Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
USBasp/AVRDUDE ķibele
+

thread: USBasp/AVRDUDE ķibele

Senior Member
    Jun 2006
    Cēsu novads
    989

USBasp/AVRDUDE ķibele

Sanāca uzrauties uz ķibeles kas aprakstīta šeit:
    http://savannah.nongnu.org/bugs/?41561
    Nevarēju ar USBasp iešūt ATMEGA128. Uz viena datora ir Linux un Win7, uz otra XP un kaut kā bija sagadījies, ka visur bija versija ar "bugu". Citus kontrolierus šuj, bet ATMEGA128 ne. Varēju jau iešūt bootloaderi ar Pony, kas mani ne reizi nav pievīlis un likties mierā, bet gribējās atrast defekta cēloni. Bez tam - līdzi ņemamajam datoram jau vairs nav kur Pony piespraust un kādreiz jau prasās kaut ko pielabot arī bootloaderī. Pēc tam, kad AVRDUDE uz Linux upgreidoju uz jaunāku, bet Windows uz vecāku versiju, viss aizgāja. Būtu jaunāko licis arī uz Windows, bet neatradu, kur tādu var dabūt gatavu, un esmu par dumju, lai pats nokompilētu to no izejas failiem. Tāpat jau nočakarējos labu laiku, kamēr pārliecinājos, ka vaina nav dzelžos vai USBasp firmwarē. Pēc upgreidošanas/downgreidošanas rezultāts ir tāds, ka ar jaunāko Linuxam domāto versiju viena un tā paša apjoma iešūšana notiek stipri ātrāk, kā Windows gadījumā ar vecāko versiju. Slinkums tagad atkal lasīt daudz burtus, varbūt kāds var uzreiz pateikt, kā programmistiski pārslēgt programmēšanas ātrumu. "Lēnās programmēšanas" peremička nav uzsprasta ne vienā ne otrā gadījumā.

Senior Member
    Mar 2011
    690

Jā, es ar uz šitā uzrāvos, darbāreizēm kodēju uz Maca, tam pēdējā AVRDUDE versijā bija līdzīgs gļuks, tā dēļ nācās likt vecāku versiju, bet tā vecākā versija neatbalstīja ATTiny1634, pēc kāda perioda čakarēšanās man apnika, nopirku Atmel ICE un nezinu bēdas. Plus tagad zinu, ka ja ir kāds gļuks, varu sūdzēties Atmel pa tiešo, nevis kā AVRDUDE gadījumā pasūdzos kaut kādā komūnā un tur man pasaka "ā, jā, šo zinām, tā ir, liec vecāku versiju". Kaut kā zūd ticība amatieru lietām.
    Par ātrumu laikam bija vnk jānorāda -B un skaitlis kādam jābūt programmēšanas takts periodam. Ja nekļūdos tad šo opciju kā reizi viens pasens forumietis bija uztaisījis.

Senior Member
    Sep 2006
    Ogre
    531

Pasenais forumietis atsaucās

Laikam nekur tā īsti pie dokumentācijas tas netika pievienots, bet špikeris ir patch aprakstā. Fischl realizāciju gan drusku pārtaisīja, bet princips palika tas pats.
    Ir cilvēki, kam nesanāk. Un labi vien ir, ka nesanāk...

Senior Member
    Jun 2006
    Cēsu novads
    989

Paldies Velko!

+