Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
ATTINY13 no programmēšanas uz darbību un atpakaļ. -
+
1 2 3 4 5 ...

thread: ATTINY13 no programmēšanas uz darbību un atpakaļ.

Senior Member
    Aug 2008
    565

Jātrod kāds GUI softiņs, kurš palīdz iešūsanas procesā.
    Redzkur gan programatori prieks AVRDUDE un programātoru softsi dažādi arī sarakstā

http://www.fischl.de/usbasp/
    Programators saucas USBASP nevis ISP

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,406

Poweron, speciāli Jūsu nezināšanai: ISP - In System Programming.

Kuru programmatoru Jūs lietojat, tas lai paliek uz Jūsu sirdsapziņas.

Man pilnīgi pietiek ar šo programmatoru "Arduino as ISP".

Senior Member
    Nov 2009
    Jēkabpils
    2,046

Atradu "tumbočkā" LC Technology USBASP V2.0 programmatoru. Dabūju netā draiveri, rāda, ka viss ir OK, bet vai šim nebūtu kā COM portam jāuzrādās? Parasti šitādiem verķiem kaut kas nomidžinās pieslēdzot pie USB, bet šim deg sarkanais LEDs un viss.

Senior Member
    Nov 2005
    Latvija, Kuldīga
    1,059

Izskatās, ka gribas sajaukt kopā sērijveida ražošanu un hobijista dažus eksemplārus. Tur arī iespringums par izmēru/cenu. Hobijistam, manuprāt, ērti, ka var samest maketu uz breadbord - tur lieti noder Arduino Nano vai Pro Mini (pirmajam- USB; otrajam - gan 5V, gan 3,3V versijas - ebay par 3-4US$), nu par tādu naudu nav jēgas prototipam PCB taisīt. Un lieti noder arī būtloaderis. I/O skaits jau ir OK, lai pietiekami paspēlētos, atmiņas arī gana, vismaz sākumā nebūs jāiespringst uz koda optimizēšanu.
    Atsevišķs programmators man nav, nav bijusi arī vajadzība. Saprotu tā - ja ir 1 gab Arduino, tad no tā var otru ieprogrammēt. Šeku arī uztaisījuši, ka ar Arduino var Fuses salabot, ja nu kas.
    Tāpat ebay pilns ar USBasp AVR Programmer USB 3.3/5V par smiekla naudu, ja nu gribas atsevišķu programmatoru.
    Signalizācijas, videovērošanas ierīkošana Kuldīgā.
    Temperatūras, gaisa mitruma, atmosfēras spiediena u.c. mērījumi, to publicēšana internetā. Data logging.
    http://narodmon.ru/1191

Senior Member
    Nov 2009
    Jēkabpils
    2,046

Tak diemžēl man elektronika nav maizes darbs, tāpēc neko negribu jaukt kopā .

Un tieši tāds programmeris man arī ir atradies. Tikai tagad nevaru saprast, kāpēc šis nepalaižas. Neatceros, vai šim nāca draiveris līdzi. Droši vien jau, ka ne. Bet kā COM šo neredz.
    Jeb viņš nav jāredz kā COM?

Redz man gribas (gribēt ir labi ) paprogrammēt. Arduino ir labi un smuki, bet ērti ir tikai ar paša Arduino komandām nevis C. Un tādam mazam TINY trīs Arduino komandas un pilns līdz acīm A bet tie mazie interesē tieši dēļ tā, ko M_J augstāk minēja.

Un WinAVR arī redz tikai COM1.

Senior Member
    Jun 2006
    Cēsu novads
    986

Palaidu windows un paskatījos. Kā COM viņš naparādās. Man viņš zem libusb-win32 parādās kā USBasp. Draiveri viņam ir autora mājaslapā fischl.de. Iekš Linux tur, protams drusku cita opera, nav gluži plug&play.

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,406

Mario. Manā specifikā parasti pietrūkst tieši I/O skaits. Vajag I2C,vairākus IO, kādu poci,UART. Kaut vai tas pats grbl priekš CNC vai Pogu+LED matricas. Likt klāt 595 utml arī negribas. Galu galā priekš hobija izmantoju Parallax Propeller.

USBASP neaptazīstas kā COM ports. Tur bija kaut kas savādāks. Nelietoju un negribu lietot USBASP slinkuma dēļ.

Senior Member
    Nov 2009
    Jēkabpils
    2,046

Nu, šķiet, ka jautājums atrisinājās. Tas usbasps ļoti labi iet kopā ar eXtreme Rurner -AVR. Kodu var cmuki rakstīt (pa biezo) Atmel Studio, CodeVision vai vienalga kur (notepadā, kā īsti vīri ), nokompilēt un hex failu cmuki iešūt.
    Velns, šajās dienās par daudz informācijas galvā sabāzts

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,406

Kad būs galvā būs IDLE, tad pārstrādāsies arī šī informācija.

Neiemācās tikai tas, kurš neko nedara.

Senior Member
    Jun 2006
    Cēsu novads
    986

Tad jau Priecīgas Lieldienas! Bet ar eXtreme Burner jāuzmanās, ja jāiešuj garāks kods lielākā atmelī. Aplauzos, mēģinot iešūt Atmega128. Kaut ko viņš neizdara ar adresācijas vecākajiem bitiem. Adresu apgabala otrajā pusē nekas neierakstās, klājas virsū pirmajā pusē ierakstītajam kodam.

+