Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Kā izveidot PCB plati ar POSITIV 20 -
+
1 2 3 4 5 13 ...

thread: Kā izveidot PCB plati ar POSITIV 20

Administrator
    Mar 2004
    Rīga / Liepāja
    1,171

Baigi interesanti par to apalvošanu. Mosfet varbūt vari pastāstīt nedaudz sīkāk.

Kas ir Vuda kausējums, kur tādu var dabūt un kādā veidā tu viņu modificē?

Sanāk ka sajauc udeni ar glicerīnu un sakarsē uz 95C? Bet kādās atiecībās glicerīns pret ūdeni?

Ar nepacietību gaidu atbildi. Šitā lieta mani baigi ieinteresēja.
    Jau iepriekš pateicos.

Senior Member
    Feb 2006
    565

Par Vuda sakausējumu.
    Ir vairākas modifikācijas bet manējā sastāvs ir sekojošs
    Alva -20%
    Svins-35%
    Bismuts-35%
    Kadmijs-10%
    Kadmija klātbūtne būtiski samazina pusvaditāja veidošanos starp svinu un bismutu un pazemina kušanas temp, un dažas citas lietas ietekmē.
    Šis sakausējums kūst pie +67C. Uz 100g šī kausējuma pievienoju klāt 20-35 g
    alvas (tīras bez svina). Vispirms jāizkausē alva, tad pievieno Vuda kasējumu, labi izmaisa. Iegūtais kausējums kūst pie +90 -98 C. Palielinot alvas daudzumu paaugstinās kušanas temperatūra. Tātad alvas daudzums ir japiemeklē.
    Ir gatavs sakausejums Rozes ar kušanas temp. ~+95C. Bet tam nav kadmija. Tas sastāv
    Alva -18%
    Svins-32%
    Bismuts-50%

Lai pārklātu plates ar vienu no minētiem pārklājumiem, plate jāattauko, jānotīra
    oksīdi, īsumā jāsagatavo.
    Termoizturīgā stikla traukā(tādus kurus var karsēt uz tiešas uguns, var nopirkt Arkolatā vai citos trauku veikalos) ielej šķīdumu kas sastāv 30-40 % glicērīna pēc tilpumu,pārējais ūdens, tas nepieciešams lai paaugstinātu ūdens viršanās temperatūru. pievieno 60 g citronskābes uz 1l šķīduma. Citronskābe kalpo kā kusnis. Sasilda līdz +100 C
    ievieto plati patur 2-3 min, tad uzmet virsū sakausējumu, tam jāizkust, tad ar gumijas gabaliņu kas iestiprināts koka kāta, izlīdzina pa virsmu sakausejumu, lieko
    noslauka no plates. Ņem ārā plati, mazgā ar ūdeni,žāvē. Šķīdumu var izmantot atkārtoti, bet tas jākonservē ar konservantiem, jo ātri siltumā sametas baktērijas.
    Šķīduma daudzums ir atkarīgs no plates izmēriem, bet tam jābut vismaz 1-2 cm virs plates. Sakausējuma patērīņš ļoti aptuvens ir 1g uz 100 x 100 plati. kausējuma
    pārpalikumu var izmantot atkārtoti. Sildīšanu var veikt uz elektriskās plītiņas.viegli regulēt temp. Var jau izmantot arī tīru ūdeni, bet tas vāras un var applaucēt pirsktus un ir neērti.

Glicerīna-ūdens vietā varētu izmantot varbut auto tosolu vai antifrīzu kam pievienota citronskābe, bet tas jāeksperimentē.

Drīzumā centīšos aprakstīt kā plates var pārklāt ar alvu ķīmiski.

Ja kas jautājiet.

P.S. Žēl ka forums tāds nēvisai aktīvs. Vai tad Latvijā tik vien lodē un kaut ko taisa?

