Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Neskaidrība par soļu motoriem
+

thread: Neskaidrība par soļu motoriem

Senior Member
    Mar 2011
    1,119

Neskaidrība par soļu motoriem

..un atkal zvans draugam..
    Atnāca man soļu motoriņi no aizjūras.
    http://www.banggood.com/42BYGHW609-S...-p-922352.html
    Citi, ar roku pagriežot asi, griežas kā pierasts - ar tādiem kā tirkšķiem drebelīgi bremzēdamies, bet viens daļu apgrieziena griežas tāpat, bet tad kādu posmu (1/4 apgr) pavisam brīvi bez kādas pretestības, gan šupu gan turpu, tālāk atkal smagāk ar tirkšķem bremzēdamies. Tā bremzēšanās nav strīķēšana. Klāt vēl slēdzis neesmu, bet jau aizdomas par ko nelāgu Kas tas varētu būt. Attaisīju vaļā, bet attaisītam nevar lāga neko saprast, jo viens gultnis gaisā, ass necentrējas un tā griešana pavisam jau citāda. Saliku kopā - tagad visu apgriezienu iet brīvi un vispar nebremzējas un netirkšķ vairs. Daudz viņus neesmu redzējisun pētījis, bet šeit pirmo reizi redzu soļu motoru, kurš tik brīvi griežās ka neaz nejūt magnētu pretestību.

Senior Member
    Mar 2011
    1,119

Viltus trauksme
    Piesēdzu paproveju - viss griežas kā vajag. Pēc padarbināšanas pazuda arī tas brīvgājiens
    .. bet ir viena bēda gan - steigā sajaucu vadus 5V, 12V, un rezultātā nokurināju vienu a4988. It kā varētu jau nopirkt tepat Argusā, bet nu neļauj man sirdsapziņa maksāt 12.50EUR par lietu ko pirku par 1.49$. Saprotu ka katram vajag pelnīt, bet 900% uzcenojums ir man nesaprotams.
    http://www.argus.lv/shop/productinfo...c=lv&cc=global
    http://www.ebay.com/itm/251511114812...%3AMEBIDX%3AIT
    Jau pasūtīju jaunu un vēl rezervi, bet iekšā velniņš dīdās noprovēt visu darbībā ātrāk nekā pēc tām 2-3 nedēļām kas jāgaida. Tad nu ja kāds var aizdot vai pārdot par sakarīgu cenu , tad lūdzu PM
    .

Senior Member
    Mar 2011
    689

Tad pasūti Baltelectronā, es ar šādus čomiem mainīju, ka tik ne uz identiskiem draiveriem. Uzmanies ar pieslēgtu motoru grozīšanu brīvgaitā, tei draiveri ir ļoti jūtīgi un mirst kad groza pie tā pieslēgtu motoru.

Senior Member
    Mar 2011
    1,119

Uzmanies ar pieslēgtu motoru grozīšanu brīvgaitā, tei draiveri ir ļoti jūtīgi un mirst kad groza pie tā pieslēgtu motoru.
    TNX! Tad man ir noveicies pagaidām

Senior Member
    Aug 2008
    565

bet viens daļu apgrieziena griežas tāpat, bet tad kādu posmu (1/4 apgr) pavisam brīvi bez kādas pretestības
    Vai tas nevar būt tāpēc, ka motors jauns un nav bijis pieslēgts un nav paliekošais magnētisms dzelžos,
    bet tas tā minējums.

Senior Member
    Mar 2011
    1,119

Nezinu, bet fakts ka pēc pieslegšanas viss nostajās savās vietās.
    .. izņemot to sasodīto draiveri
    .
    Bet pirmais iespaids pilnīgi šokējošs bija.

Senior Member
    Mar 2011
    689

Vai tas nevar būt tāpēc, ka motors jauns un nav bijis pieslēgts un nav paliekošais magnētisms dzelžos,
    bet tas tā minējums.
    Bildē esošajam motoram it kā jau vajadzēja būt ar pastāvīgo magnētu un solīšiem bija jābūt jūtamiem vienmēr. Jā, ir soļu motori, kuriem nejūt solīšus, bet tie ir citas konstrukcijas un reti sastopami.

Senior Member
    Mar 2011
    1,119

Nu tagad tā ir - viegli jūtami solīši, bet sākumā bija viens pilnīgi brīvi gultņos pēc manas izjaukšanas, reāli domāju ka atkal brāķis un vispār negriezīsies. Man "veicas" ar brāķētām precēm

+