Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
1.ā veida PLL idejas? -
+
1 2 3

thread: 1.ā veida PLL idejas?

Senior Member
    Mar 2006
    2,423

> LED jūtību foto diodes režīmā atkarība no gaismas viļņa garuma

Nu hrenovij jutiiba. Kaa fotodiodes surogaatu izmantot jau var, bet nav un nav nekas dizhs.

Protams Obsim varbuut tur citaadi smalkie apsveerumi. Piemeeram vienu un to pashu LEDu izmantot gan raidiitaaju, gan uztveereeju un tad shii var seedeet vienaa un tai pashaa optiskajaa sisteemaa.
    >kaspich par bazaru atbild un nodrshina chetru ciparu balvu fondu

Tikai vot neatbild vis.

Senior Member
    Mar 2011
    1,123

Vai tik Obsis nav kādai spiegošanai pievērsies, ka tādus aparātus būvē? Tīra ziņkāre, kautko tādu var izmantot?

Senior Member
    Oct 2009
    Rīga
    929

RE: Mosfet
    Nē pagaidām (bet tiks nokontrolēts gan fotodiodei un tāpat spīddiodei, protams; ir jau ar ko), bet tā kā mani interesē stipri eksotisks viļņa garums, tad Pasaulē ir tikai pāris ražotāji, kas šim garumam piedāvā diodes. Un atkal, par aptuveni vienādu produktu daži nekautrējas prasīt nieka 5000 USD, kamēr citi gatavi atdoties par 8 USD. Pagaidām gaidu nošamajiem cenu piedāvājumu. Šie elementi ir ļoti svarīgi, jo, kad iepriekšējo reizi tas "citplanētiešu ķērājs" tika taisīts ap 1970 gadu, tad detaļu bāze bija diode SF-3 un lampočka ar krāsainu filtra stikliņu ar čupu no Pēēēē-4 traņiem. Lieki stāstīt, ka viss eksperiments izgāzās sirdi plosoša šņāciena dēļ.
    Vai gribi teikt, ka tīrai LED diodei emisijas viļņa garums nav tāds pats kā absorpcijas maksimuma viļņa garums????????
    Par Farneli, diemžēl piegādes izmaksas ir 65 Eur, un salīdzinot ar Octopus cenām kas ir 2 USD tai pašai tabletei un padsmit Eur par pastu - tas ir kā diena un nakts. Diemžēl mani interesē, lai detaļas būtu vismaz desmitgadi brīvi pieejamas uz sitienu, un šī īpašība 7221 (t.i. LMP7221) stipri nepiemīt. Izprovēšu ar 6482, un ja šņāks un spārdīsies, tad ar 4530. Un tikai ja aizies līdz masveida tiražēšanai, tad ar lūkosim kurai ir labāki "tehņiko-ekonomīčeskije pokazāķeļi"
    Par 4530 tableti, paldies, domu sapratu, tas tiešām ir kas par ko var maksāt, kaut arī manā gadījumā viss tas brīnums tiek termostatēts ar 0,05 C akurātumu (diemžēl uz 40 nevis 25C un tas nav maināms pēc iegribas), tā ka plašs darba T diapazons ir nesvarīgs.
    Par pretstrāvas cilpu, tā ir parasta tehnika elektrometriskajos transimpedances verķos, tikai manā gadījumā lētāk ir pacelt kājiņu gaisā, jo vienīgais kam tā jāpievieno ir fotosensora diode un atgriez saites rezistors. Visur visi iesaka mazstrāvas ķēdes montēt ezītī = gaisā. Tāpēc cilpa ir mazsvarīga, šķiet. Shemotehnika man iepatikās no EDN 2008.g http://www.edn.com/design/analog/432...op-amp-layouts, kam izejā pieslēdzama XR=LM=NE-567 tablete standarta slēgumā, un aiz tās papildus integrators.

RE: Uldis - Wow!!! Ebay ir pirmais ko es parasti izkontrolēju, un tas rādīja ka atslēgas vārdi 7721 un LMP7721 dod nulli rezultātu. Un rāda man tā vēl šobaltdien, kaut arī teorētiski es zināju, ka meklēšanas endžins katram kompim dod citu rezultātu, un piemēram mājaslapu, ko esmu teiksim vakar pašrocīgi sakabinājis ar Gūguļa meklētāju, darbā man meklē aši knaši kā trešo pozīciju no augšas, mājās sameklē 101~ajā lapā, bet sievasmātes kompis neatrod kā šķiru.