Junior Member
    Feb 2006
    25

Nu man liekas, ka, un ne tikai liekas, salīdzinot ar padomju laikiem diezgan pamatīgi nokritusies interese par ķimerēšanos ar elektroniku mājās. Trakākais , ka tagad visu var dabūt, bet tauta neņemas. Manuprāt tāpēc, ka naudas cilvēkiem naf, laika tiem , kas ar to gribētu nodarboties, arī naf un tas , ka bieži vien vienkāršāk ir nopirkt nekā pašam taisīt. Es pats nodarbojos ar īsviļņu radioamatierismu un varu teikt , ka aktivitāte ir pamatīgi nokritusies. Vajag pareklamēt citur arī kur līdzīgi tauta domā, jo šito forumu es nejauši atradu.

Administrator
    Mar 2004
    Rīga / Liepāja
    1,171

Paldies Mosfet! Pamācība tiešām ir laba.

Vispār tiešām žēl ka cilvēk tik maz ņemās ar elektroniku. Bet lielākā daļa to pamato ar laika trūkumu. Nauda vēl nav tas lielākais faktors, jo detaļas bieži vien var salasīt Rīgā par dažiem latiem. Vajadzīga taikai interese.

Domāju ka foruma aktivitāte ar laiku kļūs lielāka, bet tas nedaudz ir atkarīgs arī no jums. Iesakiet forumu draugiem kuri interesējas par elektroniku.

Senior Member
    Feb 2006
    565

Nauda tas nav mazsvarīgs lielums. Es varu diskutēt par audio pastiprinātāju buvi.
    Un šeit darbojas princips kādas detaļas ieliksi, tā arī skanēs. Lielisks piemērs ir
    LM3886, ja lieto lētus kondensatorus, lētas diodes barošanā tad arī skanes par
    10 -15 Ls, bet šī mikrene ir spējīga uz daudzko lielāku. Bet arī viņai ir savi griesti
    un viņa nav spējīga pārtrumpot labu diskrēto detaļu pastiprinātāju.
    Par laika trūkumu tas ir relatīvs jēdziens. Vis atkarīgs no tā kā to izmanto.
    Var jau nopirkt diezgan dārgu pastiprinātāju un pēc tam vilties tā kvalitāte. Bet pašam taisot šī kļūda ir minimāla.( ja kaut ko zini un gribi zināt)
    Tu piemeklē detaļas ta lai skanetu tev vajadzīgā līmeni. Smuka kastīte par diezgan dārgu cenu, bet iekša lēts verķis. Tāds ir šodienas masveida audio tehnikas
    vispārīgs novētejums. Es šeit nerunāju par speciālu audio veikalu labo piedāvājumu. Protams ,ja klausās MP3, tad viss ir labs.Es nevaru atļauties izdot 2000 un vairāk latu par labu pastiprinātāju, man ir citas prioritātes. Tāpēc mēģinu
    taisīt pats. Bet to ko esmu pats uztaisījis mani pilnībā apmierina, un es neveltu savu brīvo laiku bezgalīgos meklējumos specialos audio veikalos meklējot sev piemērotu tehniku. Es šo laiku veltu kam citam. Bet katrs dzīvo pēc saviem principiem un iespējām. Var būt ne par tēmu, bet tas ir tikai mans viedoklis.

P.S Labs alus plasmasa glāzē manuprāt ir tikai apiņu tēja.

Junior Member
    Feb 2006
    25

Nu ko es varu teikt Mofset , precīzāk nevar pateikt. Vienīgi nūjas otrs gals, ka ja taisi pats kastes izskats atkal nav tik labs , bet par parametriem pilnīgi piekrītu. Nu vienīgi ja kādā resīvera kastē to visu sabāž. Praktiski viss tiek pakļauts max lētumam
    Biju šodien Latgale.com un iepirku biki tekstolītu. Paldies par precīzo norādi, biju kau kā vienmēr paskrējis garām, tāds tiešām labs tur dabonams.

