Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Pastiprinātājam nezināms tranis -
+
... 2 3 4 5 6 ...

thread: Pastiprinātājam nezināms tranis

Senior Member
    Feb 2007
    4,624

Didzi, nu nepiekriitu es Tev nepakam. nekaadi.
    kaa var remonteet ampu, nerubiijot 90% taa shemas? KAA?
    ok, es piekriitu, ka IR jomas, kur taa var riikoties. nu, piemeeram, TV vadibas procis. nestraadaa - nomainam: straadaa.
    ok, sprakskj skaljuma pocis, izdegusi podsvetkas lampinja, gaudo ventilators.
    BET.
    remonteet degushus ampus shaadi ir FAIL.
    kaapeec? paskaidroshu.

piemeeram: izejas tranju izblieshana ir SEKAS. kam? da kaut termaalam shokam [suudiigas/ne taas partijas prokladkas], ierosmei. da kaut termaalaas aizsardziibas nestraadashanai kaa naakas [ljoti tipiska auto ampu lieta]. da kaut sekundarajam breakdownam [nekorekti stabilizeeta baroshana pa pleciem, tipiska lieta], u.t.t.

sekas izejnieku nospraagshanai? izdemoleetas I aizsardziibas kjeedes [ko shaadi meistari neatjauno, jo tur tak nekas dedzis nav].

nospraadzis barotaajs? izsists kads no mosfet chupas? nomainam svilusho [pret jaudiigaaku]? lielisssski! jaudiigaakajam lielaakas gate kapacitaates, itovo, iesleegshanas/izsleegshanas [tur viss hard switchingaa straadaa] bridii tas tranis uznjem VISU jaudu.
    ok, ieliekam taadu pashu? a gate elementus paarbaudiijaam? nee, jo tur tak nekas svilis nav. oscilogrammas paarbaudiijaam? nee, jo tak tas ir kocmoc.
    un tas ir/bija iisais ievads.

katram ir jaadara tas, ko JEEDZ. nevis JAABAKSTAAS. kaa var buut remonjiks, kas nejeedz 90% sheemas? tie ir taadi vismaakoshi lauku vechi, kas vieteejaam slauceejaam ir Dieva vietaa. sak, i lampinju ieskruuveet, i TV saremonteet jeedz. bet iisteniibaa - tikai sachakaree tehniku.

iisais piemeers - kad es [jauniibaa] remonteeju pro ampus, es lomiiju 3X vairaak kaa Felix, piemeram. par paarejiem nerunaajot. un rinda staaveeja. jo peec manis nesvila NEVIENS amps.un taadu rezultaatu NEVAR panaakt, rubiijot 10, 20.. vai 57.4857% sheemas.

Senior Member
    May 2006
    Lielvārde
    3,832

Kaspish, remontētājs nekad nebūs inženieris vai konstruktors. Tas apmēram tāpat, kā celtniecības materiālu bodē par pārdevēju nekad nestrādas kārtīgs amatnieks. Tā nu šai pasaulē ir iekārtots. No laika gala remontētājiem dod konstruktori metodiku, kā konkrēto aparātu remontēt. Tapēc jau ir remonta instrukcijas. Es jau saprotu, ka ir labi, ja meistars ir ar konstruktora domāšanu, bet ar tādu domāšanu neviens remontdarbnīcā nestrādā. Arī Tu to nedari, jo tā maizīti nevar nopelnīt. Remontējot viss ir jādara ātri un neviens tur nečakarējas ar shēmas "uzlabošanu". Galu galā klients to sŪ** ir nopircis un ne jau remontētājs ir vainīgs, ka konstruktors pielaidis kļūdas, vai ražošanas tehnologs lētus kondensatorus licis lodēt. Klients arī nav gatavs maksat lielu naudu par remontu, jo tas vienkārši neatmaksājas. Būtībā tagad pēc garantijas maz ko vairs ir vērc labot, ja nu vienīgi "ģimebes relikvija" Jā, gan jau Tu laboji un uzlavboji veiksmīgi pastiprinātajus, bet ne jau par sviestmaizi. Labi, ne jau par to stāsts.
    Es vienkārši piedāvāju, īsos vārdos, apraksīt metodiku, kā pareizi, pēc nodegšanas, palaist zemfrekvences pastiprinātāju, vai impulsu barbloku. Nu neinteresē amatierim, šai forumā, kā tur piemēram zemfrekvences pastiprinātājā strāda miera strāvas regulēšanas ķēde. Viņam vajag precīzus norādījumsu, cik miliampērus uzgriezt un kā to pareizi izdarīt. Nu tā strādā visi remontētāji un Tev Kaspish būs ar to jāsamierinās, vai arī jātaisa savs konstruktoru forums. Citādāk Tu būsi visus interesentus izdzenājis, jo neviens jau nesaņem konkrētas atbildes, bet tikai lamas, ka kartējais duraks uzdod jautājumu. Tev no tā labāk paliek? Nu ir tādi cilvēki un nekad viņi nebūs profesionāli konstruktori, bet amatieri, kuri negrib krogā sedēt, bet grib lodamuru rokā turet. Es tur neredzu neko sliktu. Lai tik remontē savus Y101 pastiprinātājus, bet lai to dara pareizi. Ja radīsies interese, kā tam pastiprinātājam darbojas diferencālais pastiprinātājs, tad labi, bet palaist pastiprinātāju var arī bez šīm zināšanām. Domā, RRR rūpnīcā kāds regulētājs zināja, kā tā shēma strādā, bet simts punktu māceja pastiprinatāju desmit reizes ātrāk par Tvi noregulēt. Nu katram jau savs.

