Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Raspberry pi kontrolēt ardruino projektu -
+
1 2 3 4

thread: Raspberry pi kontrolēt ardruino projektu

Junior Member
    Jul 2011
    16

JDat, zinkā, katls tomēr nav mirgojoša gaismiņa, tur ir ko iespringt programmējot, it īpaši ja autors minēja TFT ekrānu. Tur būtu ko pacīnīties un es tomēr apšaubu, ka autoram tas būtu pa spēkam. Bet, jā, piekrītu, ka jāpamēģina paskatīt kas notiek seriālajā, ne vienam vien aparātam tā esmu ticis tuvāk pie problēmas.
    Jātzīst šajā lauciņā man līdz nosaukumam "iesācējs" ļoti tāls ceļš ejams. Tikai tagad sāku interesēties, kas tie par zvēriem Arduino un Raspberry ir. Tāpēc jau arī ir šādi jautājumi. Bet nu nets jau pilns ir ar visādām pamācībām, tā ka sākšu pamazām burties tam visam cauri. Un sākumā vismaz atkārtot kādas pamācības. Tā ka, ja izdosies dabūt kaut mirgojošu diodi vai saslēgt releju, jau būs pilnas bikses ar laimi.

Bildes no tā zvēra būs šovakar. Sabildēšu un ielikšu apskatei. Jāsaka, ka pagaidām ar to degli esmu apmierināts - interese dzīts mēnesi padarbināju karstā ūdens sildīšanai.

Senior Member
    Mar 2011
    667

Esi uz pareizā ceļa - Arduino un RPi ir īstās lietas ar kurām sākt.

Junior Member
    Apr 2012
    20

Tā ka, ja izdosies dabūt kaut mirgojošu diodi vai saslēgt releju, jau būs pilnas bikses ar laimi.
    Samērā vienkārši, kaut ko uztaisīt uz Arduino var izmantojot programmu FLProg (programma krievu valodā). Tas gan nav tas ceļš ko vajadzētu izvēlēties ja tiešām gribas iemācīties apgūt Arduino programmēšanu, jo FLProg ir tikai programma LAD, FBD shēmu zīmēšanai ar iespēju ģenerēt jau gatavu Arduino kodu.

Piemērs:
    „Hello World” (13. izejas LED mirkšķināšana) shēma uz FLProg izskatās tā.

Junior Member
    Jul 2011
    16

Airis paldies. Izskatās, ka šī proga būs īstā ar ko sākt man darboties.
    Te nu arī dažas bildes(sorry, kvalitāte kā jau ar telefonu)

Senior Member
    Mar 2007
    1,597

A kas to uzparikti taisiijis?
    Man domaat vinjiem noteikti vajag buut versija kas caur netu vadaama.
    Varbuut vienkaarshi uzzvaniit un pajautaat.
    Gan jau ka naudu gribees, bet vismaz uzzinaasi cik.

Junior Member
    Jul 2011
    16

It kā teica, ka strāda pie versijas caur GSM, bet nu kkas gļučij tajā pasākumā vēl joprojām, tāpēc arī cenu un laiku nesauc, kad būs peejams. Man jau vairāk gribētos uz web bāzeta risīinājuma to vadību redzēt.

Senior Member
    Apr 2014
    Sigulda
    118

nu, skaidrs! nekad nebiju ar ko šādu saskāries. Lai gan, ka tā padomā, ielikt lētu arduino klonu varētu būt pat vienkāršāk nekā taisīt spiesto plati.

Senior Member
    Mar 2011
    667

Saproti, Andžiņ, Tu neesi strādājis pie mazsēriju ražošanas, pielāgot jau gatavu risinājumu, piemēram, Arduino, var būt stipri čakarīgāk kā uzprojektēt savu. Un tas, ka jāsamaksā nedaudz vairāk bieži vien atsver lielu, lielu jāšanos. Otra lieta - paskaties kāds tai Arduino platei ir aizpildījums, tas ir pilnīgi nekāds, ir procis un tad celiņi, kas aiziet uz šajā risinājumā nevajadzīgiem konektoriem. Savā risinājumā to plati uztaisītu kādu vajag, ar vajadzīgajām perifērijām, kuras izvietotu kā pašam ērti, nebūtu jāpielāgojas kaut kam gatavam. Plus spiestās plates nemaz tik ļoti dārgi nemaksā.
    --
    Kopā risinājums izskatās visai briesmīgs, piemēram, kas ir tas konektors kastei no augšas? OK, vienalga kas tas ir, pa to var salīt iekšā ūdens. Vai tajā slaīt ūdens. Vadi iet pāri citām komponentēm, tas nav lamais stils, piemēram, ja būs jāmaina kāds no tiem relejiem tajā blokā tad būs grūti. Releju blokā prātīgāk būtu likt vienu garu spraužamu termināļi bloku. Ok, tas būtu dārgāk, bet ja tas bloks ir jāmaina, nebūtu iespējas kaut ko sajaukt slēdzot atpakaļ. Plus ja būtu viena plate, tad arī relejus uz tās pašas varētu likt.
    Vēl viens jautājums, miglainajā bildē nevar saprast - kā tie krāsainie vadiņi pie Arduino plates pievienoti?

Senior Member
    Apr 2014
    Sigulda
    118

par to arī sākumā es domāju, ka plati savām vajadzībām būtu sakarīgāk taisīt - es pat savām ne massērijas vajadzībām tā daru. Jautājums vai šādi neiznāk lētāk, ja tika taisīts, kā aftars minēja, ap 200 gab? megas klonu pa 10 zaļajām naudiņām var atrast releju moduli pa 4 naudiņām. Plati sazīmēt sev mazākā sāpe, bet lai uzražotu tās man liekas diezgan liela summa sanāk (nezinu par ķīniešu cenām) + ja jālodē tas SMD procis pašam klāt - varētu būt galvassāpīte
    Kā jau minēji, es ne ko masveidā taisījis neesmu, tikai spriedelēju + skatos kā lielajā dzīvē lietas notiek
    Jautājums par vadiem man ar radās. vienīgais risinājums, kas man ienāca prātā, apakšā viņi ir pielodēti.

Junior Member
    Jul 2011
    16

Vēl viens jautājums, miglainajā bildē nevar saprast - kā tie krāsainie vadiņi pie Arduino plates pievienoti?
    Vadiņi visi visur ir lodēti, neviena spraužama termināļa.

+