Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
D klase
+

thread: D klase

Member
    Dec 2011
    Balvi
    93

D klase

Labdien!
    Šodien tīriju PC un nejauši uzduros shēmai ar (pec manam domam)d klases pastiprinātāju :
    Gribētos zināt vai ir vērts šādu salikt? Lai paspriež gudrāki cilvēki izskatas interesanta shēma pašam ar šādu pirmā saskarsme.

Senior Member
    Aug 2008
    565

Nēesmu specis par šāda tipa pastiprinātājiem, bet kādreiz viņus mazliet papētīju
    man šķiet, ka labāk izejas daļā izmantot mosfetu pustilta-tilta draiveri, piemēram:
    d-klases pastiprinātājs ar ir2110 ir2113 vai ko tamlīdzīgu.

Tad var izmantor n-fetus, un n-feti ir lielākā izvēlē nekā p-feti

Member
    Dec 2011
    Balvi
    93

Ja kadam nebutu grūti ieteikt no savas pieredzes, kadu d klases pastiprinataju kurš varetu but parbaudits. Gribetos pameģinat šada veida pastiprinātāju praktiski uzmeistarot.

Member
    Dec 2011
    Balvi
    93

Man arī kā vienkāršāks variants iesacejam varetu but šads
    Protams nezinu cik tās shēmas ir labas... Varbut Jurkin var izteikt savas domas cir te saprotu viņš te ampu specss

Senior Member
    Nov 2009
    Jēkabpils
    2,058

Hmm..., nē D klases ampus nekad neesmu taisījis. To reizi ap 1990. gadu var neskaitīt. Ja gribi saprast, kā šie strādā, tad var taisīt tamlīdzīgas shēmas. Bet, ja gribi vienkārši ampu, tad par pāris USD mikreni un vēl tikpat "obvesu", un rezultāts būs neskaitāmas reizes labāks kā šitām shēmām.
    p.s. palasīju Tavu pirmo postu - "izskatas interesanta shēma". Varēji jau padalīties, kas tieši Tev tajā shēmā šķiet interesants. Es teiktu, ka ar to shēmu varbūt var motoru griezt...

Member
    Dec 2011
    Balvi
    93

Interesanti man likas aiz pnp un npn tranzistoru kolektoriem iebastas zender diodes. Teikšu godīgi nekad neko tadu nebiju redzejis

Senior Member
    Nov 2009
    Jēkabpils
    2,058

Ja barošanas spriegumu nolaistu uz kādiem 15 voltiem, droši vien varētu bez šiem iztikt, šiem irfiem Ugsmax ir 20V. Neesmu spēcīgs elektronisko slēdžu shēmtehnikā, bet "no skata" man īsti šie nepatīk.

+