Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Mēraparatūra

: Kādi mēraparāti jums uz doto brīdi ir?

62.
  • Multimetrs

44 70.97%
  • Oscilogrāfs

12 19.35%
  • Skaņas ģenerators

3 4.84%
  • Radiodetaļu testeri

3 4.84%
+
1 2 3 ...

thread: Mēraparatūra

Senior Member
    Jan 2007
    Latvia
    1,543

Mēraparatūra

Varbūt kopīgi apspriedīsim kāda mēraparatūra būtu vajadzīga lai normāli nodarbotos ar elektroniku?Pēc manām domām jābūt multimetram,oscilogrāfam,skaņas ģeneratoram.Kādi būtu labākie,pieejamākie varianti.Piemēram lietoti oscili,ģeneratori-daudzi lietotie ir darba kārtībā.Kādas ir cenas uz lietotu aparatūru,kurš modelis labāks u.t.t.Domāju ka tas noderēs dauziem foruma dalībniekiem.

Senior Member
    May 2006
    Lielvārde
    3,833

Es savā dzīvē nēsmu taisījis nevienu konstrukciju, ja nav bijusi iespēja to noregulēt ar attiecīgiem mēraparātiem. Taisīt kautko uz dullo manuprāt ir pilnīgi garām. Mēraparāti dod iespēju ļoti ātri un viegli atrast defektus gan jaunās, gan arī lietotās shēmās. Tagad jau ir salasījusies vesala mēraparātu kolekcija vārda vistiešākajā nozīmē. Vecākais mēraparāts ir testeris no 1905 gada. Skaidrs, ka es viņu nelietoju, jo tas jau ir antikvariāts. Pārsvarā strādaju ar krievu mēraparātiem. Mēraparāti, kuri ražoti krievijā deviņdesmito gadu sākumā, arī šodien ir gana labi amatieru vajadzībām un tie maksā ievērojami lētāk par attiecīgiem jauniem rietumos ražotiem aparātiem.
    Tātad, es uzskatu, ka minimālākajā "džentelmeņa" komplektā jāietilpst:
    Analogajam testerim(5Ls)
    Multimetram(5Ls)
    Oscilogrāfam līdz 10mHz vai labākam(30Ls)
    RLCpārbaudes iekārtai(50Ls)
    Skaņu ģenerātoram(10Ls)
    Tātad tādu komplektu var bez īpašām pūlēm savākt par aptuveni 100Ls. Komplektācijā var būt nianses, jo, piemēram, ir biezā gala multimetri ar iebūvētu RLC metru. Atliek tikai uzbūvēt vienu labu zemfrekvences pastiprinātāju, to noregulēt ar šiem mēraparātiem un visi mēraparāti ir atpelnījuši sevi.
    Ja nodarbojas ar augstfrekvences lietām tad attiecīgi vajadzēs augstfrekvences ģenerātoru, frekvenču mēru, svipģenerātoru, u.t.t.

Senior Member
    Nov 2006
    2,506

kad seen sen atpakaļ taisīju metāla meklētāju, tad man bija testeris un to, ka ģenģeris strādā noteicu ar spoli un 1 diodi

Senior Member
    Apr 2006
    196

Nu mēraparātu nepieciešamību es sarindotu šādi:

1) multimetrs
    2) ja interese nenoplok, tad oscilogrāfs
    3) regulējams barošanas bloks (vēlams ar U un I indikāciju, tātad arī mēraparāts)

taču tālāk stingras secības un, Didža vārdiem runājot, "džentelmeņa komplekta" nav un nevar būt. Jo nav tāds abstrakts elektroniķis, katrs vairāk vai mazāk uz kaut ko specializējas - ciparu, analogās shēmas, zemfrekvence, augstfrekvence u.t.t. Piemēram, man simtu gadu nav vajadzīgs skaņu ģenerators, kamēr pastiprinātāju būvētājam tas būtu ceturtajā vietā.

Senior Member
    May 2006
    Lielvārde
    3,833

Tā jau ir, ka pie specializācijas vajag dažādus mēraparātus. Mans variants bija dots vairāk kā paraugs pastiprinātāju būvētājiem, lai parādītu aptuvenās mēraparatūras izmaksas, kuras atmaksājas uztaisot tikai vienu pastiprinātāju. Runājot par "džentelmeņu komplektu", katram jau tas būs savādāks un, attīstot savas zināšanas, tas arvien papildināsies.

Senior Member
    Feb 2006
    565

Ja projektē un būve audio lietas tad vēl var minēt ac milivoltmetrus, selektīvo mikrovolmetru, tranzistora parametru mērītāju un nelinieāro kropļojumu mēritāju. Labs un jaudīgs regulējams laborotorijas barošanas bloks ir noderīga lieta. Bet kā atzīmēja citi kolēģi šai forumā tad tas viss ir atkārīgs no specializācijas.

Senior Member
    Jan 2007
    Latvia
    1,543

Didzi,kur izkasi 1905.gada testeri (vai kas tas ir)?
    Ja runā par mēraparatūru, tad manā komplekā ietilpst:2*oscilogrāfi (Sura(tāds sūdiņš vien ir),C1-81(jau nopietnāks),1GHz frekvencmērs,Barošanas bloki (pašbūvēti),analogais testers TЛ-4m,multimetri M830B,M890G.Ikdienā noder.Ir vēl visādas antenu mērierīces(man radinieks strādāja radioreleju stacijā),kuras neizmantoju.Ja kādam ir interese,dodat ziņu,varbūt varētu pret ko tās štellas (antenu) iemainīt.

Senior Member
    Jun 2006
    691

es visu taisu na haljavu, vienigais kas man ir ir multimetrs pa 3ls

Senior Member
    Jan 2007
    Latvia
    1,543

Es iesākumos arī taisīju na haļavu,bet tad sapratu ka bez mēraparatūras tālāk iet nav vērts.

Senior Member
    May 2006
    196

Es arī uz haļavu taisu, neko nemērot, taču pat ja dabūtu oscīli un skaņu ģeneratoru, es nezinu kā un ko mērīt, jebšu tā man ir pilnīgi tumša bilde, jo mācos 10tajā klasē un vēl nekas tāds fizikā nav mācīts, kā arī pati skolotāja nav nekāda spec pa šitām lietām. Piemēram taisotpasūzi, ko tieši un kurās vietās mērīt,ko tās līknes nozīmē utt. Var jau būt, ka vienkārši nezināmais biedē, īstenībā nemaz tik sarežģīti tās lietas nav.

+