Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Kādu programēšanas valodu Jūs protat? -

: Kādu programēšanas valodu Jūs protat?

77.
  • C

9 11.69%
  • C++

6 7.79%
  • Delphi

2 2.60%
  • Pascal

4 5.19%
  • Java

3 3.90%
  • PHP

7 9.09%
  • Perl / CGI

0 0%
  • Asambleris

6 7.79%
  • VisualBasic

9 11.69%
  • Neprotu programēt

31 40.26%
+
1 2 3 4 ...

thread: Kādu programēšanas valodu Jūs protat?

Senior Member
    Sep 2006
    2,537

Re: Kādu programēšanas valodu Jūs protat?

Domāju izveidot jaunu sadaļu forumā par programēšanas valodām, Delphi, C, Pascal, VisualBasic - par objektu programēšanas valodām.
    Būtu labi tādu sadaļu izveidot priekš (Visual Studio 2005 C#,vai basic )
    un apspriest tur jautājumus kā pieslēgt dzelzi pie kompja caur to Rs232,USB,LTP vai internetu 10/100.

man šobrīd tas ir baigi aktuāli jo mēģināšu saslēgties ar kompi caur Rs232, un proga jau nesastāvēs tikai no plikas datu nolasīšanas un saglabāšanas kādā text failā, bet arī vizualizēšanas x,y grafikā.
    Vakar atradu Labu grafika bibloteku (klasi) saucās ZedGraph + tāds kad var ielikt tajā Visual studijā to grafika simbolu pie Toolbox izvēlnes paneļa un ar peli ielikt grafiku windows logā un lai grafiku izveidotu nav īpāsi daudz koda jāraksta (citos google kodu piemēros tā visa lieta ir sarežģitāka).
    šeit wiki links http://zedgraph.org/wiki/index.php?title=Main_Page

un vispār jau kompis ir baigi labais instruments un tas ir liels + ja māki kādu progu uzcept arī uz kompja lai dzelzi savienotu (tagat es tam esu nopietni pieķēries klāt)

zinu kad boot forumā ir programmistu sadaļa bet tur ir viss samest vienā čupā, un bīj temats kā saslēgt dzelzi ar kompi un atbildes protams bij vispārigas un katrs atbildētājs ieteica savu mīļāko progammēšanas valodu, viena java, otram C,un trešais tur kautko par php, vispār murgs kautkāds. un tad vēl aiznesās bazars kad Rs232 ir morāli un garīgi novecojis un USB jāizmanto, es vakar google pameklēju C# USB biblotekas un knapi kautkādu pusfabrikātu atrasu (diez vai tur kautkas strādā), bet priekš Rs232 ir normāla gatava Klasse system.IO.Ports.SerialPort + čupa ar metodēm to es saucu par normālu progu, bet priekš USB nav galīgi nekā!!
    Robotic SDK pakete arī komunicē ar dzelzi caur seriālo, pagaidām to robotic SDK nesu skatījies, bet vēlāk noteikti apskatītes vaidzēs

Member
    Jan 2007
    49

bet priekš USB nav galīgi nekā!!
    Un nevajag, jo FTDI RL245 ir labs risinājums pat vājam programmistam. Tas ir USB kontrolieris, kas no dzelžu puses ir kā vienkāršs datu buferis, respektīvi, dzelžu galā nav jādomā par USB protokola nodrošināšanu. Savukārt kompja pusē FTDI piedāvā DLL failu ar plašu klāstu gan VB, gan C programmās izmantojamu funkciju, arī piemēri ir.

Senior Member
    Sep 2006
    2,537

apskatījos ir tur tās biblotekas, bet tā es vēl tik labs C# programmis nēsu lai tur varētu saprogrammēt tādēļ čakarējos tagat ar COM porta progu (itkā jau proga ir kas sūta String uz com portu bet vaig sūtīt Hex ciparus nevis to tektu , tagat čkarējos ar string to hex. konvertēšanu un otrādies + bitu darbībām.