Junior Member
    Feb 2006
    25

Paskaties šeit Mofset par to, kā dabūt PCB zaļu, neiedziļinājos šobrīd. Vēl tur izskatās ir daudz visādu labu padomu.
    http://www.pulsar.gs/PCB/a_Pages/3_Direct_..._15min_PCB.html

Junior Member
    Feb 2006
    1

Paskaties šeit Mofset par to, kā dabūt PCB zaļu, neiedziļinājos šobrīd. Vēl tur izskatās ir daudz visādu labu padomu.
    http://www.pulsar.gs/PCB/a_Pages/3_Direct_..._15min_PCB.html
    bet kaads labums no taa, ka plate ir zalja??? tas kkaads pashmeerkjis?

man radaas nepiecieshamiiba un veelme izgatavot plati. riikojos shaadi:
    1. uz glanceeta papiira (konkreeti- zhurnaals "sestdiena") ar laazerprinteri izdrukaaju plates "zirnekli" spoguljatteelaa;
    2. uz ieprieksh nomazgaatas plates novietoju izdruku;
    3. ar videeji karstu gludekli apm 10 minuutes spiedu ziimeejumu (te gan jaasaka, ka sad^$%s meistariibaa un neiedomaajos starp glanceeto zhurnaala lapu un gludekli pamest baltu lapu- dalja zhurnaala bildiishu veiksmiigi paarceljoja uz gludekli :P);
    4. ljaut pasaakumam atdzist, veelams uzlikt paaris enciklopeedijas, lai kaads magums spiezh uz to ziimeejumu.
    5. akuraati nomazgaat piekaltusho zhurnaalu- uz plates smuki iespiezhas izprinteetais ziimeejums;
    6. latgaliitee iepirkta bundzhinja "железо хлорированое для травления плат, просто добавь воды" un veiksmiigi izveikts kodinaashanas process.

es nekad neesmu taisiijis plates ar pozitiv20, bet tas shows ar kodoskopa pleeveem, lampaam, lakoshanaam mani neiedvesmoja. imho vienkaarshaak ar gludekli

Administrator
    Mar 2004
    Rīga / Liepāja
    1,171

Katram savs piedūriens vienam ar printeri ņemties citam ar positīv20. Varētu jau teikt ka tas ir gaumes jautājums. Bet drīzāk jau tas ir atkarīgs kādas detaļas ja izmanto piemēram pretestības 0805, 1206 izmērā un mikrenes TQFP korpusā. Tad ar prinetīti būs tā pagrūtāk.

Par to laku arī esmu izmeklējies zaļā krāsā nekur nēsmu atradis. Nezinu kapēc bet caurspīdīgā laka man nešķiet īpaši pievilcīga.

Junior Member
    Feb 2006
    25

Nu tieši tā , ja jastrādā ar SMD elementiem tad tomēr stipri labāk ar Positiv 20. It kā jau nav ne vainas ar to gludekļa metodi, bet šo to biju jau sapircis, tāpēc arī nemēģināju.
    Vinchi, a tu apskatījies to linku , ko iedevu? Proba galvenā , kā dabūt no US šurp. Jo šamie tik no 200$ sūta uz ārzemēm :blink: . Ja nu kāds paziņa tik tur ira. Man ira Bet tā smuki sanāk. Divi ruļļi ~9$ maksā. Viens zaļais, otrs baltais. Ar vienu komplektu ilgam laikam pietiktu. Es gan nejūtu nepieciešamību. Un pastāsti , kāda tev pieredze ar to prožektoru. Cik tālu liki , cik ilgi izgaismoji u.t.t.

+

1. : 10
    : 29-08-2011, 15:37
  2. : 23
    : 28-06-2011, 22:53
  3. : 24
    : 06-02-2011, 23:54
  4. : 21
    : 27-10-2008, 01:46
  5. : 0
    : 06-08-2008, 19:39