+
1 2 3 4 12 ...

thread: Kā iesākt zīmēt Shēmas un PCB plates ar Eagle

Senior Member
    Aug 2008
    565

Kā biju solijis, otrais video

Kā iesākt zīmēt PCB ar Eagle

Skatieties arī pirmo postu tēmā, tur bija kā uzzīmēt shēmu

Gribēju vēl aprakstīt vienu nozīmīgulietu, kas video nav pastāstīta, tas ir detaļu izvietošana PCB aukšpusē vai apakšpusē.
    Testam paņemiet vienalga kādu SMD mikrishēmu, paņemiet to ar peli pārvietošanai, kad detaļa bīdāsun ir paņemta, nospiediet peles vidējo pogu “rullīti” SMD sarkanie padi kas atrodas virspusē apmetīsies spogiļrakstā un palik zilā apakšējo celinu krāsā. Tāpat ar nākamo klikšķiver dabūt detaļu atpakaļ virspusē.
    DIP detaļām ir mazliet jāuzmanās, jo PADU krāsa nemainā, ja detaļa ir simetriska, tad apakšā noliktai detaļai ir uzraksti spoguļrakstā, uz aukšpuses niliktai detaļau uzraksti ir normāli.

Nākamo es pēc kāda laika parādīšu, kā atrast komponenšu sarakstā polulārākās un biežāk izmantotās detaļas, iesācējiem tas ir pagrūti, ko atrast lielajā detaļu klāstā.

Senior Member
    Nov 2009
    Jēkabpils
    2,046

Vienkāršu shēmu es tomēr ātrāk sazīmēju pa taisno. Vot piemēram, situācija - gribu uz plates uzlikt MJE350 guļus ar 7,5 mm gariem izvadiem. Sprintā vienkārši uzspridzinu standarta horizontālo TO126 un pavelku pinus cik vajag. Kā Eagle ir ar šo lietu? Vai jātaisa jauns komponents? Vai piem vienam no tiem pašiem TO126 gribas lielākus kontaktlaukumiņus. Savukārt ar jaunu komponentu taisīšanu bija tā, ka, ja dažas dienas tas netika darīts, tad kaut kas aizmirsās un bija jāmācās par jaunu. Nu tik samudžināts tas process. Tai pašā Sprintā kā div' pirkstus ... Laikam vecums

Senior Member
    Aug 2008
    565

Cienījamie foruma dalībnieki!

Apskataties tēmas kategoruju, tā ir Pamācības

Apskataties tēmas nosaukumu, tas ir:Kā iesākt zīmēt Shēmas un PCB plates ar Eagle

Lūgums nenovirzīties no tēmas, Kads sakars šij pamācībai ar Sprint Loyout? ja tā ir par Eagle CAD

Ja gribat diskutēt par to ar ko vislabāk zīmēt PCB uztaisiet tēmu sadaļā Elektronikas forums, un diskutējat cik vien patīk.

Personīgs lūgusm Jurkins Uztaisi savu video pamācību ar savu tēmu kā zīmēt Sprintā, tev noteikti būs sekotāji , Ja protams nav slinkums

Vot piemēram, situācija - gribu uz plates uzlikt MJE350 guļus
    Tavs minētais MJE350 guļus Eagle komponentēs ir! Staipīt kout ko te vēl neredzu pilnīgi nekādu nepieciešamību.

Senior Member
    Nov 2009
    Jēkabpils
    2,046

Neiespringsti, Poweron, man nav ne mazākās vēlēšanās Tev braukt virsū. Varbūt pamācību sadaļā vajag atslēgt komentārus.
    Es Tev jautāju par konkrētu lietu, kā tas ir šeit salīdzinot ar Sprintu, kuram (manuprāt) šī lieta ir labāk uztaisīta, jeb, varbūt, es vienkārši nezinu par Eaglu. OK, atbildēji (gan ne līdz galam), paldies. Tu neredzi vajadzību kaut ko mainīt. Bet man reizēm vajag izvadus trīsstūrī, reizēm kolektoru izvirzīt uz priekšu par 50 mil, reizēm atpakaļ par 50 mil, lai plate sanāktu glītāka un funkcionālāka. Reizēm vajag kājiņas 45 grādu līnijā attiecībā pret korpusu. Tāpēc arī jautāju. Tā, lūk.

