Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Daži jautājumi par soļu motoru. -
+
1 2 3 4

thread: Daži jautājumi par soļu motoru.

Senior Member
    Feb 2007
    307

Neviens neliedz steperi vadīt kaut šādi:
    http://www.eeweb.com/blog/extreme_ci...tor-controller

Tādi resnie un plānie motori parasti ir 7.5° uz soli. Un diezgan švaki. Ko tam motoram gribi galā likt? Ja vajag lai vienkārši griežās (ātrāk/lēnāk) ņem parastu līdzstrāvas motoru, vienkāršu regulātoru:

http://www.circuitstoday.com/dc-motor-controller

un būs laime!

Senior Member
    Aug 2008
    565

Un kapēc tev neder shēma, kur padodot impulsus uz vienu kāju, motors griežās, ar attiecīgo impulsu padošanas ātrumu,
    Pieslēdzot citu kāju, motors maina griešanās virzienu
    Pieslēdzot trešo kāju pārslēdzas soļa vai pussoļa režīms,

Vai tad tev to nevajag?

Man šķiet ka visa problēma ir mikroshēmai kāju nosaukumu iztulkošanā, vai izzkaidrošanā, ko kura dara.
    Parasti liekās opcijas mikroshēmai vadības pusē pēc vajadzības pieslēdz vai nu pie +5V vai pie 0.
    Var atstāt beigās tikai vienu vadības signālu, kur padod impulsus un motors griežās.

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,417

Runāju ar vienu paziņu. Varētu vispār bez mikrenēm. Ar diožu-pretestību loģoku un dažiem tranzistoriem.

Eju pēc popcorna un kolas...

Senior Member
    Feb 2014
    496

Man šķiet ka visa problēma ir mikroshēmai kāju nosaukumu iztulkošanā, vai izzkaidrošanā, ko kura dara.

Tev būs taisnība! Visi mežoņi baidās no tā, ko nepazīst. Es to "Радио" shēmu kā ieraudzīju, tā apķēru ar abām rokām, un man viņu vajag, i vsjo tut!!

Neviens neliedz steperi vadīt kaut šādi:
    http://www.eeweb.com/blog/extreme_ci...tor-controller

Vot tas jau ir lielāks solis uz priekšu, kā Ārmstrongam uz Mēness! ...tikai... 1) a začem impulsu ģeneratorā ir OP? Vai ta ar prostu &NE nav labi diezgan? 2) kā ieriktēt virzienu slēdzi? Man kaukas saka, ka vajag pamainīt vietām tos divus signālus, kuri no skaitītāja padodas uz IC3 un IC4 + ieeju kājām?

Ja vajag lai vienkārši griežās (ātrāk/lēnāk) ņem parastu līdzstrāvas motoru

Ja vajadzētu, lai tikai griežas, es pakamptu ventilatoru! Man vajag, lai katrreiz, kad nospiežu podziņu, bet tas var notikt no 1 līdz 8 reizēm sekundē, motorītis apgriežas - cik nu man vajag - sākot ar 0,05 apgriezieniem, un beidzot ar 1 pilnu apgriezienu. To es gribu iestellēt ar maiņrezistoru. Un jābūt slēdzim, kurš nosaka, uz kuru pusi jāgriežas.

Senior Member
    Mar 2007
    1,597

Man vajag, lai katrreiz, kad nospiežu podziņu, bet tas var notikt no 1 līdz 8 reizēm sekundē, motorītis apgriežas - cik nu man vajag - sākot ar 0,05 apgriezieniem, un beidzot ar 1 pilnu apgriezienu.
    Ar 500 rpm?
    Aizmirsti, taadu briinumu pasaulee nav.

Senior Member
    Feb 2007
    307

Ja vajadzētu, lai tikai griežas, es pakamptu ventilatoru! Man vajag, lai katrreiz, kad nospiežu podziņu, bet tas var notikt no 1 līdz 8 reizēm sekundē, motorītis apgriežas - cik nu man vajag - sākot ar 0,05 apgriezieniem, un beidzot ar 1 pilnu apgriezienu. To es gribu iestellēt ar maiņrezistoru. Un jābūt slēdzim, kurš nosaka, uz kuru pusi jāgriežas.
    Nu un pagrieziena leņķi pēc laika mērīsi vai arī taisīsi skaitītāju uz diskrētas loģikas?
    Te, manuprāt čakars nevietā.
    Šis ir tas piemērs kur kāds Arduino Tev palīdzēs. Pat ja ar programēšanu uz jūs, no gatavajiem piemēriem varēsi ātri izlobīt. Ja pašam negribās, gan jau kāds forumietis par alu/lielu paldies to uzrakstīs un ieprogrammēs, darba tur 1/2 stundai ar pīppauzi. Un varēsi ar podziņu palaist un ar pocīti regulēt...

