Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Servo izvadi -
+
1 2 3 4

thread: Servo izvadi

Moderator
    Mar 2008
    Ogre
    1,445

Vajadzība ir palaist bez tās vadības plates un CAN, jo nav ar ko vadīt šo kontrolieri.
    Laikam tev nepielec ko nozīmē servo... Pirmais - bez vadības viņš tev neies, jo visticamākais, ka barojās viņš ar augstākas frekvences 3fāzu maiņstrāvu un holla devējam kā likums vajag barošanu, un tas dod impulsus ārā lai kontrolieris zin kas notiek ar motoru.

atmet domu šo motoru lietot, kamēr neesi sevi un dzimtu apkaunojis ar totālu dumjumu. pastāsti ko tev vajag piedzīt un visticamākais kāds cits risinājums varētu izrādīties vienkāršāks un tāds ko spēj arī saprast. Neuztver personīgi bet 2 lpp ar marazmu parāda, ka nav tev šis pa zobam, jo būtu jau sapratis un atrisinājis.
    If it's worth doing, it's worth overdoing, right? / Tory Belleci, Mythbusters /

Senior Member
    Apr 2007
    2,085

Tad ko tu saproti ar "palaist"? Tev ir kontrolieris? Tev ir jaudas gals? Tu zini, kā jāvada 3 fāzu servomotori?

Es ta esmu pārliecināts. Bet tu gan labāk vismaz gūgli palieto: http://lmgtfy.com/?q=3+phase+servo+motor+hall+sensor un palasi kaut vai pirmo dokumentu.

Man te gribas kļūt tikpat indīgam kā kaspičam. Nu ja nezini, kā slēgt, tad rēķinies, ka vari nosvilināt, mēs tevi te divās dienās nepataisīsim par elektroniķi.

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,406

Cienītais!

Vispār jāsāk ar terminoloģiju...
    Servo motoriņš.

Tad kas tev īsti tur ir?
    Servo? Motoriņš? Soļu motoriņš?

Varbūt pēc kārtas.
    http://lmgtfy.com/?q=stepper+motor&l=1#
    http://lmgtfy.com/?q=Servo+motor

Ja jau zini kā google lieto, tad kur problēma atrast?
    http://lmgtfy.com/?q=google

Laikam problēma tajā ka nezini ko un kā sauc un pats putrojies...

Senior Member
    Aug 2010
    158

gan jau būs labi. es sevi apkaunošu ne kādu no jums.
    atpakaļ ejoša saite man nav vajadzīga. Iztikšu arī bez Holla devēja.

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,406

Tun tad izdomā ko gribi, un attiecīgi pēti.

Vienreiz nav pretestības starp fāzu kājām, otreiz 0 omi. Kā to saprast?
    Vai te visi ir gaišreģi?

Un vēl. Saskaņā ar wikipedia. mēdz būt gan 3 fāzu dzinēji, gan 3 fāzu SOĻU dzinēji.

Zināji?

Servo dzinējs, tas ir dzinējs ("parastais" vai soļu atkarībā no konstrukcijas) un elektronika kas pozicionē asi vajadzīgajā leņķī.

Senior Member
    Aug 2010
    158

Atvainojos. biju paņēmis laikam sūdīgu testeri. Ar citu man parādija 0 omi. Tātad viss kārtībā.

Nē, diemžēl nezināju, bet zināšu un sākšu lasīt.

Jebkurā gadījumā šis motors ir vajadzīgs konstrukcijas dēļ, jo tajā korpusā nāk kopā ar reduktoru un citu - labāku variantu nav.

Doma tāda - ir PWM signāls un vajag to kādā veidā pārsvērt, lai darbinātu šo motoriņu. ar Arduino nav problēmu, bet tā kā šeit izrādās ir 3 fāzes, tas var sarežģīt visu. Paldies par atbildēm.

