Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
RS 232 - help
+
1 2

thread: RS 232 - help

Senior Member
    Apr 2008
    Rīga
    914

RS 232 - help

Varbuut kaads portu guru varees viest man skaidriibu - ienaacaas dazhi audio verki, kam klients pa visaam variiteem grib attaalinaatu piekljuvi. Verki ir gana smiekliigi - http://www.behringer.com/EN/Products/DCX2496.aspx ,

Visi konekciju veidi ir jauki aprakstiiti sheit: http://www.behringerdownload.de/_sof...ENG_Rev_A7.pdf
    Tiesa gan, tajaa mega lapaa nav nekas teikts vai ports izmanto kaadus HW flow control vai nee, taapat nav arii pinouts RS 485 portam, kurhs ir realizeets ar RJ 45 ligzdu. Bet nu tas siikums - kasti atjaucu un portus apskatiiju. RS 232 izmanto pinus 2, 3, 5, 7 un 8 (attieciigi signaali tie buutu Rx, Tx, Gnd, RTS un CTS) un 1, 4 un 6 (DCD, DTR un DSR) ir savienoti kopaa. Savukaart 485 izmanto 2 vadu sisteemu, taatad Data+ un Data -
    It kaa viss jauki un saprotami. Meeginaaju piesleegties ar USB>RS232 kabeli, viss jauki notiek, visi mineetie pini tieshaam izmantojas, ja kaadu panjem nost, tad savienojuma nav, taatad laikam tomeer tas flow control arii tiek darbinaats. Lai arii Control Panelii pie porta settingiem flow control ir None, laikam jau tas softs maak apiet shos uzstaadiijumus. Savukaart ar USB>485 kabeli vairs neiet tik gludi - nekaadi neizdodas piesleegties kastei - mainu polaritaati datu vadiem un nekaa. Ja pareizi atceros, tad tur zeme nebija buutiska, jo abos galos difkaskaade staav porta bufermikrosheemai. Citas iekaartas ar sho pashu kabeli straadaa bez probleemaam, muusu Behnringers nee. Nu labi, tad paliksim pie RS232, tas vismaz ir iedarbinaams gan ar USB, gan arii pie desktop datora iedzimtaa seriaalaa porta.

Parasti es seriaalaas lietas caur ethernet risinu ar shaadu kastiiti: http://www.lantronix.com/device-networking/external-device-servers/uds-10.html
    Esmu vairaakas iedarbinaajis 485. versijaa, bet nekad nav naacies darboties ar 232. Shii kastiite pie Features & Specifications saka, ka atbalsta CTS/RTS flow control. Bet negrib man taa shtelle straadaat. Njeemu lasiit porta konfigureeshanu te: http://www.lantronix.com/pdf/UDS10-UDS100_UG.pdf un liidz lpp. 27 viss liekas saprotams, bet taas opcijas, kas uzskaitiitas lpp. 28 man netop skaidras, laikam nav pietiekoshas pieredzes ar veciem kraamiem un to seriaalo komunikaaciju. Uzinstaleeju kaut kaadu port monitoringa programmu, lai redzeetu kaadi msg un kur tiek suutiiti, pagaidaam tiku tik taalu, ka ar piesleegtu kabeli redzu, ka vadiibas softs suuta regulaarus statusa requestus un kaste atbild, ja meeginu dariit to pashu caur Lantronix, tad neatbild. Taalaak man vairs nav ideju kuraa virzienaa rakt... Saprotu, ka fiziskam portam vai USB paarveidotaajam softs pats saliek savus uzstaadiijumus lai taa komunikaacija straadaatu, shis par cik staav tiiklaa, tad tur softs ir bezspeeciigs un viss jaaliek pasham. Ka tik veel saprastu kas shim pietruukst vai nepatiik...

ddff, iigns

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,417

Nu tad...
    Pacīnās vēl ar dažiem citiem trikiem...

Moderator
    Mar 2008
    Ogre
    1,445

Savukaart ar USB>485 kabeli vairs neiet tik gludi - nekaadi neizdodas piesleegties kastei - mainu polaritaati datu vadiem un nekaa. Ja pareizi atceros, tad tur zeme nebija buutiska, jo abos galos difkaskaade staav porta bufermikrosheemai. Citas iekaartas ar sho pashu kabeli straadaa bez probleemaam, muusu Behnringers nee. Nu labi, tad paliksim pie RS232, tas vismaz ir iedarbinaams gan ar USB, gan arii pie desktop datora iedzimtaa seriaalaa porta.
    Vispār jau pēc standarta RS485 zeme ir tomēr nepieciešama, daudz kur gan tiek lietots bez, bet mož behringer sadomājis ka nekā vajag. lai gan šādiem aparātiem tas būtu neloģiski.
    If it's worth doing, it's worth overdoing, right? / Tory Belleci, Mythbusters /

Senior Member
    Apr 2006
    979

Kontrolpanelī uzstādīti noklusētie porta parametri. Softs, kad ver vaļā portu, pats nodefinē baudreitu, flow control u.t.t.
    Visticamāk kaut kas tam lantronixam nav pareizi iekonfigurēts. Es droši vien sāktu ar to, ka pieliktu oscili vai loģikas analizatoru pie RTS CTS piniem un apskatītos, kas tur notiek fiziska porta gadījumā un caur LAN konvertoru. Man liekas, ka CTS no kastes neiet cauri LANam un softs tā arī nesagaida, kad tā kaste ir gatava saņemt datus.