Galvenais apraksti , kas un kā ar to verķi tiks vadīts.

P.S. Kādu unipolāro steperi cēlam mērķim varu uzdāvināt. Nopietni!

Senior Member
    Mar 2006
    2,423

Ar 500 rpm?
    Aizmirsti, taadu briinumu pasaulee nav.
    Nee nu, ja waldis piemeklee kaut kaadu urodecu no solju motora ar teiksim 18 graadu soli, tad varbuut kaut ko liidziigu vareetu sasniegt.

Bet vispaar kaa jau parasti vinsh ciesh no diivainiibaam. Tachu nav tik izklaideejoshss, kaa ir bijis izdevies sasniegt dazhiem citiem slaveniem shii foruma daliibniekiem (miers vinju piishljiem).
    >kaspich par bazaru atbild un nodrshina chetru ciparu balvu fondu

Tikai vot neatbild vis.

Senior Member
    Nov 2005
    Latvija, Kuldīga
    1,059

Es runāju par pašu pirmo - обмен опытом no žurnāla Радио, kur tie 3 korpusiņi K155. Tikai galā domāju pielikt nevis specializēto K1109KT23, bet prosta četrus tranzistorus, kā nākamajās bildītēs.
    Waldis,
    lai vadītu Tavu bipolāro soļu motoriņu, K1109KT23 tā prosta ar tranzistoriem aizvietot nevarēs. Bipolārajiem motoriem ir tāda nejauka lieta - to vadībai vajag izmantot H мост. To var taisīt arī no diskrētiem komponentiem, bet sanāk sarežģīt dzīvi, dēļ augšējiem tranzistoriem, tos vada ačgārni. Tādēļ jau te visi cenšas pārliecināt, ka jālieto specializēta mikroshēma - draiveris.
    Otrkārt - tieši vadības veids (izmantotais draiveris), strāvas stabilizācijas esamība atstāj iespaidu uz motora max apgriezieniem. Ātrai darbībai motorus baro ar palielinātu spriegumu un strāvas stabilizāciju (piemēram, to, ko no ebay ieteica)
    Nu tas tā - vienkāršiem vārdiem. Pārējais - kā jau te minēja.
    Signalizācijas, videovērošanas ierīkošana Kuldīgā.
    Temperatūras, gaisa mitruma, atmosfēras spiediena u.c. mērījumi, to publicēšana internetā. Data logging.
    http://narodmon.ru/1191

Senior Member
    Feb 2014
    496

P.S. Kādu unipolāro steperi cēlam mērķim varu uzdāvināt. Nopietni!

Tad jau viss karš būs velti izkarots!Mana mīļākā shēma, no kuras nevaru šķirties, akurāt tādam ir domāta.Vot - nezinu, vai un cik Tev mans mērķis cēls izliksies?

Šis ir tas piemērs kur kāds Arduino Tev palīdzēs.

Es tak teicu - mežoņi baidās no tā, ko nesaprot! Začem man tas krāms, ja tur divu 155 korpusu pietiek?

Nu un pagrieziena leņķi pēc laika mērīsi

Akurāt tā! Vispār -ir doma par tinamo. Vecs akumulatora skrūvgriezis kruķīs vārpstu ar spoli, uz katra apgrieziena optopāris dos impulsu skaitītājam (tas jau ir salodēts), un iedarbinās monovibratoru, kurš atmērīs laiku, kuru ģenerators ģenerēs impulsus, un motorītis pabīdīs vada kārtotāju. Tobiš griezīs skrūvjvārpstu ar 1 mm soli. Značit - pilns apgrieziens pabīdīs to par 1mm, bet 1/10 apgrieziena par 0,1mm.

Bet vispaar kaa jau parasti vinsh ciesh no diivainiibaam.

Katram ir sava ute! Ja kāds saka, ka viņam nav, tad tam ir divas. Tu noteikti jautāsi - a kamdēļ es taisos zobu caur dibenu raut? Atbildu - otrkārt, es citādi nepratīšu, un pirmkārt - būsi jau ievērojis, es daudzko tā daru! Un parasti iznāk. Bija doma vispār par šādu: http://gaussgun.ru/nam_stan.html Bet nav vairs ne lāga no kā, ne īsti ar ko. Amulīnija leņķīši visi ušļi na cvetmet, bet virpas uz Tolmet.

nav tik izklaideejoshss, kaa ir bijis izdevies sasniegt dazhiem citiem slaveniem shii foruma daliibniekiem (miers vinju piishljiem).

Vai ta kāds nomira?

Senior Member
    Feb 2014
    496

Aa! Par tiem 500 apgr/min... Tā, protams, ir fantastika! Ja tas tinamais tīs ar 50 apgr/min, tas jau būs ekselenti! Prosta - pamērīju, cik tas skrūvgriezis ātri spēj griezties, un nolēmu - ''ja nu kas?!''

+