Par USB man bīj ideja pa taisno slēgt USB (bez tiem USB čipiem) datu vadus (caur 74Hc244 buferi) pie fpga mikrenes IO vada un tad izveidot primitīvu komunikācijas State machine iekš fpga lai viņa varētu sņemt datus un sūtīt datus kompim, bez nekādiem tur stūlbiem protokoliem (pa taisno kā Rs232 variantā )
    laikam bez tiem protokoliem nekas tur neiet

Member
    Jan 2007
    49

es vēl tik labs C# programmis
    Par USB man bīj ideja pa taisno slēgt USB
    laikam bez tiem protokoliem nekas tur neiet
    Es arī C Windows vidē neprotu, tāpēc iztieku ar VB6.0 un FTDI mikrene ir jauka. Par RS232. To salīdzināt ar USB nevar, jo USB ir tikai divas datu līnijas, kuras tā vienkārši pa taisno raustīt nevar. Ar RS232 ir savādāk; tam ir pat 4 vadības līnijas kuras var raustīt pēc savas patikas.
    Kāpēc man pašam vairāk interesē FTDI: tas ir vienkāršs (pat ļoti) lietošanā un RS232 jaunajiem portatīvajiem vairs nav.

Senior Member
    Sep 2006
    2,537

Es tos Ftdi apskatījos itkā tas programmu atbalsts tur ir un piemēri arī itkā ir, bet vienagla pagaidām pārāk sarežģiti priekš manis, pagaidām palikšu pie rs232 kamēr pieredzi vairāk iegūšu un tad jau kautkad vēlāk nāksies no Rs232 pāriet uz to USB.

Senior Member
    Aug 2006
    233

Jāsaka ka pagaidām mokos ar asm un priekš dzelžiem šhis man patīk!Ir daudz vēl jāmokās bet ar vienkāršām komandām var daudzko uzrakstīt.Šobrīd strādāju pie programmas kas kontrolē gan valkoderu un visu pārējo kas nepieciešams vienai manai shēmai!Tipa vadības panelis ar vairākām funkcujām diapazonam 2M.Visi 80 kanāli un repītera kanāli!
    To visu kontrolēs tāds štrunts kā pic16f84

Senior Member
    Feb 2007
    Rīga, LV
    564

nekādu nemāku
    Lētāk ir mācīties no citu kļūdām, nevis no savējām...

Senior Member
    Oct 2007
    921

kaut kad sen - Fortran 4.
    Padomā ZZZ kādam muļķim man jābūt, lai es tākā tur rakstīts, pats tā arī domātu ??? !!! © Epis

Senior Member
    Apr 2006
    196

C, C++, un visādus asemblerus.
    Nenobalsoju, jo aptauja piedāvā tikai vienu izvēli. Muļķīgi

Senior Member
    Jun 2006
    Cēsu novads
    990

Atšķirībā no Konis22 ar ASMu nemokos, to drīzāk izbaudu. Mokos ar Delphi7. Bet tā nu ir, ka to dzelzi pa laikam jāpieslēdz pie datora, lai pamainītu regulējumus un paskatītos, kā viss strādā. Kaut kāda programma tam ir vajadzīga. Tagad tā ir rakstīta iekš Delphi7. Sākotnēji programmu uztaisīja cits cilvēks, kuram tas ir maizes darbs, bet gan viņam, gan man apnika saskaņošanas process, katru reizi kaut ko mainot. Viņš atdeva izejas failus, nācās izpētīt un saprast, kā viss strādā, lai varētu turpināt. Mans viedoklis: salīdzinot ar ASMu Delphi ir drausmīgs monstrs. Besī ārā kaut vai tas, ka viss jāraksta divas reizes: katra sūda funkcija vai procedūra iepriekš jādefinē. Par komponentēm - nekad nevar īsti zināt, kā viņa uzvedīsies. ASMā - kā uzraksti tā notiek. Rezultātā - ja dzelzim tiek pielikta jauna funkcija, uzprogrammēt attiecīgo softa daļu dzelzī man sanāk krietni ātrāk un vieglāk, kā atbilstošo daļu datorā. Un tas viss situācijā, kad visa galvenā darīšana notiek dzelzī, kas ir pašpietiekams, bet dators tiek tikai pa laikam pieslēgts, lai šo to paskatītos un pamainītu. Protams, ka tam Delphi ir miljons visādu iespēju un "navarotu", bet tie man 100 gadus nav vajadzīgi. Domāju, ka manām vajadzībām Delphi ir par sarežģītu. Vai kāds var ieteikt kādu vienkāršu instrumentu - primitīvu kā cirvis?

+

1. : 14
    : 29-09-2010, 15:03
  2. : 7
    : 13-03-2010, 16:54
  3. : 2
    : 08-06-2009, 20:10
  4. : 8
    : 29-11-2008, 19:40
  5. : 5
    : 04-06-2008, 22:01