Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Kā iesākt zīmēt Shēmas un PCB plates ar Eagle
+
1 2 3 11 ...

thread: Kā iesākt zīmēt Shēmas un PCB plates ar Eagle

Senior Member
    Aug 2008
    565

Kā iesākt zīmēt Shēmas un PCB plates ar Eagle

Šeit būs vienkārša pamācība iesācējiem, kā zīmēt Shēmas un PCB elektriskās plates

Eagle var no interneta nokačāt par brīvu
    http://www.cadsoftusa.com/
    http://www.cadsoftusa.com/download-eagle/?language=en
    Brīvajā versijā ir atļauts plates zīmēt izmērā 100mmX80mm,
    ja vajag lielākas plates, tad jāmeklē risinājumu kā iegūt pilnu Eale versiju.

Pirmais video- Kā iesākt zīmēt shēmas ar Eagle

Kā iesākt zīmēt PCB plates ar Eagle

Gribēju vēl aprakstīt vienu nozīmīgu lietu, kas video nav pastāstīta, tas ir detaļu izvietošana PCB aukšpusē vai apakšpusē.
    Testam paņemiet vienalga kādu SMD mikrishēmu, paņemiet to ar peli pārvietošanai, kad detaļa bīdās un ir paņemta, nospiediet peles vidējo pogu “rullīti” SMD sarkanie padi, kas atrodas virspusē apmetīsies spoguļrakstā un palik zilā apakšējo celinu krāsā. Tāpat ar nākamo klikšķiver dabūt detaļu atpakaļ virspusē.
    DIP detaļām ir mazliet jāuzmanās,jo PADU krāsa nemainā, ja detaļa ir simetriska, tad apakšā noliktai detaļai ir uzraksti spoguļrakstā, uz aukšpuses niliktai detaļai uzraksti ir normāli.

Senior Member
    Aug 2008
    565

Populārāko komponenšu atrašanai:
    Spiežat uz bildi apskatīšanai pilnā izmērā.

Te arī tam pašam Eagle fails, ja ievajagās
    PopKomp1.zip

Senior Member
    Dec 2007
    Rīga, tel.67423800, 22012111
    1,886

Gaidām, gaidām!
    Līdz šim esmu darbojies tikai ar PCAD4.5 un 2000. Gribās ko vienkāršāku.

Senior Member
    Jul 2010
    pie-Rīga
    2,288

Izskatās, ka, lai saliktu DIP8 korpusus , elektrolītus un TTH rezistorus, tas Ziga ieteiktais FreePCB ir gana derīgs. Biblioteka gan nabadzīga, no manos krājumoes esošajiem opiņiem kādi 3 tik tur bija
    Un neskatiet viņu pēc priekšpaneļa spozmes, bet gan vērtējiet viņa transformatora smagumu!

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,417

DIPtrace? Var uzreiz zīmēt uz PCB. Tas ir, uzliekam DIP8 korpusu un velkam celiņus kur vajag. Mazām shēmām un spcifiskām lietām diezgan parocīgi.

Senior Member
    Aug 2008
    565

Nu pilnīgs sviests, PCB zīmēt bez shēmas!!!!

To var darīt tikai galējos gadījumos, ja prāts nu galīgi nevelk iemācīties sakarīgu, programmu. Tas protams būs labāk nekā kaut ko ķelēt ar nagu laku un pēc tam kodināt.

Normāli ir vispirms uzzīmēt shēmu, - ja shēmā kļudas nav, tad arī PCB nebūs. PCB zīmēšana ir tikai glīta celiņu savilkšana, nevis domāšana ko kur jāpieslēdz.
    Shēmu un PCB var izmantot nākamām modifikācijām pēc ilga laika, kad viss ir aizmirts.

Man liekās kaut kāds stulbums, vilkt ceļinus un domāt kurai mikroshēmas kājai tie jāpievieno kurai nē, tā ātri kaut ko var sajaukt.

Ja gribās arī EAGLE var PCB zīmēt bez shēmas, bet uzskatu to par galīgu muļķošanos

Zinu piemēru no dzīves, kad sazīmē PCB bez shēmas, aiznes uz Almiko, uztaisa, bet ak vai celiņi kļūdaini savilkti!!!

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,417

Katram savi uzskati un dzīves situācija...