Senior Member
    Apr 2008
    Rīga
    914

Iiss situaacijas apdeits- izskataas, ka tam Lantronic ir probleemas notransleet CTS un RTS. Uzinstaleeju RealTerm aplikaaciju, kas gliiti raada visiem piniem liimeni. Ar kabeli parasto CTS paraadaas kad piesleedz iekaartu, bet Lantronix gadiijumaa CTS ir aktiivs visu laiku. Veel nekaadi nesapratu kaa ieksh taa RealTerm aizsuutiit ASCII simbolu, kam atbilst HEX "F0" - ar copy/paste vinjsh suuta kaut ko citu, bet ja meegina dziit HEX stringu, tad nesuuta neko.

Un veel, pilniigai skaidriibai, pajautaashu- CTS suuta remote iekaarta, bet RTS kompis? Daudzos seriaalaa porta signaalu aprakstos nevar saprast kursh signaala virziens ir domaats, kaa piemeeram, RX - output, ar to laikam jaasaprot, ka tas pins peec savas buutiibas ir RX, bet pie taa jaapiesleedz kaut kaa output. Kas ir galeeji jucekliigi, tak citu izskaidrojumu neredzu...

ddff, domaa, ka Behringer kantoris sastaav no caurkritushiem pamatskolniekiem

Senior Member
    Mar 2007
    1,597

Daudzos seriaalaa porta signaalu aprakstos nevar saprast kursh signaala virziens ir domaats, kaa piemeeram, RX - output, ar to laikam jaasaprot, ka tas pins peec savas buutiibas ir RX, bet pie taa jaapiesleedz kaut kaa output. Kas ir galeeji jucekliigi, tak citu izskaidrojumu neredzu...
    RS232 saakotneeji bija aprakstiits kaa interfeiss starp terminaalu (DTE) un modemu (DCE).
    Cilveekam tuvaaks ir pirmais, taapeec terminaala datu uztvershanas vads nosaukts par RX un lai terminaals tur kautko uztvertu tad modemam pa to draati vajag raidiit.

Moderator
    Mar 2008
    Ogre
    1,445

ddff, domaa, ka Behringer kantoris sastaav no caurkritushiem pamatskolniekiem
    piekrītu, lai gan arhaiskie aparāti vēl ir neko... tam laikam...

RTS -> Request To Send -> gribu datus nosūtīt (iekārta grib nosūtīt)
    CTS -> Clear To Send -> brīvs saņemšanai (otra puse atbild ka gatava saņemt)

šajā grāmatā bija labi paskaidrots: "Аппаратные средства IBM PC"
    (pm ja nevari netā atrast, man ir .djvu un pat cita izdevuma papīra variants)

Senior Member
    Apr 2008
    Rīga
    914

Veel vienu interesantu bildi atradu par to, kaa tas ports ir uzbuuveets - http://emilie.hermit.net/book/export/html/2086
    Vai ar to buutu jaasaprot, ka var mieriigi savienot CTS/RTS kontaktus un opereet tikai ar RX/TX ?

ddff

Moderator
    Mar 2008
    Ogre
    1,445

RJ45 štekera (rs485) gadījumā, jo cik nu atradu info - tajā lietojas tikai 2 vadi + gnd, taču ne rs232 variantā, kur CTS/RTS tiek izmantots attiecīgi 4+gnd. Otra lieta no manas pieredzes ar com portiem - jāpaseko sprieguma līmeņiem līdzi, daži ražotāji izpilda tikai minimumu nepieciešamo, un ir bijušas problēmas, jo īpaši ar portatīvajiem datoriem un USB-COM adapteriem. to viegli ar osciloskopu var saprast.

es kaut kā domāt, ka vērts būtu uz rs485 savienojumu iespringt - it kā tehniski vienkāršāk.

Senior Member
    Apr 2008
    Rīga
    914

Jaa, es arii biju sacereejies uz RS485, jo ar to man ir pieredze un parasti viss darbojas.

Vinju dokuments - http://www.behringerdownload.de/_sof...ENG_Rev_A7.pdf
    staasta par to, ka PC ir sleedzams caur 485., bet, par cik dokumentaa iztruukst pinout no DB9* uz RJ45, kas ir buutiska info, jo nav vienota standarta kaa shim vadam buutu jaaizskataas, taapat arii pashi Behringer taadu vadu nerazho, tad rodas sajuuta, ka vinji ir gribeejushi taadu featuri iedarbinaat, tik nav sanaacis.

Man ir no Spectra.de konvertors no USB uz 485. ar kuru straadaajushi visi liidz shim sastaptie aparaati, bet shis konkreetais - ne sitams. Googlee salasiijos kaadus tik aarpraatus cilveeki nav iedomaajushies - dazhi baksta vadu Ethernet caurumaa un zheelojaas, ka vinju kompim neesot shai ligzdai 485. funkcijas, utt. Bet nekaa taada, kas liktu domaat, ka uz planeetas ir kaut 1 cilveeks, kam buutu izdevies realizeet to, ko shie ziimee savaa Sync Manual. Tad nu aiz galeejas bezceriibas kjeeros pie taa RS 232.

ddff

*ja gribam buut korekti, tad D-sub konektori atkariibaa no pinu skaita saucas DA-15, DB-25, DC-37, DD-50, DE-9. Attieciigi RS-232 visbiezhaak izmanto DE-9 konektoru.

+