Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
ATMELis un assemblers -
+
1 2 3 4 5 ...

thread: ATMELis un assemblers

Senior Member
    Mar 2007
    1,597

Offt.
    A man bija gadiijums kad reizinaashanu aizstaaju ar 2 daliishanaam.
    Jo daliishanas proceduura tur bija jau no saakuma a reizinaashanu vajadzeeja klaat pierikteet.

Senior Member
    Nov 2009
    Jēkabpils
    2,046

Es konkrēti vakar rakstīju binārā skaitļa pārvēršanu trīs ciparos komats vēl viens cipars. Tā kā DS1820 Tmax ir 125, tad aprakstītā problēma it kā netraucē, bet nejauši ieliku lielāku skaitli un ... bļin. It kā jau sapratu, kur suns ir aprakts, bet vienkāršu skaidrojumu vienā teikumā, kā uzrakstīja M_J, neatradu. Dalīšana un reizināšana man vēl priekšā .

Moderator
    Mar 2008
    Ogre
    1,445

moš noder: https://sites.google.com/site/avrasm.../2b-basic-math

baisi sen rakstīju kaut ko avr asm, patika, sapratu ka ir labi zināt bināro matemātiku, jo var vienkāršas darbības efektīvāk izpildīt. Tagad vairs gan nav vajadzības, nav tik kritiskas aplikācijas arduino variācija par tēmu C tiek galā gana labi. Priekšš gan ir viens projektiņš kur laiki ir kritiski, kameras / motion control sistēma kur vai nu jāliek jaudīgs procis, vai jāraksta efektīvs kods.
    If it's worth doing, it's worth overdoing, right? / Tory Belleci, Mythbusters /

Senior Member
    Nov 2009
    Jēkabpils
    2,046

Jāsaka, es guvu patiesu gandarījumu, kad manis rakstītais asma kods (protams, ka piemērus skatījos) lika darboties 1-wire termometram, LCD displejam, 4x4 klaviatūrai un sūtīja no parastās izejas uz kompja COM portu datus (pie tam pareizus datus ). Vēl neko gatavu neesmu uztaisījis uz atmeļiem(nu izņemot vienu mazu daiktiņu šķīvīšu šaušanai, bet to var neskaitīt), pagaidām tas ir tīri hobijs. Bet gan jau tiksim arī līdz C un C++.
    Dabūju neta plašumos vienu grāmatiņas pēdēefu "Hacker's Delight" - ar hakeriem nekādu sakaru, ellišķīgas lietas par bināro matemātiku. Tagad cenšos iebraukt laiku pa laikam. Linku gan vairs nepateikšu. 5 megas sver.

Senior Member
    Jun 2006
    Cēsu novads
    987

Par to, kā strādā katra komanda īsi, konkrēti un izsmeļoši ir AVR STUDIO "helpos".

Senior Member
    Apr 2004
    642

Dabūju neta plašumos vienu grāmatiņas pēdēefu "Hacker's Delight" - ar hakeriem nekādu sakaru, ellišķīgas lietas par bināro matemātiku. Tagad cenšos iebraukt laiku pa laikam. Linku gan vairs nepateikšu. 5 megas sver.
    Šis?
    http://ptgmedia.pearsoncmg.com/image...0321842685.pdf

skatījos ir arī otrais izlaidums.

Senior Member
    Nov 2009
    Jēkabpils
    2,046

Jā, man laikam bija pirmais. Nočekošu. Ja kas, paldies par otro izlaidumu.

Senior Member
    Nov 2009
    Jēkabpils
    2,046

Svieciens atkal šajā tēmā.
    Gan ne tik daudz par asmu. Problēma sekojoša. Mans mazais kverplis dabū no DS18B20 temperatūru, salīdzina ar potenciometra (ar ADC) vērtību un attiecīgi ieslēdz/izslēdz slodzi (LEDu). Bet tam visam pa vidu no vienīgās atlikušās kājas sūta uz datora COM portu temperatūru. Nu un lai būtu cmuki pielieku galā grādu zīmīti - 176 ASCII kods un "C" burtu. Tā grāda vietā uz Putty ir ķeburs. Gan jau kaut kur vajadzīgs kāds ķeksis, bet kur. It kā viss ir - 9600bodi , 8 biti, bez paritātes, viens stopbits un bez flow control.

Moderator
    Mar 2008
    Ogre
    1,445

gan jau ka kodu tabulas nesapas, paskaties te piem. http://serverfault.com/questions/475...led-characters
    If it's worth doing, it's worth overdoing, right? / Tory Belleci, Mythbusters /

Senior Member
    Nov 2009
    Jēkabpils
    2,046

Paldies! Šim nepatika utf-8.

+