Senior Member
    Feb 2008
    813

Zīmēt bez shēmas... atkarībā "no kurienes" Tu nāc. Ja Tu iesāki ar Eagle vai ko līdzīgu, laikam šķiet bezjēdzīgi. Ja no milimetru papīra lakotājiem, tad tikai normāli. Turklāt katra sīkākā kļūdiņa vai modifikācija nav jakasa ar žileti, dzēšgumiju, jau milzīgs progress, par bibliotēkām nerunājot.

Vēl par shēmām. Tagad bieži cilvēki publicē shēmas tieši ar Eagle zīmētas, pilnīgis sviests. Man 5 min paiet, kamēr atpazīstu, ka piemēram, attēlotais ir pastiprinātājs no diviem invertējošiem opiņiem un elementāra divpolāra regulētāja. Turklāt izrādās, ka tā ir shēma, ko es īstenībā no galvas zinu.
    Kautkādas abstrakcionistu gleznas atgādina - viena rinda ar ar acīm, pakaļu un pirkstiem, otra rinda ar ar rokām, kājām, vēl kaut ko, rumpis stūrītī, paraksta vietā. Saucās portrets.
    Principiālās shēmas tomēr pieņemts savādāk zīmēt, pārsvarā ir vienoti pieņēmumi, kurā galā meklēt ieeju, kur izeju, kur barokli, zemi pārsvarā kaut kur lejā, utt

Senior Member
    Nov 2009
    Jēkabpils
    2,055

PCB zīmēšana tā īsti nebūs gan tikai GLĪTA celiņu savilkšana. Varbūt Powerons neveiksmīgi izteicās . Galvenais ir savilkt pareizi - nesalikt blakus ieejas/izejas ķēdes u.t.t., lai arī tā varbūt izskatās glītāk. Un par to abstrakcionismu shēmu zīmēšanā Zigim pilnībā piekrītu - reizēm tāds sviests sazīmēts, ka var sanākt kā tam vācietim, kurš strādāja metāla gultu rūpnīcā, bet, kad pedantiski savienoja visas gultas detaļas kopā, tad sanāca ložmetējs.
    Es līdz šim visas plates esmu sazīmējis pa taisno ar ExpressPCB. Nav bijušas tik sarežģitas, lai lauztos dziļāk. Bet nu pamazām jau sāku iet laikam līdzi. Mēģināju Eagle. Man nepatika šausmīgi samocītā jaunu elementu veidošana/pārveidošana un savas bibliotēkas veidošana. Varbūt tikai jāpierod, HVZ, bet pirmais iespaids nebija īsti. Sprint-Layout tādā ziņā ir super. Absolūti viss, kas vajadzīgs, viss ir intuitīvi saprotams. Man nevajadzēja pat nekādus helpus skatīties. Bet šamam sanāk pa taisno PCB zīmēt. Tad vēl pamēģināju PCB Artist. It kā neko, bet pēc Sprinta... nu tā. Tagad, palasot šo tēmu, paskatījos KiCad. Pirmais iespaids bišķi labāks par Eagle. Dzīvosim redzēsim.
    Gribētos tā - es uzzīmēju shēmu (smuki, ieejas pa kreisi, izejas pa labi, pluss augšā, mīnuss apakšā u.t.t.) nospiežu pogu, un proga samet elementus uz plates tā kā ir shēmā. Eagle samet visus elementus čupā. Pēc tam tur velns galvu var nolauzt.

Senior Member
    Aug 2008
    565

Interesanti ir tas, ka cilvēki, kasspriež par to cik labi zīmēt PCB bez shēmas, pašiem diemžēlnav nekāda sajēga par ko runā. Jo nau jau zināšanas, lai būtuar ko salīdzināt, jo shēmu ta zīmēt neprot

Es tad protu zīmēt PCB neuzzīmējotshēmu,
    Bet kurš no jums gurajiem spriedējiemprot uzzīmēt shēmu un pēc tās PCB (Kad programā kur shēma unPCB saistīta kopā) Bet to nedara kaut kādu apsvērumu dēl???

Protams ja cilvēks nu galīgi nespējiemācīties normālu programmu, tad nekas cits neatliek kā zīmēttikai pliku PCB. Bet nevajag teikt, ka tas ir tas labākais variants,tas drīzāk ir štruntīgs bezizejas variants, ka neko labākuiemācītes nevar

+