Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Nauda -

: Kāda ir Jūsu lielākā naudas summa, ko esat ieguldījuši kādā elektronikas projektā?

69.
  • ... - 10 Ls

7 10.14%
  • 10 - 30 Ls

12 17.39%
  • 30 - 50 Ls

20 28.99%
  • 50 - 100 Ls

11 15.94%
  • 100 - 300 Ls

9 13.04%
  • 300 - 800 Ls

4 5.80%
  • 800 - .... Ls

6 8.70%
+
1 2

thread: Nauda

Senior Member
    Jan 2007
    Latvia
    1,543

Nu ja!

Senior Member
    Sep 2006
    2,537

man ir tā: viens liels "neiespējamā misija" projekts kurš jau iet vairākus gadus tākā ir grūti sakaitīt cik tur īsti $ sanāk kopā, bet ja sadala pa tehnoloģiskajiem posmiem tad pēdējā fpga mikreņu iepažīsāna un eksperimentēšana izmaksāja virs >200Ls (varēja arī būt lētāk ja nebūtu to dev.kitu pircis (150$+ceļš)xPVN ), bet sanāca tā kad dev.kitu izmantoju vairāk nekā pats savu taisīto plati jo dev kits tomēr ir kvalitatīvāk uztaisīts, līdz ar to ir lielāka iespēja detektēt kļudas kad kautkas nestrādā, un izmtnojot dev.kitu pārliecināties kad problema ir kodā nevis kādā švaki pielodētā vadā. tādēļ arī pirku viņu lai izmatotu kā stabilu koda testēšanas platformu.

GTC moš i vērts paskatītes loģikas virzienā (fpga) !!
    jo ja tev vaig 8 vienādas mikrenes tad liekās kad ir kādas perifēriju,jaudas trūkums tām mikrenēm ja viņu tik daudz vaig, un iekš vienas fpga noteikti kad varētu visas 8 sabāzt iekšā, + tev būtu universāla platforma eksperimentiem un uzlabojumiem, kas zin moš nākotnē gribēsi kādu jaunu īpašību savai elektornikai un tad vaidzēs vēl pāris mikrenes pirkt, bet ar fpga tādu prblēmu nav (apmēram kā apdrošināšana automašīnai pret negadījumiem, tikai šeit izmantojot fpga tu apdrošini savu izstrādes procesu jo nevar jau zināt kādas idejas ienāks prātā un tad fpga ir sava veida garants tam kad varēsi (90%gadījumā) realizēt savu ideju, bez papildus mikrenēm. (vai paņemt lielāka tilpuma fpga)
    es neko negribu ieteikt un apgalvot tas ir tīri mans skatījums(iespējams kad minējums) no malas.

par to apdrošināšanas piemēru es nesen lasīju vienā olnile žurnāla rakstu kur tika minēts šis piemērs par automašinu sakarā ar elektronikas produkta izstrādes processu un risku kad kautkā pietrūkst (kādas perifērijas vai citas funkcionalitātes) un tad viss jāpartaisa.
    tikai nevig pārspīlēt šo salīdzinājumu !!!

Senior Member
    Oct 2006
    Aloja.
    1,392

Re: Nauda

Es personīgi nesen sāku nodarboties ar elektroniku un jau iesāktajam un vēl līdz galam nepabeiktajam projektam esmu iztērējis aptuveni 45 Ls
    Man kaadam pastuuzim aizgaaja virs 10 Ls, regenetiivajam raadzinjam, kaadi apm 5 Ls... pashlaik top VHF, UHF uztveereejs un shodiem izteereeju tam kaadus 3 - 4 Ls
    rasošais ninnis

Senior Member
    Jan 2007
    256

Mans dargakais projekts top shobriid! CNC! Pagaidaam izteereets:
    Steper Motori Ls10.00
    Vitnstienis Ls8.00
    Aluminijs 10x100 Ls9.00
    Aluminijs 30x30 Ls7.00
    Virposhana Ls5.00
    Gultni Ls4.00
    ______
    Ls43.00

Ceru, ka viss projekts kopaa ieklausies Ls100

Senior Member
    Jan 2007
    Latvia
    1,543

LED-salīdzinājumam:
    Mans CNC --->
    Elektronikas komponentes-9Ls
    Soļu motori-nu jau 19Ls
    Kabeļi, vadi- 3Ls
    Plastmasas korpusi draiverim un barošanas blokam- 7Ls
    Transformators 400w (pārtīts)- 20Ls

Un tā jau 58Ls , bez mehānikas! Bet to visu var arī lētāk.

Senior Member
    Sep 2006
    2,537

Kautkā baigi lēti jums tie CNC tur sanāk
    bet ganjau vēlāk kad sāksiet pirkt instrumentus un to agregātu uzlabot, tad tā summa sāks augt
    bet vienalga tas būs daudz daudz mazāk nekā gatavās cnc iekārtas > 15K ls

Senior Member
    Jan 2007
    Latvia
    1,543

Man tā summa norādīta tikai elektronikai. Dārgākais jau būs mehānika.

Junior Member
    Aug 2009
    4

taisiju ģitārai pedāli izmaxāja ap 30 ls
    instrukciju no neta novilku detaļās latgalītē un vēl rādio veicī rajonā vienīgais karkasu pats samočiju no kafijas buņdžas (rock)

Senior Member
    Sep 2009
    Latvija, Liepāja
    245

Taisu pastiprinātāju uz TDA7294
    sīkāk var vērot šeit:
    viewtopic.php?f=32&t=3867
    praktiski tā kā sanāca sūtīt detaļas divas reizes no Argusa (bet protams tikai nepieciešamākās), tad otrajā reizē ņemu nedaudz bonusa detaļas (vēlvienu mikreņu komplektu + vatmetram mikrenes un potenciometrus audio procesoram), bet tā kopā savācās neduadz pāri 40 latiem (ar iekļautiem pasta izdevumiem 2x 3Ls).

+