Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Bīstama kaitēšanās ar augstspriegumu
+
1 2 3

thread: Bīstama kaitēšanās ar augstspriegumu

Member
    Jan 2012
    80

Bīstama kaitēšanās ar augstspriegumu

Sveiki!

Atkartošos ar savu jautājumu. Tā tad man ir sekojoša problēma, kad es darbinu savu levitātoru ar aptuveni 25-30v maiņstrāvas, viss ir oki doki, ja neskaita ka ik pa laikam izsit 16A drošinātāju, bet tas parasti ir pie startēšanas. Tagad kad pieslēdzu 230v (no rozetes) man izsit ne tikai to manu 16A drošinātāju pie levitātora, bet arī tīkla 20A drošinātāju un vēl vadu pie spiedpogas mazliet apdedzina. Gribētu samazināt ši aparāta jaudas patēriņu (varbūt var kāds kaut ko ieteikt) un arī kā lai novēsrt tos defektus, ka sit ārā arī tīkla 20A drošinātāju?

(izslēgts)
    (ieslēgts pie 25-30v)

(barošanas avots 25-30v)
    (tākā nevarēju atrast relejukas derētu 20A, no koka uztaisīju pārbīdāmu pārslēdzēju)

Senior Member
    Nov 2009
    Jēkabpils
    2,058

Laikam es šeit esmu vienīgais, kurš nezina, kas ir levitātors un ko viņš ēd.

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,448

Tas laikam saistīts ar lidošanu un elektromagņetisko lauku...

Member
    Jan 2012
    80

Laikam es šeit esmu vienīgais, kurš nezina, kas ir levitātors un ko viņš ēd.
    Te tak ir elektronikas forums, katram otrajam tāds noteikti ir mājas. Es īsti nezinu pēc kāda likuma viņs darbojas, kaut kas saistīts ar elektro magnētismu. Tobiš pievadot spolei strāvu viņa novada elektromagnētisko laiku pa serdeni - to metāla puļķi un liek pacelties visam elektrovadošam - bet ne elktromagnētiskam materiālam. Šajā gadījumā alumīnja gredzens. Kad pieslēdz 25-30v tad gredzens viegli paceļas gaisā, savukārt pie 230v tas smuki aizlido pa gaisu. Nākotnē es gribētu pamēģināt pieslēgt krienti augstāku spriegumu - vairākus kV (kā strāvas sprieguma pārveidotāju varē'tu ņemt auto indukcijas spoli) Pieliekto vairākus kV terētiski tam gredzenam ar lielu spēku vajdzētu lidot tālu prom un sanāktu kaut kas līdžigs pneimatiskajam ierocim kas šauj alumīnja gredzenus. Problēma ir ar lielo jaudas patēriņu, tāpēc domāju varbūt ir kādi ietiekumi kā tos samazināt?

Senior Member
    Nov 2009
    Jēkabpils
    2,058

Es pazīstu vairākus elektronikas entuazistus, bet neviens no viņiem nav tas otrais . Parasti, ja kaut ko taisa, tad vismaz puslīdz apgūst teoriju kādu nebūt. Bet tagad jau tas nav moderni.
    Ja piem. releja spolei, kura ir paredzēta 12V pieslēdz 220, tad ir uguns bumba, ja transformatora tinumam, kurš paredzēts 30V AC pieslēdz 220, tad (ja pietiekoši liels transformators ) izšauj korķus (automātus), ja vien kāds elektronikas entuazists nav šos aizvietojis ar "šuntiem" .
    Tu nopietni domā no auto indukcijas spoles noņemt "spriegumu" vairākus kW? Tad man Tev pašam jāatgādina, ka te ir elektronikas forums.

Member
    Jan 2012
    80

Es pazīstu vairākus elektronikas entuazistus, bet neviens no viņiem nav tas otrais . Parasti, ja kaut ko taisa, tad vismaz puslīdz apgūst teoriju kādu nebūt. Bet tagad jau tas nav moderni.
    Ja piem. releja spolei, kura ir paredzēta 12V pieslēdz 220, tad ir uguns bumba, ja transformatora tinumam, kurš paredzēts 30V AC pieslēdz 220, tad (ja pietiekoši liels transformators ) izšauj korķus (automātus), ja vien kāds elektronikas entuazists nav šos aizvietojis ar "šuntiem" .
    Tu nopietni domā no auto indukcijas spoles noņemt "spriegumu" vairākus kW? Tad man Tev pašam jāatgādina, ka te ir elektronikas forums.
    Ganjau ir, tikai viņi nesaka. Jo noteikti tāds ir Labprāt jau izlasītu teoriju tikai nezinu kur, tētim ir dažas grāmatas krievu valodā, bet to es nesaprotu, vismaz lasīšnas līmenī noteikti nē - un skolā 9 klasē mums neko prātīgu šajā jomā nemāca.

Relejs pirms tam man bija 230v uz 10A taču viņs ilgi neizvilka, un tas transformātors ir no 230v ar mainām izejas spriegumu no 240v-0v, 6A 25-30v ir optimālais, kad ieslēdzot netiek uzšauts alumīnja gredzens pārāk augstu.

Par auto indukcijas spoli iedomājos, jo es jau viņu citādā veidā tā arī izmantoju laižu iekšā no tīkla 230v -> un ārā tur nāk hvz cik daudz bet vairāki kV ja no 12vtur pārveido uz ~4670v tad aptuveni varētu būt kādi 120kV. šitādam aparātam
    ( internetā var atrast zem jacob ladder)

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,448

Tā jaunieti. Pirms turpināt, iepazīsties ar elektronikas pamatiem un drošības tehniku!

Citiem zināšanai: nekad nemēģiniet darīt to pašu ko šis tēmas autors. Tas var beikties letāli.

Senior Member
    Nov 2009
    Jēkabpils
    2,058

Tā jaunieti. Pirms turpināt, iepazīsties ar elektronikas pamatiem un drošības tehniku!

Citiem zināšanai: nekad nemēģiniet darīt to pašu ko šis tēmas autors. Tas var beikties letāli.
    Tā ir dabiskā atlase.

Senior Member
    Apr 2008
    511

Man arī dažreiz patīk būt debīlam, adrenalīns un tā. Bet tas tikai tad, ja ir iespēja neatstiept pekas. Šeit tas ir tikai laika jautājums, kad dzirkstele aplaizīs.

Senior Member
    Nov 2009
    Jēkabpils
    2,058

Aigar, varbūt sāc ar multivibratoru.
    Un vispār jau 9-tajā klasē es toč zināju, ka spriegumu nemēra kW, un ne es viens tāds 'brīnumbērns" biju.

+