Senior Member
    Feb 2007
    4,624

Didzi, nu Tu dzen..

1. konkretajaa teemaa ienaaca useris kas AUGSTSKOLAA apguust elektroniku. AUGSTSKOLAA gatavo tos KONSTRUKTORUS. ibo remontnjikus gatavo profenee, BUTS kursos, u.c. tur tieshi taadi arii ir: sadziives tehnikas/tv remonta speciaalists;
    2. lietotaajam NEINTERESEE kaa kas darbojas? nu, tad nah sheit naakt? sheit ir ENTUZIASTU, INTERESENTU kopa, jeb es ko jaucu? jeb nu buus jaadod KONSTRUKTIIVIE padomi katram kapeikjaaklim vai akastam, kas izdomaajis draugiem padizhoties, vai kadram, kas izdomaajis pseidobiznesu taisit? kaadaa sakariibaa? atnaak SLINKS [kas nespeej sheemu paarziimeet, nespeej to pamekleet], neattapiigs, NEPAKALUSIIGS [nepaarziimees tak to sheemu, ok - nespej, tas skaidrs, bet - pat nemeegjinaas], NEKAUNIIGS [pie pirmaas iespeejas meegjina ko knaabaat]..
    3. ja nerubi kaa traznistors darbojaas - kaada ampa PALAISHANA? Tu par ko? nee, ok, es nekasishos, bet mans vidoklis par veidu un limeni kaadaa Tu darbojies, arvien nostiprinaas. bet - kaadaa sakariibaa Tu spied mani tizloties? [sak, nu, ja es nesaprotu, vasja nesaprot, daudzi nesaprot, tad - tie, kas saprot = lohi, tas nevienam nav vajadziigs];
    4. ai, aizbiedeeju indigo paaudzi. nabadzinji. piemeklees depresija, pametiis studijas.. nu, lai pamet. shaadi nejeegas NEVIENAM [nozarei/valstiski] NAV vajadziigi. vinji NEKO neradiis, kaut ambiicijas - netruuks.
    5. klau, es taa kaa maniiju savus postus [man skjiet, gana konstruktiivus], BET TAVEEJOS NEMANIIJU. KURA TAVI IETEIKUMI??? aljoo

p.s. cilveek, nejauc JAUNAS iekaartas REGULEESHANU ar REMONTEESHANU. un par to aatrumu - zini, simts punktu, ka Tev nav ne mazaakaas sajeegas par manu darba aatrumu. shos lauciskos teicienus laukiem ari pietaupi.

Senior Member
    May 2006
    Lielvārde
    3,832

Par to augstkolu Tev ir pilnīga taisnība, bet nu tāda ir mūsu macību sistēma un tādi studenti.
    Savukārt entuziastus es aprakstīju. Nu neienteresē viņiem konstruēšana vai shēmu uzlabošanu. Cilvēkam gribas savām rokām salabot vecu pastiprinātāju un viss. Tu viņu sūti, pats zini kur un nav tad ko teikt, ka tāds censonis nekaunīgs. Cilvēkam jādod konkrētas norādes, ko kā darīt un ko mācīties. Vot ja to nedara, tad gan jāsūta dillēs. Ne jau mums spriest par jauno censoņu motīviem mūsdienās kautko lodēt. Brīnums vispār, ka kāds vēl grib lodamuru sildīt. Es jau nesaku, ka Tu neesi devis pareizus norādījumu, tikai Tavas "skolotāja" spējas un pedagoģiskais talants gan ir visai apšaubāms, bet nu labi, nekasīsimies.
    Es vienkārši piedāvāju tavus ieteikumus un neapšaubāmo pieredzi apkopot vienā vietā. Lai jaunais censonis seko instrukcijai un tad jautā, ja kas nesanāk. Vai tad Tu zini vietu, kur latviešu valodā var izlasīt, kā pareizi remontēt un regulēt zemfrekvences pastiprinātāju? Es vismaz nezinu.
    Ja par maniem ieteikumiem, tad es vairāk ar TV, radio un antenu lietām ņemos. Gana esmu aprakstījis gan DVB-T dekoderu testus, gan antenu testus, gan kā pašu spēkiem izgatavot antenu. Šai forumā maz kam tas interesē un nav jau kur te publicēt.

