augstums ir 120+cm no zemes [ja veel paliek kaadu marmora pamatni – veel augstaak], bet seezhot: cilveeka galva – atrodas zemaak.
    2. Zemajos vidos – ilgs rimshanas periods. Iespeejams, taapeec taads papildus tumiigums, piepildiijums zemajos vidos [skan patiikami].
    3. Tembraali – visaa vokaalu diapazonaa: ideaali. Nekaadas iebildes.
    4. Redzam, ka zemo vidu ‘bubliks’ straadaa no kaadiem 100..120Hz – tieshi virs suba [kas stock kmplektaa ir 4th bandpass]. Pat pie maza skalojuma – vibree juutami, iespeejams – straadaa vispaar bez HPF.

Senior Member
    Dec 2008
    3,285

Re: audiopederastija. reporti.

Paldies, labs apraksts. Galvenais jautājums - vai skanējums bija atbilstošs tam ko tā aparatūra maksā ? Tikai subjektīvi protams.

Senior Member
    Feb 2007
    4,624

shajaa cenu kategorijaa shaads jautaajums ir nevietaa.
    kaa to adekvaatumu meeriit? LV videejaas pensijas kontekstaa? AAE videejaa pilsonja kapitaala kontekstaa?

ja man kaads iedotu tos 500K, es pirktu nevis MBL, bet iegaaztu savos projektos. lai nopelniitu vairaak.
    ja man buutu komplekta iipasnieka resursi - jaa, kaapeec ne. ja taa [skanja] ir sirdslieta un atbilstoshas iespejas - shis ir taads labs seerijveida produkts.

es gan pirmaam kaartaam ieviestu - stikla sienu + durvis uz eedamzonu [arii ar automaatiskajaam storkaam], lai nav taa asimetrijas sajuuta. tad varetu teikt - MBL ir adekvaata limenja telpa atveeleeta.

tb, taa kvalitaate jau neaug proporcionaali cenai. taa sakariiba ir kvadraatiska - par katru peedeejo % no 90..100, produktu cenas desmitkaarshojas [es taa - idejiski].
    tb, nomainam sho MBL ampu pa 30K LVL uz citu, pa 300K LVL, un nebuus 10X labaak. buus par 1% labaak.

Junior Member
    Sep 2011
    7

Reports foršs, bet audiopederastijas topikam lielāku jēgu piedotu, ja vēl tiktu subjektīvi novērtēta arī to pašu nelaimīgo vadu ietekme uz skaņu - kaut vai 2 dažādu varianti.

Senior Member
    Dec 2008
    3,285

Es tev piekrītu par paša projektiem - es atceros to topiku par tavām DIY skandām ar dalīto basinieku. Domājams, ka tāds varētu skanēt neslikti un jūtība būtu kudi augstāka. par simtiem 500-700Ls. +-.
    Protams, ja patīk un ir iespēja - der šāds setaps, taču mani tas neuzrunā pat par velti ja dotu - bez maz PA amps tikai zelta kloķiem. Tīri subjektīvi.
    interesanti tas, ka nekur nav tā ampa specene atrodama sakarīga ? nez cik šim pastiprinājuma k ? ok ampam uzrādīts thd @ 50W 0.001 @ 1khz. Preampam - pie 1V thd apm. 0.01. pie 10V attiecīgi mazāk. NU nez , katram sava izvēle, bet ja man būtu jāpērk - es ņemtu kaut Electrocompaniet A klases lielo kasti kas iekš LV dabūjama- ja kurina tad kurina un priekš tad AB ar slēgāšanos? (ok konkrētās tumbas prasa jaudu...bet nejau 400W) ...+ kaut tie paši Klipsch grīdinieki ar 100db jūtību . esmu dzirdējis jamos tajā Barona centrā. Man tikai bišku augšas atgādināja S90 pīkstuļu metālisko skaņu, taču pavisam nedaudz. Nu ja gribētos eksotiku ESL vai Plazma
    Bet par subjektīvo - nu tu esi vairāk sistēmu, kā es dzirdējis (bet tas ko es esmu dzirdējis - mans F5 A klases klons izkabina pēc manām ausīm visus ko esmu dzirdējis 1Kls klasē - maranzus un citus..) - ir price/preformnce attiecība.......apzeltītie kloķi to nepalielina. Te nu atkal nonākam pie subjektīvā....lai tehnikas īpašniekam labi skan verķi