Senior Member
    Mar 2007
    1,600

teorētiski es zināju, ka meklēšanas endžins katram kompim dod citu rezultātu, un piemēram mājaslapu, ko esmu teiksim vakar pašrocīgi sakabinājis ar Gūguļa meklētāju, darbā man meklē aši knaši kā trešo pozīciju no augšas, mājās sameklē 101~ajā lapā, bet sievasmātes kompis neatrod kā šķiru.
    oft
    Peec tam kad paliidzeeju te vienu kjiinieshu motoru atshifreet google saaka man biezaa slaanii hieroglifu tekstus reklaamaas suutiit.
    Domaaja ka es tur ko saprotu.

Senior Member
    Mar 2006
    2,423

Vai gribi teikt, ka tīrai LED diodei emisijas viļņa garums nav tāds pats kā absorpcijas maksimuma viļņa garums????????
    Nea, nav vis. Vinsh ir drusku nobiidiits. Uz kuru pusi, marazma deelj vairs neatceros. Termodinamikas deelj vareetu domaat ka jutiiguma max ir pabiidiits uz iisaakiem viljnju garumiem/lielaaku kvanta energjiju.

A nu karoch, reku viens rakstinsh izmakshkjereejaas:

http://een.iust.ac.ir/profs/Sadr/Papers/omd7.4.pdf

Adin fig baltie cilveeki lieto tomeer fotodiodes. Tur gan ir tas knifs, ka taapeec, ka smalkaas fotodiodes ir speciaalie ponti un vietaam ar strateegjiski militaaru pielietojumu, tad shiis arii meedz maksaat neskaisti.

Tikai vot neatbild vis.

Senior Member
    Feb 2006
    565

Obsi , Tev jau ir tuvu ideālam gadījumam, ja ir var termostatēt ieejas kaskādi. Tad jau var droši provēt 6482. Tas shematiskais risinājums ir diezgan interesants, jāpapēta smalkāk, vienīgi vai nepalielināsies trokšņu līmenis. Par to LM567 neko nevaru teikt neesmu mēģinājis, parasti izmantoju vai nu diskrēto variantu vai AD630, ADA2200
    Kāpēc Tu saki ka no Farnelā tev piegāde būs 65 Eur, pati LMp7721 maksā 15,63 Eur + PVN un piegāde kādi 3-5 Eur šodien pasūti rīt parīt būs klāt.

Paldies ZZZ par to rakstu, manas aizdomas apstiprinājās, ka ir nobīde. Jāsaņemas un pašam jānomēra vajadzīgos Led foto diodes režīmā tā jūtību atkarībā no viļņa garuma. Ir vajadzība pēc šaurāka spektra nekā foto diodēm un gaismas jau man pietiks, kaut arī mazs ir kristāls . Vienīgais vai tām Led korpuss pats nebūs ar lielu strāvas noplūdi?

Senior Member
    Mar 2006
    2,423

Veel kaads biskjis par LEDu izmantoshanu par fotodiodeem:
    Sensors 2008, 8, 2453-2479

www.mdpi.com/1424-8220/8/4/2453/pdf

Tur var ieluureet arii noraades uz citiem rakstiem beigaas.

Tikai vot neatbild vis.

Senior Member
    Nov 2006
    2,506

Par to termostatēšanu dēļ siltumtrokšņiem
    te http://www.elfaforums.lv/threads/498-Viņpus-mikrovolta

bija tēma, meklēju to shēmiņu un nevaru atrast, ideja bija tada, ka ieejā pirmais tranzistors nav viens, bet kādi 4 gabali paralēli un siltumtrokšņi ta katram savi, no tā - sanāk tāda savdabīga kompensācija.
    Cik reāli to izveikt kokrētajai iekārtai gan nevaru pateikt.

Senior Member
    Mar 2006
    2,423

raimondinj, tavi chetri tranzistori ir akordeons. Jeb bajaans.

Staasti labaak kaa ar nitinola un ziedputekshnju muuzhiigaa dzineeja izgatavoshanu sokas.

Tikai vot neatbild vis.

Member
    Mar 2010
    38

Obsi, aliexpress punkts com ir diezgan pilns ar 7221

+