Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Kā iesākt zīmēt Shēmas un PCB plates ar Eagle -
+
... 2 10 11 12 13

thread: Kā iesākt zīmēt Shēmas un PCB plates ar Eagle

Senior Member
    Feb 2007
    Rīga
    983

Kā var veikt "snap to grid" atsevišķām detaļām?
    Lietoju citu programmu - tai detaļas tīklā kārtojas pēc footprinta "1" izvada. Ārstējas - shemā pagriezt par 180*.
    Viena galva labi, divas nav smuki (uz viena rumpja).

Senior Member
    Mar 2011
    1,119

kā novietot detaļas vienā smukā rindā , bet 30 grādu leņķī pret plates apakšmalu?
    Izkodu: rotate + Ctrl + right mouse. Un grozās smuki visa grupa.
    p.s. izrādās ka HELPu reizēm ir baigi veselīgi palasīt

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,417

Oo! Paldies par info.
    Saņemšos un lasīšu HELPu.

Senior Member
    Apr 2014
    Sigulda
    118

ar grupām visas darbības var veikt tādā veida. kopēt, pārvietot rotēt, gan jau citas arī.

Senior Member
    Mar 2011
    1,119

Jūs katrai jaunai mikrenei ko lietojat paši zīmējat Eagle failus (device, package, symbol), jebšu tomēr katrs ražotājs tos jau ir izveidojis. Kaut kā nevaru atrast vai nemāku meklēt. Piem priekš L6234PD

Senior Member
    Mar 2011
    687

Zini kā, protams, var izmantot gatavus elementus, un tas jādara ja tie ir pieejami un tie apmierina. Kaut kādi elementi ir manīti pie detaļu tirgotājiem lapās, piemēram, Farnelī. Ja jautājums par personīgo pieredzi, nezīmēju Eaglā, bet, jā, es visu zīmēju pats. Jo, pirmkārt, gribas lai kontūra visām detaļām ir vienā biezumā un stilā, lai references punkts ir man ērtā vietā, lai kontaktlaukumi ir pārbaudīti, nu, piemēram, zinu, ka visām 0603 detaļām man ir vienāds korpuss, kurš ir pārbaudīts, ka labi lodējas ar pastu. Vai, piemēram, zinu, ka kaut kāda komponenta caurumos lodējamie izvadi būs piemēroti detaļai uzzīmētajiem izvadiem. Plus ar viena stila komponentiem ir vieglāk pēc tam taisīt dokumentāciju (kas man ir ļoti svarīgi, jo bez dokumentācijas projektu ir grūti montēt, grūtāk laicīgi pamanīt kļūdas, un ļoti grūti vajadzības gadījumā samontēt vēl kādu eksemplāru).

Senior Member
    Mar 2011
    1,119

Reāls mērkaķa dabs zīmēt priekš katras detaļas n-tās bildes un vel "sasiet" vieņas kopā. It sevišķi, ja man tas 1 eksemplāram vajadzīgs.
    Nu labi bet vismaz standarta korpusu kontaktu izvietojums tak droši vien ir kaut kur pieejams - tas pats powerSO20 vai tad nav visiem vienāds?? Arī to es navaru aast - vismaz google man neatrada