Senior Member
    Feb 2007
    4,624

vadu ietekmi nekorektajaa/fiksajaa testaa ieverteeju.
    bija 2 gab. starpbloku vadi [nosaukumus/model neatceros, es ar puulem paaris brandus atceros par teemu].
    bija arii ciparu savienojums [kaa 3. alternatiiva, mistisk vinju protokols pa HDMI vadiem], bet to es no testa izsleedzu, jo:
    a) selektoraa sanaaca caur vienu 'tuksho' poziiciju;
    b) nebija droshibas/paarlieciibas, ka level buus 1:1 [pat kaada 0.1dB delta vareetu bojaat eksperimentu].

likaas, ka vienam vadam ir bisku/bisku vairaak augshas, delj taa - nedaudz, nedaudz grieziigaaks skaneejums un, savukaart, delj taa - maaazliet plakanaaki vidi [apakshejie].
    BET. taa kaa es zinaaju, kuru IN iesledzu, tests nebija korekts, un tik nelielas atskjiriigbas mieriigi uz pashiedvesmu var norakstiit.
    veel - abu vadu ekraani visu laiku arii bija savienoti ar GND - arii nav korekti.

respektiivi - jaataisa korekts blind tests. shaadaam [smalkaam] nianseem parastie testi - nav korekti.

Senior Member
    Feb 2007
    4,624

Es tev piekrītu par paša projektiem - es atceros to topiku par tavām DIY skandām ar dalīto basinieku. Domājams, ka tāds varētu skanēt neslikti un jūtība būtu kudi augstāka. par simtiem 500-700Ls. +-.
    Protams, ja patīk un ir iespēja - der šāds setaps, taču mani tas neuzrunā pat par velti ja dotu - bez maz PA amps tikai zelta kloķiem. Tīri subjektīvi.
    interesanti tas, ka nekur nav tā ampa specene atrodama sakarīga ? nez cik šim pastiprinājuma k ? ok ampam uzrādīts thd @ 50W 0.001 @ 1khz. Preampam - pie 1V thd apm. 0.01. pie 10V attiecīgi mazāk. NU nez , katram sava izvēle, bet ja man būtu jāpērk - es ņemtu kaut Electrocompaniet A klases lielo kasti kas iekš LV dabūjama- ja kurina tad kurina un priekš tad AB ar slēgāšanos? (ok konkrētās tumbas prasa jaudu...bet nejau 400W) ...+ kaut tie paši Klipsch grīdinieki ar 100db jūtību . esmu dzirdējis jamos tajā Barona centrā. Man tikai bišku augšas atgādināja S90 pīkstuļu metālisko skaņu, taču pavisam nedaudz. Nu ja gribētos eksotiku ESL vai Plazma
    Bet par subjektīvo - nu tu esi vairāk sistēmu, kā es dzirdējis (bet tas ko es esmu dzirdējis - mans F5 A klases klons izkabina pēc manām ausīm visus ko esmu dzirdējis 1Kls klasē - maranzus un citus..) - ir price/preformnce attiecība.......apzeltītie kloķi to nepalielina. Te nu atkal nonākam pie subjektīvā....lai tehnikas īpašniekam labi skan verķi
    ar saviem projektiem es vairaak domaaju savus naudas pelniishanas projektus. jo shaadu komplektu normaali neperk liizingaa, neved auto bagaazniekaa, nenovieto ar malku kurinamaa hruschovkas vienistabniekaa un nesleedz ar 2 LVL starpbloku vadiem no Argus [tas par teemu - chomi peerk M5 liizingaa, peec tam OCTA nevar atljauties]..

par ampiem runaajot - nu, tur kW vajag. ne 400.. 4000W piikjii. arii pliks THD neko nenosaka. lampaam tas ir 100X lielaaks, subjektiivi - skan atiikamaak, suliigaak, netranzistoriski..

par Tava ampa saliidzinosho skaneejumu varees spriest tad, kad tas buus piedalijies kaut vienaa korektaa blindaa. pagaidaam es redzu ne[pus]korektu DIY iesaacejiem domaatu risinaajumu [sore par kritiku].

