Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
grafiskais LCD + Atmega pirmie solji -
+
1 2 3 4 ...

thread: grafiskais LCD + Atmega pirmie solji

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,413

Hehe! 73! Tas labi.

Man kā amatierim, kurs nedaudz ir redzējis arduino un AVR studi, ir jautājums: kas ir isis? Kā tu raksti un testē savu projektu LCD kotekstā? Es to visu redzu salīdzinoši vienkārši. Pieslēgt datu drātis pie viena porta, lai var uzreiz pa baitiem rakstīt/pasīt. Pie citiem portiem pieslēgt vadības drātis un kustināt visu saskaņā ar datu lapu. Sāc ar vienkāršam lietām. Ieraksti visus piskeļus ar 1, tad kādu režģi pamēgini. No sērijas salsēdzam visu. Uzrakstam koda gabalu. nokompilējām bez kļūdām (un bez warning ja iespējams) iedzenam iekš AVR un saktamies kas iznāk. Itkā primitīva un lēna metode, bet labi palīdz aptaustīt pamatus. Kad LCD savaldīts, tad arī ir vērs strādāt ar simulatoriem. Ko darīt ja simulatorā ir kāda kļūda un simulators nav pilnvērtīgs? Atliek tikai testēt dzīvē. Es tikai daļēji saprotu tos kuri sāk kaut ko simulēt likt kopā moduļus un tirpina tikai klikšķināt nemēginot iedziļināties būtībā, dzelžos uc praktiskākās lietās.

Senior Member
    Feb 2007
    Rīga
    983

GOOGLE.com:
    Samsung KS0108 is a generic display controller found in certain display modules. The following controllers are known to be compliant to KS0108:
    • Samsung S6B0108 (verified)
    • Samsung S6B0708
    • Samsung S6B2108
    • Samsung KS0708
    • Hitachi HD61202
    • Neotec NT7108
    • AX6108
    Viena galva labi, divas nav smuki (uz viena rumpja).

Member
    Mar 2007
    69

iej te un palasi ! http://www.labcenter.com/ index.cfm ISIS ir virtuala testa programma kas ljauj ari pielegteis realam iericem pa usb ltp utt... lidzi nak bibliotekas ar atmeljiem lcd un analogajiem elementiem tests tiek viekts realaa laikaa! nu kompitim jabuut zjiglam

Member
    Mar 2007
    69

paldies! jaa roku tani virzienaa Zamzunga klons to jau sapratu pats.jaa jau laikam mineju iesakumaa neesu programmists! esu radio amatieris!augsta limenja valodas vel sveshas baskoma ar matricu LCD gaja cauri nezinu ka bus te AVR studio ir ari literatura bet vel nav zinashanu tadu!
    ja kads pajataatu ka uzbuvet amatieru SSB radio tad tas butu vienkarshak
    73!

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,413

Kada jēga no tāda simulatora? Man kaut kā pietiek ar AVR iebūvēto simulatoru un miers. Labāk kaut ko uzlodēt un saslēgt ne kā čakarēties ar simulatoriem...

Member
    Mar 2007
    69

nu zjel sabojat 10-15Ls laikam ta LCD matrica maksaja man skatos ka argusa ari plaukti tukshojas

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,413

Var sabojāt tikai nepareizi pieslēdzot barošanu vai tml. No nepareiziem datiem nesabojāsi to displeju.

Es jau kaut ko rakstījis priekš AVR? Sadalai megauzdevumu mazākos. Uzdevums: Uzzīmēt eglīti uz grafiskā displeja. Vajag vietu kur ir eglītes attēls. Vajag datus nosūtīt uz displeju. No sākuma atstrādā datu sūtīšanu. Uztaisi jamo kā funciju (pieļauju ka ASM netiek izmantot) kura nosūta vienu datu porciju (baits). Tāpat funckijas kuras noreseto un sagatavo displeju darbam. Tad funkciju kura nosūta veselu kaudzi ar datiem uz displeju. Kas tur sarežģits? Kāpēc simulatoru vajag. Ar tiem superpupersimulatoriem ir visādi. Var pēkņi nebūt tavs megadisplejs vai vēl kaut kas gļukains. Pie tam AVR Studio ir pa velti a proteus "jāņem interneta veikalā"... Kaut kā tā metodika jau saknē ir biju dīvaina, bet varbūt tā ir moderni un es neko nesaprotu...

Member
    Mar 2007
    69

esu izmantojis tikai baskom.bija kaut kada avr ja nemaldos padarga bet tiku pie tas butiiba bija tada ka lai iesaktu uz tas ko darit bija jaiziet neskaitami logi un operacijas lidz tiec pie realas baltas lapas uz kuras vari ko rakstit man tas neiepriecinaja atmetu uz laiku to.lidz shim visadi apeju baskoma trukumus ja laika intervalu korektu tad piesledzu arejo gjeneratoru chips tikai sadala frekvenci un izdara matematiskas funkcijas.agrak to visu nacas lodet no tranzistoriem pretestibaam regjistriem .
    tiko apskatiju ,ir man CodeVisionAVR v1.25.9 un astudio4b623 abas gan ir itkaa maksas programmas

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,413

Āāā. Tatad pamatu pamati. Arduino variantu kā opciju neesi izskatījis? Es arī sāku ļoti nedraudzīgā veidā. Assemblers uz PIciem+LPT programmators. PS: es tomēr nenodedzināju LPT portu. AVR arī sākās ar LPT portu un assembleri. Kad pamēģināju arduino, tad sapratu ka ne vienmēr ir jācakarējas. Reizēm priekš eksperimentiem nevajag domāt par smuku kodu vai to ka nesmukais bremzē utml. Viss ir ērti. Nevajag nekādu LPT utml. Piespraud USB štepseli un daries. Nospied pogu un viss ierogrammēts utml.

Member
    Mar 2007
    69

ne lai pieslegtos kompim droshibas pec panjemu starta komplektu tjipa attyni 2313 un tad ltp programmatoru uzlodeju baskoms bija lidz ka sak zalja gaisma nekadu nezinamo ja nedoma par LTP nosvilinashanu :P baskomam brinishkjigas instrukcijas paraugi utt jauniba izmeigjinajos zxspectrum uz beisik bazes ta ka zinaju uz ko eju skatos ardimo lets ar super puped LCD bet nekas man nevajag rotaljlietu.LCD tagat 800X480 nemaksa neko chipi arii bet galvenais ir ielausties tajaa musdienigaja programeshanas videe

+