Senior Member
    Mar 2011
    687

Vai tad tik traki, ka n-tās bildes? Nē, nu zinkā, ja Tevi apmierina internetā atrodamie komponenti, nu, droši, ņem un izmanto. Piemēram, Tavs prasītais PowerSO-20:
    https://www.snapeda.com/parts/L298P/...ics/view-part/
    Tev der?
    Man, piemēram, nepatīk jo, pirmkārt, kontūru velku arī apkārt kontaktlaukumiem lai man būtu pilnīga detaļas kontūra un pēc kontūrām arī varētu vadīties izvēloties attālumus starp detaļām tās izvietojot. Otrkārt, nepatīk kontaktlaukumi, mazos kontaktlaukumus es taisu ar noapaļotiem stūrīšiem lai lodējot ar lodāmuru, pa kontaktlaukumu vienmērīgi izplūstu alva, jo asi stūrīši labi dzesējas un var arī neuzsilt pietiekami lai alva līdz stūrītim aizplūstu. Tagad kad SMD lodēju ar trafaretu un lodēšanas pastu, tas vairs nav tik būtiski. Treškārt, neredzu references punktu, bet simetriskai detaļai to es parasti novietoju detaļas vidū, ne uz pirmā izvada lai izvadi uz visām pusēm simetriski būtu attiecībā pret režģi un lai detaļu grozot pa references punktu, tā grozītos pa lielam paliekot savā vietā, ne aizpeldot kur citur. Vēl jau droši vien ja detaļas sagrābsti pa dažādām vietām, teksta stili tām var atšķirties un tad apzīmējumu numerācijas uz plates dažādos fontos un izmēros, kas pēc tam jālabo. Tā kā man ērtāk būtu to uzzīmēt no nulles, ne labot šādu kaut kur atrastu detaļu. Kādu laiku tās pazīmējot rodas detaļu bāze, no kuras tad var paņemt jau sazīmētos korpusus un arī piešaujas fiksi sazīmēt vajadzīgo un sajūgt apzīmējumu ar korpusu.
    Par to vai tas visiem vienāds, nu, zem viena nosaukuma tomēr vajadzētu būt pa lielam vienādam, tomēr pirms izgatavošanas ir vērts plati izdrukāt uz papīra un salikt problemātiskās detaļas uz papīra lai laicīgi pamanītu kādas neatbilstības.

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,417

Pamatā izmantoju (importēju) gatavus korpusus. Nu nevajag man ne soldermaskas ne vilnīša lodējumus. Galvenais ka izmēri atbilst. Piemēram SOR23-5 arī afrikā ir SOT23-5. Līdzīgi ar arī ar parējiem.
    Ļoti laba pieredzi bijapāriet no Eagle 6.5.0 uz uz 7.4.0 Vienadās bibliotēkas abiem izmetu. Atširīgās (salināts pa baitiem bināri) sāku pētīt individuāli. Tas vien kaut ko iemāca vai iesēšas atmiņā. Silti iesaku apgūt bibliotēkas, kuras nāk līdzi. Tur vienmēr ir kaut kas noderīgs. Labāko paņemu un turu LIB root folderī, pārjeo ielieku unused mapītē. Tāpat no Farnell labprāt izvēlos kompopentu, kuram ir eagle bibliotēka. Izkatās pēc dīvaina klucīša, bet sanāk.

Pirms taisīt PCB, izdrukāju uz papīra un uzlieku detaļas virsū lai pārbaudītu vai izmēri der.

Senior Member
    Mar 2011
    1,119

Izbesīja Eagle defaultie 0805 padu izmēri. Starp 0603 padiem var izvilkt 10mil celiņu, bet starp 0805 nevar, jo attālums mazāks kā0603 #$%^%@%@. Vienu brīdi liku 0603 padus 0805 detaļām, bet tas laikam nav īsti labi, jo tur platums arī bik šaurāks. Tagad nu ir doma uzlikt savus izmērus 0805 elementiem, bet nevaru īsti saprast KĀDUS, lai pēc tam pats nemocītos un arī citi nelamātos, kam pēc tam būs jālodē. Cik platu atstarpi starp padiem un kādus īsti padu izmērus. Platumā apmēram skaidrs - pietiktu ar 0.1mm vairāk par detaļas platumu. Bet atstarpi? Ja paskatās pēc 0805 detaļas izmēriem ar visām max pielaidēm, kuras ir nejēdzīgi lielas - 3reiz pa +- 0.2mm = +-0.6mm(!), nu tas ir kā Eagles defaultais priekš 0805. Nu tas nav normāli. Reāli pagaidām neesmu manījis, ka detaļas tik ļoti atšķirtos. Internetā rekomendācijas arī stipri atšķirīgas - priekš 0805 viens iesaka 20mil, cits 40mil atstarpi.
    Kādus izmērus padiem jūs zīmējat 0603, 0805 un 1206 izmēriem?

+