Senior Member
    May 2009
    Talsu raj
    1,086

Kaa Eagle var normaali sakartot Silcreen? Tavaa gadiijumaa varbuut nav vajadziiba, bet, kad ir 100+ SMD elementi viens pie otra, tad visi apzimeejumi ir vienaa putraa.
    Un zheel, ka nav esoshu gerber failu atveershanas/modificeeshanas funkcija.
    Veel - nav opcija ziimet celinjus ar tieshaam asiem stuuriem - tas var buut svariigi AF lietaas, ja gribaas tomeer peec iespeejas mazaak novirziities no modelja...
    Un nevar normaalaa veidaa veidot uzrakstus/tekstu uz poligoniem negatiivaa. Tas ir - izkodinaat tikai tekstu, nevis teksta fonu.

Bet taa - Eagle ir mans personiigi miiljaakais traseeshanas softs. Ljoti cieshaa saikne starp sheemu un PCB kljuudiishanaas iespeeju samazina tieshaam liidz minimumam. Un, manupraat, jaunu komponentu pievienoshana un modificeeshana ir diezgan eerta. Jurkina minetaas koponenta modifikaacijas prasiitu <5min.

Senior Member
    Aug 2008
    565

Ljoti cieshaa saikne starp sheemu un PCB kljuudiishanaas iespeeju samazina tieshaam liidz minimumam.
    Žēl ka civēki to negrib saprast, laikam jau patīk taisīt kļudas un čakarēties, bet man patīk kad uztaisītā shēma strādā, un nav jātaisa nākamais eksemplārs kas strādātu normāli, jo darbojās jau pirmā uzbūvētā shēma

Kaa Eagle var normaali sakartot Silcreen? Tavaa gadiijumaa varbuut nav vajadziiba, bet, kad ir 100+ SMD elementi viens pie otra, tad visi apzimeejumi ir vienaa putraa
    Uzklikšķini ar peli uz detaļu un paņem "Properties", un atķeksē "Smashed", tad pie uzrakstiem parādīsies krustinš un viņus varēs pārbīdīt kur grib, vai vispār izdzēst. Ķeksi noņemot un ielikot atkārtoti nodzestie uzraksti atjaunojās

Uzrakstiem vajag izmainīt "Properties" Tad sanāks kā man,

Googli vajag lietot
    Redz kur viens ielicis pamācību kā to tekstu uztaisīt lai tas ir izkodināms

Senior Member
    May 2009
    Talsu raj
    1,086

Paldies! Veelaak paarbaudiishu

Senior Member
    Jul 2010
    pie-Rīga
    2,288

Noskatījos pamācību. Smagākā darba daļa - atrast derīgo detaļu un nokoordinēt korpusa tipu pret ELFA, FARNELL, Argus, LEmona, Digikey un Mouser sortimentu. Kamēr vajadzīgo BOURNS trimmeri un PCB lodējamo štepseli atradu, trīs reizes skaļi krieviski nolamājos tā, ka bērni pamodās un nāca vaicāt, vai man vēders sāpot vai, ka neguļot? Ak jā, nekad nezīmējiet shēmas uz MakBuka ar tačpadu. Šim darbam tomēr peli vajag.
    Un neskatiet viņu pēc priekšpaneļa spozmes, bet gan vērtējiet viņa transformatora smagumu!

Senior Member
    Sep 2013
    241

Hmm.. Varbūt nečakarējot smadzeni,to,ko neatrod datubāzē ,var no kautkādiem izejas punktiem vnk ar roku uz plates piezīmēt? Pietaupīsi savas nervu šūnas, un varbūt arī ātrāk sanāks. Tas tik tā ātrumā galvā ieskrēja, ja kas, neuztverat nopietni .

Senior Member
    Nov 2009
    Jēkabpils
    2,046

Eagle varētu būt ļoti labs, ja nodarbojas profesionāli un patstāvīgi. Tas ir tumšajos ziemas vakaros izveido savas bibliotēkas.
    Lai gan viss iet uz labo pusi. Jaunajā 7-tajā versijā piem. ir wimas kondiķu bibliotēka, kuras, šķiet, iepriekš nebija.

+