Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Kā izveidot PCB plati ar POSITIV 20 -
+
... 20 28 29 30

thread: Kā izveidot PCB plati ar POSITIV 20

Senior Member
    Oct 2009
    Rīga
    906

Paldies, problēmu izdevās atrisināt, ekspozīciju samazinot līdz apmēram 3 līdz 5 sekundēm, tad viss ir štokos. Tātad Positivus ir apmēram 6 līdz 12 reizes jutīgāks nekā PVSp rezists.
    LEDus (šos) esmu pašrocīgi mērījis, pie 395 nm ir apmēram daži procenti no gaismas plūsmas, un pie 420 atkal daži %. Pie 405 ir maksimums. Paldies par atgādinājumu - kāds ir Positīvussam spektrālais diapazons, tagad zināšu, ka manas lampas ir ideālas, tikai jāpaceļ 2 līdz 4 reizes augstāk.
    Un labā ziņa, ka 4 gadu mētāšanās pagrabā baloniņu nesamaitā.
    Man ir 45 reiz 3W.
    DGL ir kaut kas aizvēsturisks, nav man vietas divmetrīgām ietaisēm, ja lielākās plates ko jebkad varu iedomāties ievajagamies ir maximum maximorum A5 lapas izmērā.

P.S. Manas kļūdas pamatiemesls ir tas, ka biju pieradis pie NEGATĪVA rezista, bet pozītīvuss ir pozitīvais, ja pirmajam izmazgājas tas kas NAV noeksponēts, tad te izmazgājas tas, kas IR noeksponēts.

P.P.S. kā ar to slaveno centrifūgu - es esmu redzējis vienīgi patafonu centrifūgas lomā (ar izzāģētu centrālo pumpuci - 33 rpm vai 78 rpm), bet te tauta runā kaut kādas nenormālas šausmas par 1000 rpm!!! Vai tas nav drukaskļūda?? Vispār ar PVSp klājuma plānuma vienmērīgums man derētu krietni labāks, tā ka par centrifūgu ir jāpiedomā. Kādi ir Jūsējie centerfūģi? Un kāpēc vispār tik baisi rpm kā 1000 nenoplēš to plati no rotējošā diska un neizstumj cauri trīs nākošo telpu ķieģeļu sienām?? Es esmu redzējis tikai piespiedatsperītes turētājus, tādi dod gramus 20-50 spēku.

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,406

Nezinu par kaut kādu pūšamu zvēru. Viss ko zinu ka Positiv20 plēves no elfas darbojas labi. Varbūt jānem vērā difrakcija vai tml, bet pagaidām prasās izmēģināt silikāta attīstītāju (SENO-4006) NaOH(SENO-4007) vietā un sakartot Nātrija persulfāta kodināmo vanniņu. Gribās pamēģināt izsmidzinātāju parastā burbuļatora vietā. Ceru sasniegt 6 mil precizitāti. Pagaidām tiku līdz stabiliem 12 mil. 10 un 8 mil nav pārliecinoši.

Senior Member
    Oct 2009
    Rīga
    906

RE: JDat:
    Smidzinātājus lieto tipogrāfisko zīmogu procesā (cinkogrāfija). Bet kur izrakt tādu sūknīti? Rullīšu sūkni ar silikongumijas trubiņu? Kardioīdas caumuru ar pašizbīdošies lāpstiņām? Parastu centrbēdzes sūknīti ar mazu rotora izmēru, tikai viss no plastmasas? Plasmasas zobratu sūknīti? Jebkādā gadījumā nav labākas idejas kā visu frēzēt/virpot pašam. Jo logu tīrītāja sūknītis būs pagalam dažu stundu laikā.
    Ja nu vienīgi - varētu padomāt par ežekcijas sūknīti, kam iekšējā caumurā gaiss no akvārija pumpīša un ārējā pievelk ečinga šķīdumu, un izsprauslā to uz plates kā gaisa/šķidruma maisījumu. To vismaz ir viegli izgatavot.

P.S. Mil=1/1000 inch. Tātad 6mil=6*25,4/1000=0,15 mm. Nu nē takču, man burbuļvannītē ar Positivus-20 aerosola baloniņu un šablonu no printera uz caurspīd plēves stabili iet celiņš ar platumu 0,15mm, ar spraugu 0,1 mm un maliņas akurātumu ar kārtu 0,05 mm - brīžiem pat 0,02 mm. Vot gludēkļa versija uz avīžpapīra, tai gan maliņas akurātums ir ar kārtu 0,1...0,15mm un tāpēc TSSOP/VSOP sanāk šmurgulīgi (bet sanāk). Savukārt priekš TSOP/SOIC to var pieciest, kamēr DIP ir labāks par labu. Vienkārši gludeklis ir lētāks un ātrāks kā Positivus, tāpēc izšķiršanās atkarīga no pasūtītāja maka biezuma un vēlmes iebāzt degunu, kā arī mikrenes platuma.