Uz vadības plates vienīgais kam var redzēt uzrakstus ir Toshiba A1986. Pēc datasheet tas ir power amplifier. High breakdown voltage: VCEO = −230 V (min). Recommended for 80-W high-fidelity audio frequency amplifier output stage.
    Pēc tā spriežot laikam būs 220V.

Ja nu kāds atrodas kam šī lieta kaut minimāli interesē būšu ļoti pateicīgs par palīdzību un varu arī atlīdzināt mantiski par zināšanām.

Moderator
    May 2007
    Rīga
    1,862

Nē, visdrīzāk nebūs gan 220V. Tas, ka tāda komponente izmantota nenozīmē, ka tāds spriegums tur ir. Un ja domāji "parastos 220" tad pei tiem vajag vismaz 350V komponentes izmantot. Ja gribi lai šis uzdevums vismaz kaut kā atvieglotos ņem un pacīnies lai dabūtu ārā to plati no želejas. Uz tās jau ri daudz kas no vajadzīgā priekš uzdevuma - draiveri, barošanas utt. Nevajadzīgo izmet ārā, aizvieto ar savu proci kuram ir trīsfāzu PWMs (da kaut vai Mega128, bija viens vēl atbilstošāks, bet tā nosaukumu esmu piemirsis). Tas būs labāk arī tā dēļ, ka ir jau korpuss ar konektoriem, kurš droši vien ir nosacīti hermētisks un ir konektori pa kuriem pieslēgt savu PWM vai ko citu. Kamēr viss vēl nav sapostīts, ja ir iespēja pieslēdz to visu bloku ar motoru kāds tas ir un paskati spriegumus un strāvas, ar kurām motors tiek darbināts. Ja par motoru nav info tad savādāk tā parametrus neuzzināsi. Saproti kā strādā shēma, kā tiek kontrolētas strāvas un spriegumi. Pievieno savu proci. Nu un tad ķeries pie programmēšanas.
    Lai gan, atvaino, bet spriežot pēc jautājumiem līdz pietiekamai izpratnei ir patālu...
    Ir 10 veidu cilvēki - tādi, kas saprot bināro kodu un tādi, kas nesaprot.

Senior Member
    Aug 2010
    158

Nu ko man tagad darīt? Iet aprakties vai bļaut cik viss ir slikti un es neko nemāku. Nu jācīnās un jāmeklē varianti, jāmācās. Citas iespējas nav, bet motors ir vajadzīgs.

Pārbaudīt spriegumus es nevaru. Sen jau to būtu izdarījis.
    Tāpēc lūdzu palīdzību šeit. Varbūt kāds vēlas nopelnīt un palīdzēt atrast risinājumu šim aparātam.

Senior Member
    Aug 2010
    158

tātad šis var vadīt teorētiski to motoru: http://www.ebay.com/itm/AVR-developm...item1e6dab59fe ?N

nu re. Tagad jau ir diezgan daudz informācijas savākts. Bet ja sēdētu mājās ar to motoru rokās un domātu, ka neko nevaru, tad tā arī paliktu. Tagad jau ir skaidrs, ka iekšā ir plate ar 3 holla sensoriem + 3 fāzu servo motors. un iespējams darbināt ar MEga 128 zinot pareizos spriegumus.
    Lieliski. Vismaz ir virziens zināms. tikai jārok. Pašmācības ceļā esmu ļoti daudz lietu apguvis un netaisos apstāties arī šeit.
    PAldies par informāciju.

tiešām ļoti noderētu kāds cilvēks, kas jūtās pietiekoši zinošs šajā lietā. Atlīdzināšu.

Moderator
    May 2007
    Rīga
    1,862

Mnu teorētiski jā, kā smadzene šī plate derētu. Bet ņem citu plati, man ar šī ir un USB tur ir tikai butaforisks no kā paņemt barošanu. Bet noteikti vajadzēs vēl visu jaudas un sensoru daļu, kuru visērtāk būtu izmantot no oriģinālā draivera.
    Ir 10 veidu cilvēki - tādi, kas saprot bināro kodu un tādi, kas nesaprot.

+