Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Daži jautājumi par soļu motoru. -
+
1 2 3 4

thread: Daži jautājumi par soļu motoru.

Senior Member
    Feb 2014
    496

Kā mikreni no tranzistoriem uzbūvēt es atradu šeit: http://www.530.ru/electronics/projects.php?do=p077 (27. zīmējums.) Paliek jautājums - kā viņu ar žurnāla shēmu sastiķēt?

bipolārus soļiniekus viegli grozīt ar easydriver kas pa lētu naudu ebay dabonami.

Neir man, vecam durakam, nekādas jēgas par jebaju, un anglicki arī es ''lasu ar vārdnīcas palīdzību'', tobiš - katru otro vārdu meklēju vārdnīcā. Vot - lodāmuru bik protu rokā noturēt.

Senior Member
    Aug 2008
    565

bet kā lai to mikreni sastiķē ar shēmu no Радио žurnāla, par kuru es runāju sākumā?
    Ko tu īsti nevari sastiķēt, un kas te vispēr stiķējams?
    L293D ar motoru sastiķēt var, shēmiu no PDF ieliku
    Vai tu gribi sastiķēt kaut kādu gatavu programmu, kas vadīs dariveri, vai programmu rakstīsi pats?

Un vai viņas vietā arī nevar izlīdzēties ar 8 tranzistoriem?
    Nu L293D izejā taisni arī ir 8 jaudas tranzistori, tikai slēgti 4 pustilti, saslēgti 2 tilta slēgumos tieši kā prieks bipolārā sleguma vajag.
    http://www.google.lv/search?q=h-brid...O&ved=0CAUQ_AU

Ja nesaproti, kas ir Tilts un pustilts, tad tilta slēgums uz tinumu var padot strāvu uz izejas izvadiem +un- un arī otrādu polaritāti -un+
    Tavi astoņi tranzistori unipolāram slēgumam to nevar, tie var padot tikai vienu polaritāti.

Ja vēl jautājumi, par tiltu un pustilta slēgumu, jautā, centīsimies izskaidrot

Senior Member
    Feb 2014
    496

Ko tu īsti nevari sastiķēt, un kas te vispēr stiķējams?

Traucē mans datorstulbums, bet lūkāšu cīnīties. Šeit http://forum.cxem.net/?showtopic=91070 ir bildīte "обмен опытом. устройство управления шаговым двигателем" Bet tur ir pieslēgts unipolārais motorīc ar 6 izvadiem. Šajā tēmā, 4. postā Tu uzzīmēji mikreni L293D, pie kuras ir pielodēts bipolārais motorītis ar 4 izvadiem. Te http://www.530.ru/electronics/projects.php?do=p077 bildē № 27 ir attēlots, kā šo mikreni aizstāt ar 8 tranzistoriem, kas veido 2 tiltus, ja es pareizi saprotu. Jautājums - kā šo tiltu 4 ieejas piestiķēt pie tā "устройство управления", ja tas vispār ir iespējams?

Vai tu gribi sastiķēt kaut kādu gatavu programmu, kas vadīs dariveri, vai programmu rakstīsi pats?

Tamdēļ jau viss šis karš ir iesākts, ka man neir nekādas jēgas par PIC'iem un programēšanu, tāpēc gribu kaukā izlāpīties ar cieto loģiku.

Senior Member
    Aug 2008
    565

Tamdēļ jau viss šis karš ir iesākts, ka man neir nekādas jēgas par PIC'iem un programēšanu, tāpēc gribu kaukā izlāpīties ar cieto loģiku.
    Nu bet kur tad problēma??? Tavā linkā ko pats iedevi ir shēma ar L297 un L298N,
    Lodāmuru rokā noturēt protot, lodē tik kopā, mikrenes arī pie mums Latvijā dabūt var!