Senior Member
    Nov 2014
    128

A kapēc vispār sūkni, škidrumu var spiest ar saspiestu gaisu. Ķimiski izturīgus sūkņus lieto hromatogrāfijā, tomēr vieglāk un lētāk ir pielikt sūkni ar to caurulītes variantu peristaltisko sūkni

Senior Member
    Oct 2009
    Rīga
    906

Peristaltika=rullīšu. Jā var. Bet ar saspiestu gaisu bačoks ātri būs sauss un ik pa minūtei ar roku būs jālaistās. Peristaltikai nepatīk lieli spiedieni un lielas ražības. Bet dīzei spiediens nekad nebūs mazāks par nu kādiem tā aptuveni vismaz 0,2-0,5 atmosf un patēriņš zem 1 vai labāk dažiem cm3/sek jau arī īsti neskaitās. Vārdu sakot, tam jābūt labam peristaltiķim. Bet gāzu gromatogrāfija kā sūkņa izcelsmes avots ir tas pats, kas izdemolēt telefonstaciju par 15 000 000 Ls, lai iegūtu mazu vara mēsliņu, ko nododot utiļā var iegūt vienu aliņu. Neesmu manījis vietas, kur vairumā met ārā hromatogrāfus. Ak jā, maza nianse, gāzu hromatogrāfā cirkulē ūdeņradis nevis ūdens, man ir bijis gan LHM80, gan Cvet-530, bet nevienā no tiem nekāda cirkulācijas sūkņa vot nebija un viss. Nu vispār gan mētājas pāris salauzti `Demokrātisko Vācu` peristaltiķi bez nosaukuma no nezināma verķa, bet tur daudz darba šamos atdzīvināt. Un kā jau teicu, spiediens nekad nebūs tāds lai notiktu šprakstīšana, būs tikai tāda vienkārši strūkliņa. Bet OK, atlikšu plauktiņā un, kad būs brīvs brīdis, papētīšu cik šamie sparīgi ir īstenībā. Centrālais rullis ir apmēram 5cm diametrā ar 5iem centimetrīgiem palīgrullīšiem uz šamā, un tas reizē rullē 5 paralēlus kanālus uz trubu 6mm diametrā. Vēl tagad nesaprotu, kāpēc 5 paralēli kanāli. Vai domāts slēgt paralēli.

Pārdomājot tādu kā ""tautas konstrukciju"" drīzāk šķiet labu labais prasts divu gumijas membrānu kratekļverķis ar gumijas plāksnīti par klapanu. Tādu vismaz mājas apstākļos viegli uztaisīt. Skat http://philiphofmann.net/ultrahighva...hragmpump.html
    Ak jā, vēl var apskatīties no nelielas automaš bremžu pastiprinātāju, tur vismaz korpuss pareizs, membrānas pareizas, vienīgi izmēri biku par lielu, bet var jau strādāt ar mazu gājiena diferenci.

Senior Member
    Nov 2014
    128

Es biju domjis skidruma nevia gazu hrom.

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,406

Izskatās ka tiku līdz 8 mil celiņam un spraugai. Vēl nedaudz jāpiestrādā.

Senior Member
    Oct 2009
    Rīga
    906

RE: JDat
    Ja pareizi pārrēķināju, tas ir 0,2 mm celiņš. Vispār tādu ar krietnu mocīšanos un ne sevišķi kvalitatīvu var panākt PAT ar gludēkli. Bet ar Želatīnu un vēl jo vairāk ar PV spirtu - tā ka šļurkst, savukārt ar Positivus tādā zem mikroskopa neredzēs pat nelīdzenumus pa celiņa malu - kā ar nazi nogriezts. Tāpēc īsti nesparotu, kur ir problēma?? Kodeklī??
    Es ečingu taisu kvarca vannītē (uz pasūtījumu sametinātā un pēc tam atlaidinātā) kurā platīte ir stāvus (stateniski!!) un no dibina burbulē mikroburbulīši no akvāriuma kompresora. Vnk polietilēna caurulīte, kurā ik pa 5mm ir caumuriņš 0,8 mm diametrā. Pati vannīte ir uz mazā izmēra elektriskās plītiņas ar pašu prastāko termostatu - dzīvsudraba kontakttermometrs, kas kustinā plītiņas releju.

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,406

Problēma ar "fotoplēvi" vai kā tur sauc. Reizēm sanāk, reizēm nesanāk. Vel jāpatrenējas. Lāreiz jāatkārto 0.2 mm celiņu plate. Tad jau redzēs.

+

1. : 10
    : 29-08-2011, 15:37
  2. : 23
    : 28-06-2011, 22:53
  3. : 24
    : 06-02-2011, 23:54
  4. : 21
    : 27-10-2008, 01:46
  5. : 0
    : 06-08-2008, 19:39