Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
grafiskais LCD + Atmega pirmie solji -
+
1 2 3 4 5 ...

thread: grafiskais LCD + Atmega pirmie solji

Member
    Mar 2007
    69

vienigais uz ko skatos ir ardino programmators http://www.argus.lv/product_info.php...ducts_id=47130nu to struntu netaisos pats lodet iegadashu gatavu.ieskaties un varbut vari pakomentet vai nekljudos par to dzelzi ,jaa vai ardino stradas zem bascom? vispar esu jau praktikjis patik eksperimentet buvet utt.sho kontrolieru izmantoshana man ir aktuala citiem saviem hobijiem radio vadamo lidmodelju smadzenem radiosakaru joma kaa arii pachekot mocja aizdedzes bloku

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,423

iesaku arduino. Ja gribēsies nopietnāk, tad gan jau migrēsi uz C, un ja gribēsies vēl nopietnāk tad arī pie ASM pieradīsi.

Nu jā, es arī pēc būtības esmu beisikānis. Tomēr priekš arduino pamati uzraktīti netehniskā valodā. Sintakse atšķirās bet nav mirstamā kaite. Manuprāt arduino ir vienkārši un ērti ja galvenais ir paspēlēties vai ātri uztaisīt kaut ko konkrētu un strādājošu nevis uzrakstīt superpuper pareizu kodu.

Member
    Mar 2007
    69

redzi man ar to maketu ka es saucu ardino ir par isu tas bus viena eksemplaraa.bet atmegas man ir pravs krajums un izprintet nogludinat plati prieks smd-kaam tas jau ir ikdiena ja vel ir laba lodeshanas stacija viss notiek un katam projektam sava platiite ,jaa varu pcb nospiest no ardino man tas stulbs jautajums vai tani atmega no ardino jau stav iekshaa kaada programminja vai tur tiras atmegas izmanto?

Senior Member
    May 2009
    Talsu raj
    1,088

vienigais uz ko skatos ir ardino programmators http://www.argus.lv/product_info.php...ducts_id=47130nu
    Tas nav programmators, bet gan USB <-> UART konverters. Ar taadu vareetu programmeet tikai tad, ja gala mcu ir bootloaders.

Member
    Mar 2007
    69

labi ok vienkarshaka valodaa kaa tas buutu? man ir boscom proga tuksha atmega un usb kur liekam to mcu.....? cik saprotu pietiek jau ar usb to serial konvertieri jo atmega saprot serialo datu apmainju? jaunakajiem kompishiem jau vairs nav taa lpt un jaa skatiju infas ka treknaas atmegas saprot usb un netikai to bet tas nakotnei ....
    ...galiigi no teemas atgajaam par Graf.LCD pasham nak smiekli lidzas testa plates vadi cipi un lcd velos palaist konkreti to LCD tas arii bus stimulam macities to C
    te vel tads USB-RS232 http://www.argus.lv/product_info.php...ducts_id=48409

Senior Member
    May 2009
    Talsu raj
    1,088

AVR programmeejas pa SPI portu. Taa tava linka ieriice ir datu apmainjai izmantojot MCU UART interfeisu. Lai caur taadu ierakstiitu firmwari, MCU jaamaak ieksheeji rakstiit savu flashu (ATMEGA maak) un tajaa jaabuut bootloaderim. Bootloaderis - programma, ar kuras paliidziibu vari sanjemt datus pa UART (shajaa gadiijumaa) un izmantojot pashprogrammeeshanas funkciju atjaunot iisto programmu. Lai ierakstiitu bootloader programmu, vajadzees parasto programatoru.
    Reku: http://www.argus.lv/product_info.php?products_id=47122 Shajaa piemeeram jau ir bootloaderis.

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,423

Habitbraker! Nečakarē smadzenes! Tu tak neesi Epis. Joks!

Emm. Parastam mirstīgajam ir vienkārša dzīve. Pieslēdzam arduino pie datora ar USB vadiņu un viss notiek. Spiežam programmā pogu "upload" un uz arduino mirgo LEDi, griežās motori un grafiskie LCD zīmē eglītes... Bet. Brīnumi notiek tikai pasakās. PAtiesībā uz arduino plates ir barošanas stabilizatori lai var nobarot no 9 voltiem. Kvarcs. Nu kā tad procesors bez kvarca? Pats procesors, jeb mikrokotrolieris. Iesaku ņemt PCBduino ar Atmega328. Arduino klons kuru lodē te pat Latvijā. "stepseļi lai pie noteiktām kājam varētu pieslēgtg LCD uc lietiņas. Tad ir mistiska maza mikrenīte. Varianti ir dažādi, tāpēc nosaukšu FT232RL mikreni. Tas ir MAGIC! Tā mikrene savienu AtMega un USB ligzdu. Kā? Dators arduino platīti sarpot kā seriālo portu (COM ports). Ko tālāk? Tātad mikrene USB pārvērš Par serialo portu. Savukārt mikrokontrolieris pieslēgts pie tā virtuālā COM porta. Tur staigā TTL līmeņi utml. Kāpēc tā vajag? Vienkārši iekš MCU ir jau iešūts tā sauktais BOOTLODERis. Rezultātā pēc MCu reset palaižas nevis mūs kods, bet gan bootloaderis. Jamais nodrošina ērtu mūsu programmas (.HEX faila) iešušanu un palaišanu. Piekritīs taču ka ērtāk piespraust USB vadiņu un nospiest UPLOAD pogu nevis čakarēties ar dzelzisku LPT portu. Esmu abus variantus mēģinājis un mans, necilais, viedokis ir tāds: piespraus USB vadiņu un nedomāt ne par kādiem LPT portiem vai programmatoriem ir daudz ērtāk.

Member
    Mar 2007
    69

piekritu un eju usb > 232 tani virziena ! cik aiznem vietu tas BOOTLODERis? attyni arii ieliistu vai ta pa plaanu? vai to bootladeri bus iespeja nokopet un pasham ieladet atmegaa?man pietiek ar serialo atrumu ka nekaa nav jau nekada razjoshana bet hobijs
    73!

Member
    Mar 2007
    69

par grafiskajiem LCD neviens skatos taa i negrib runaat ?

Senior Member
    May 2009
    Talsu raj
    1,088

Ko Tu gribi zinaat par GLCD? Kas ir 73?

Par ATtiny bootloaderiem piemeeram: http://jtxp.org/tech/tinysafeboot_en.htm Bet, lai vinju ieshuutu, vajadzees parastais ICSP programmators

+