Member
    Sep 2007
    56

Mani divi santīmi ...
    Ja tēmas autoram lasīšana krievu valodā nav sveša lieta, tad var iepazīties ar šo (skatīt pievienoto failu, iegūts Krievijas interneta plašumos):

Droši vien nav ideāli, bet vienkāršā valodā aprakstīti galvenie jaudas pastūža uzbūves pamati un kaskāžu nozīme kā arī metodika kā tikt galā ar jaudas pastūža remontu (ieskaitot barokli) nebakstoties gluži "uz dullo" un neuzturot detaļu tirgotājus, pērkot un nejēgā mainot svilušus tranzistorus .

Lai veicās!

Senior Member
    May 2006
    Lielvārde
    3,832

Seesis malacis!Nav ko gānīt jaunatni, bet vajg parādīt, ko der lasīt. Vismaz reāls apraksts, kā ko darīt. Gan jau ir vēl metodikas var atrast , kā impulsu barbloku remontēt, kā akustiku regulēt, u.t.t. Žēl, ka nav latviešu valodā.

Senior Member
    Jul 2010
    pie-Rīga
    2,288

NU, trīs vietās ielasījos pa rindkopai, ir neko. Varētu kaut kad pat iztulkot.
    Un neskatiet viņu pēc priekšpaneļa spozmes, bet gan vērtējiet viņa transformatora smagumu!

Senior Member
    Jul 2010
    pie-Rīga
    2,288

Starp citu, kopš vakardienas līdz jūnija vidum bez maksas pieejams šis:
    https://6002x.mitx.mit.edu/

(6.002x (Circuits and Electronics) is an experimental on-line adaptation of MIT’s first undergraduate analog design course: 6.002. This course will run, free of charge, for students worldwide from March 5, 2012 through June 8, 2012.)

6.002x (Circuits and Electronics) is designed to serve as a first course in an undergraduate electrical engineering (EE), or electrical engineering and computer science (EECS) curriculum. At MIT, 6.002 is in the core of department subjects required for all undergraduates in EECS.
    The course introduces engineering in the context of the lumped circuit abstraction. Topics covered include: resistive elements and networks; independent and dependent sources; switches and MOS transistors; digital abstraction; amplifiers; energy storage elements; dynamics of first- and second-order networks; design in the time and frequency domains; and analog and digital circuits and applications. Design and lab exercises are also significant components of the course. You should expect to spend approximately 10 hours per week on the course.
    Un neskatiet viņu pēc priekšpaneļa spozmes, bet gan vērtējiet viņa transformatora smagumu!

Senior Member
    Oct 2007
    189

Mani divi santīmi ...
    komentāra lietderības koeficients IZCILS. "Tehniskie parametri": garums - 81 vārds; Autors reģistrējies - Sep 2007; Atbildes - 33

...stulbenjiem, kas nejeedz ...smurguleen...bet pats esi slinks, neapkjeeriigs.... ej, roc graavjus.....lohi rodaas...vieteejaam slauceejaam ir Dieva vietaa....ibo remontnjikus...katram kapeikjaaklim vai akastam...
    komentāra lietderības koeficients ???. "Tehniskie parametri": garums - 1000++ rakstuzīmes; Autors reģistrējies - Feb 2007; Atbildes - 4133 !!!

Skaitļi nemelo

Senior Member
    Jan 2011
    ūdensgalvas pilsēta 27432346 (just phone, no SMS!)
    3,405

Visu neizlasīju, bet apgalvojums
    И, наконец, самый главный инструмент – голова на плечах (обязательно!)
    ir pareizs un vietā; kā kulaks uz acs.
    Neparasti, ka tagadējai paaudzei tulkojums vajadzīgs; mums tehniskā literatūra citā valodā tikpat kā nebija pieejama.

+