Senior Member
    Nov 2009
    279

Bet par subjektīvo - nu tu esi vairāk sistēmu, kā es dzirdējis (bet tas ko es esmu dzirdējis - mans F5 A klases klons izkabina pēc manām ausīm visus ko esmu dzirdējis 1Kls klasē - maranzus un citus..)
    Ja gribi salīdzināt pa cenu klasēm, tad ņemot vērā oriģināla cenu F5 būtu jāsalīdzina ar 2k - 2,5k Ls aparātiem. Baidos ka tur vairs nebūtu viss tik viennozīmīgi. Kādreiz pats meklēju pastūzi 1kLs cenu klasē un izklausījos praktiski visu ko Rīgā varēja izmēģināt. Secinājums - viss ir slikti. 2+kLs klasē vairs nav tik slikti, bet toties sāk likties padārgi.

Senior Member
    Dec 2008
    3,285

piekrītu viedi vārdi.

Senior Member
    Feb 2007
    4,624

eu, vechi, piedodiet par skarbumu.
    juus abi, protams, variet plikjeet sev uz pleca [un peec tam viens otram] par savaam totaalu iesaceeju konstrukcijaam, bet -
    pat taas atkaartojot jums nav ne mazaakaas jeegas par specifiskaam nianseem, kas butu jaanjem veeraa, taas atkaartojot.
    viens pat nesaprot, kad es runaaju, kaa pareizi buutu jaabalansee 6 tranju risinaajumi, otrs peec datashiita saraksta pilniigu dumumu 20 lpp. garumaa.

es saprotu - pashveerteejumam ir jaabuut, bet.. jums ir IESAACEEJU liimenis, un konstrukcijas - atbilstoshas. kaads 1K?
    un globaalaa lieta - shaadus iesaaceejus stanceetaajus ar sveshaam konstrukcijaam es vispaar nepielaistu ne pie kaadiem testiem.
    jo, ja tas ir original - saprotu, ko klausiities. ja tas ir iesaaceeja nemaakuligi 'paarkopeets' - sanaak. hvz, kas.

normund, Tavi teksti par ampu klausiishanos.. ir SMIEKLIIGI. es gari nerakstiishu, kas/kaa, slinkums. Tu man pastaasti, pa cik K LVL Tev ir CD transports, pa cik K LVL preamps, kaadas skandas [taam - atbilstoshi desmiti K LVL buutu jaatveel], cik K LVL iegaazti telpas akustikaa.
    un tad.. tad vareetu runaat - kaadas nianses dzirdam ampam..
    a to te piesleedz kaut kaadu sapickaatu 6 tranzistornieku bez izoleetaam zememm un klausaas 1K LVL ampus.. tur zirgam jaasmejaas..
    nee, visu cienu - galvenais stanceetaajs BEIDZOT saak maaciities, kaa meeriit parametrus ar skanju karti. lidz shim pat nemeeriija. bet -salidzinaat 1K LVL cenu grupaa - un skanot labaak

nianshu klausiitaaji - es atvainojos, bet zub daju - jums nav pat aptuvenas sajeegas, kas ir skatuve, taas nianses, fokusi, mikrodinamika, u.t.t. tas, kas buutu jaadzird klausoties. ibo, kad es par shiim lietaam runaaju, lieku linkus, teemas - klususms. tad ko juus tur dzirdeit? kaa augshas zvadzina?

es atvainojos par skarbumu, bet shoreiz juusu passlavinaashana iazgaaja paaraak taalu. jo man nav skleroze un es atceros jusu abu tehnisko limeni. sore, vechi.

+

1. : 92
    : 17-01-2012, 21:10