Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Raspberry pi kontrolēt ardruino projektu -
+
... 2 3 4

thread: Raspberry pi kontrolēt ardruino projektu

Senior Member
    Nov 2005
    Latvija, Kuldīga
    1,059

Skumīgi.. Pievienojos tiem, kas saka - šausmīgi. Tiešām vajadzēja jau nu PCB uztaisīt - ar kontrolleru, releju izejām, ieejām. Barošanas bloku gan var likt atsevišķu plati (jau gatavu), bet ne releju plati uz vadiem piekabināt.

Diez, softs ir tādā pašā līmenī?
    Signalizācijas, videovērošanas ierīkošana Kuldīgā.
    Temperatūras, gaisa mitruma, atmosfēras spiediena u.c. mērījumi, to publicēšana internetā. Data logging.
    http://narodmon.ru/1191

Senior Member
    Mar 2011
    1,119

Laikam jau Latvijas tirgus ir tik mazs ka izdevīgāk šādi taisīt nelielus pasūtījumus. Smuki nav , man arī vienmēr gribas lai ir pa smuko, bet reāli vai nu nav laiks vai nauda un rezultāts ir tāds kāds ir.

Senior Member
    Mar 2011
    676

Vadiņi visi visur ir lodēti, neviena spraužama termināļa.
    Es ļoti cerēju, ka nebūs tā jāsaka, bet nu tas ir pilnigs pizģec. Nav komentāru. Nav brīnums, ka versijā ar GSMu "kaut kas gļukojot". Ja nu vienīgi, pasaki, lūdzu, kaut privāti, kas to kasti ir ražojis.
    --
    Andžiņ, es neonliedzu, ka skatoties tikai uz materiālu izmaksām var būt arī lētie boki no Ķīnas sanāk lētāk kā pašiem to visu taisīt. Bet par kādu cenu? Tici man, tos vadus lodēt ir DAUDZ čakarīgāk kā SMD proci pielodēt. Nē, nopienti, paskaties kaut kādas pamācības, paņem kādu vecu plati, patrenējies pāris reizes noņemt un uzlikt atpakaļ SMD mikroshēmas, sapratīsi, ka piešaujot roku ar lodāmuru to darīt nav neko grūti. SMD bloki sērijveidā gan montējas ar lodēšanas pastas metodi, kas montāžu padara vēl jo ātrāku un vienkāršāku. Pats esmu to darījis, visi materiāli ir brīvi pieejami. Vēl par to šausmu bloku - montējot kopā tādi nenostiprināti pielodēti vadi var viegli nolūzt, bloks nestrādās vai vēl sliktāk - tas var piesisties pie kāda 220V kontakta visu konstrukciju padarot vēl jo bīstamāku. Un remonts tādai "montāžai" ir vēl jo lielākas pakaļas sāpes, jo nevar tā vienkārši atraut konektorus un piespraust jaunai platei, jālodē nost un tad jādomā kas kur bija.
    --
    Man ir reāli kauns, ka Latvijā kas tāds tiek ražots. Bez maz derētu kauna tēma, kurā šādas bildes salikt. Man kaut kur vēl jābūt bildēm ar, ja nekļūdos, LLU izstrādātu siltumnīcu klimata monitoringa sistēmu, kura bija (ir?) uzstādīta kaut kādā dārzniecībā, kurā čoms gāja praksi. Nu, tur stāsts tāds pats kā te, kaut kāds Arduino, kurš apkarināts ar standarta moduļiem, ielikts kaut kādā nehermētiskā kastē, kaut kas aizliets ar karsto līmi, vadu ievadi nehermetizēti, veee, fuj. OK, prototips ir prototips, bet reāli "prodakšenā" pie klienta ir jāliek ne tikai funkcionējoša, bet arī glīta konstrukcija.

Senior Member
    Jun 2006
    Cēsu novads
    986

Jā, kaut ko tādu taisīt masveida tirgošanai ir stulbums. Tomēr nezinot vēsturi atturēšos priekšlaicīgi lamāt autoru. Diez vai sevi cienošs autors atļautos kaut ko tādu palaist tautiņās. Ticamāk, ka autors kaut kā nebūt uzlipināja vairāk vai mazāk strādājošu prototipu, bet pēc tam visdrīzāk naudas dēļ sanāca kašķis ar firmas direktoriņu rīkotājiņu, autors tika pasūtīts d..., bet firma ņēmās klonēt un pārdot prototipu. No otras puses - arī lielie brendi taisa tādus sūdus, ka maz neliekas. Nesaukšu konkrēti, tikai pateikšu ka ir tāds kantoris kura vārds sākas ar sie... un beidzas ar ...mens. Ilgstoši darbojoties auto elektronikas jomā, un redzot tās šausmas, ko tas kantoris tur ir tiražējis miljonos eksemplāru, gribas auto elektriķu mācību programmā iekļaut sekojošu pamācību: ja mašīnai ir riebīga, grūti atrodama elektronikas problēma, atrodiet komponentes ar šīs firmas uzrakstu - tas ievērojami paātrinās defekta atrašanu.

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,413

Varētu oponēt. Labāk lai ražo kaut vai līkus risinājumus, nevis neko neražo. Ja ražo līkus, tad pēc 100 gadiem kaut ko ieācīsies.

PS: man ir aizdomas ka zinu, kurš caļis outsourcē variantā projektēja. Uzklausa tādu klientu, uz arduino saver visu, ko vajag un iedod klientam shēmu, iekārtu un kodu. Tālāk tāds apkurnieks tikai lipina kopā un miers. Problēmas: projektētājs piegāja tam visam saskaņa ar prasībām: lēti un ātri. Viss OK. Kurinātājs vienkārši copy/paste, nivis organizē ražošanas kultūru. Par atsevišku samaksu un papildus ražošanas izdevumiem var organizēt labāku ražošanu (PCB, konektori utt), bet... Ko lai dara. Kā ir tā ir. Klientam vulgaris viss pofig: ka tik strādā.

PPS: Pēdējā laikā mani mēģina apspiest un neļauj kulturāli izpausties. Nākas taisīt visu no sērijas: "Just good enough". Reizēm tā ir pareiza pieeja, bet... Ir nianses...

Senior Member
    Mar 2011
    676

Varētu oponēt. Labāk lai ražo kaut vai līkus risinājumus, nevis neko neražo. Ja ražo līkus, tad pēc 100 gadiem kaut ko ieācīsies.
    Nekā. Ja ražo un pērk sūdu, tad agrāk vai vēlāk sāksies problēmas (jo kā pats teici, klientam vulgaris pofig, ka tik strādā, bet nestrādā taču) un vajadzēs pirkt normālu risinājumu. Un tad pirmais risinājums būs ne tikai pazaudēts laiks, bet arī izniekoti pasaules resursi, ja tā piesienas sīkumiem. Šādi projekti ne tuvu nav tie, kurus vajadzētu saulītē celt, ja pameklē, Latvijā ir ļoti daudz kvalitatīvas elektronikas ražotāju.

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,413

Te der vecā, labā klasika; "Skopais maksā divreiz"
    Tomēr, kur ir pireprasījums, tur būs arī piedāvājums, bet... Tas viss ir globāli filozfējams tieši tāpat kā Lodveida Zirgs Ideālā Vakumā.

Kas attiecas uz tēmu, tad userim strādā, bet gribās papildus fīčas... Es noteikti uzzīmētu shēmu un uzrakstītu savu kodu. Tur tak nav nekā sarežģitāka par dažiem relejiem un termosensoru. TFT? Nu tas arī pievingrojams priekš atsevišķiem pontiem.

+