Senior Member
    Mar 2007
    1,597

Ir nepieciešams zināms soļu skaits lai ieskrietos, un zināms soļu skaits lai apstātos. Ja tas nenotiek, tad motors nonāk , tā sauktajā rezonansē. Tā vismaz gudrās grāmatās raksta. Praksē ir tā, ka ja šie sākuma soļi nepareizi programmēti, motors tikai noraustās un viss.
    Taisniiba, kaadreiz chinjiiju adatu printerus - tur taa lieta tieshi taa bija uztaisiita, kameer drukaajoshaa galva ieskreejaas motors tika barots ar augoshu frekvenci.
    Bet gan jau ka Valdis var reguleejamu gjengjeri tai padariishanai pievienot.

Senior Member
    Mar 2007
    1,597

Atcereejos ka kaadreiz vecu CDrom pajaucu, tiiri intereses peec - paskatiit kas tur iekshaa.
    Shpindelei tur naturaals sinhronais triisfaaznieks (buutiibaa tas pats stepperis) ar visu draiveri.
    Gan jau kautkaa vinju vareetu iedarbinaat un aatruma vinjam noteikti pietiktu.

Senior Member
    Feb 2014
    496

Lodāmuru rokā noturēt protot, lodē tik kopā, mikrenes arī pie mums Latvijā dabūt var!

Un tolku ta?! Pielodēšu es to L297, par kuru man sajēgas nau, un ko tālāk? Viņai pa 7 kājām prasās kauko pūst iekšā, bet man rokās ir divi gali - impulsi no ģeneratora, un pluss no barokļa. Par to sastiķēšanu kopā jautāju tamdēļ, ka tām 2 mantiņām vismaz ir iespējams apjēgt, kā tas strādā, un ko darīt, ja nestrādā. Droši vien, ja es mestu visu citu pie malas, un tikai par to vien gudrotu, tad pēc nedēļas man būtu skaidrs - var, vai ne, un, ja var, tad kā? Cerēju, ka kādam, kurš to dara katru dienu, nedēļu nevajadzēs. Laikam kļūdijos...

Senior Member
    Mar 2007
    1,597

Droši vien, ja es mestu visu citu pie malas, un tikai par to vien gudrotu, tad pēc nedēļas man būtu skaidrs - var, vai ne, un, ja var, tad kā? Cerēju, ka kādam, kurš to dara katru dienu, nedēļu nevajadzēs. Laikam kļūdijos...
    Un kaa mums zinaat var vai nevar ja mees nezinaam ko Tev vajag un prieksh kam vajag?
    Iepostee motora bildi (ar shpickasti blakaam) uzraksti ko gribi ar vinju groziit un kaapeec tik aatri, tad varbuut kas sanaaks.

Senior Member
    Feb 2014
    496

Iepostee motora bildi (ar shpickasti blakaam) uzraksti ko gribi ar vinju groziit un kaapeec tik aatri

Vēl man nav ko bildēt, jo papriekšu gribēju uzzināt, vai ir jēga lauzt printeri. Viņš ir ~ 50mm diametrā, un kādus 20mm biezs, ārā nāk 4 vadi. Un es gribu viņu pieriktēt pie tā ģeneratora. kurš ir šeit http://forum.cxem.net/?showtopic=91070 pašā pirmajā shēmā "обмен опытом...." Man vajadzētu, lai viņš griežas, kamēr es no tā ģeneratora padodu uz viņu impulsus. Ātrāk, vai lēnāk - tam ģeneratoram ir ar maiņrezistoru regulējama frekvence, un uz vienu, vai otru pusi. Tur ir slēdzis. Un tam motoriņam vajadzētu spēt griezties ar ātrumu `500 apgr/min. Tā kaukā... Un es ar aknām jūtu, ka to var izdarīt, tai shēmā mikrenes K1109KT23 vietā, vai aiz tās pieriktējot vai nu L298N, vai tās ekvivalentu, kurš ir šeit http://www.530.ru/electronics/projects.php?do=p077 27. bildē attēlots. Tikai jautājums - KĀ?!

+