Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
RS232 + excel vba
+
1 2

thread: RS232 + excel vba

Senior Member
    Nov 2014
    128

RS232 + excel vba

Vai kādam ir pieredze datu sūtīšanā no uz excel ar rs232?

Senior Member
    Aug 2008
    565

Esmu lasījis datus no kontroliera caur 232 un glabājis excel failā.

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,422

hackaday kaareiz bija raksts par excel un serial. lieto google!

Senior Member
    Nov 2014
    128

Vispār kāda jēga no foruma, ja pārsvarā visi saka lietot googli? Es paļaik izmēģinu PLX-Daq makrosu. Tā informācija par excel un rs232 nemaz tik daudz nav tajā googlē.

Senior Member
    Jun 2006
    Cēsu novads
    989

Esmu savulaik uzrakstījis Javā programmiņu, kas caur RS232 -> RS485, izmantojot MODBUS RTU protokolu aptaujā ierīces un rezultātus saglabā CSV failā, ar kuru pēc tam tālāk var darīties, izmantojot excel. Izpētīt tieši excel failu formātu biju par slinku.

Senior Member
    Nov 2014
    128

CSV, protams ir variants, bet man vajag abpusēju komunikāciju gan sūtīt gan saņemt datus, kā arī gribu redzēt grafiku dzīvajā. Pagaidām vislabākais variants izskatās PLX-daq. http://www.instructables.com/id/Send...d-plotting-it/
    Problēma ir tāda, ka es no vba neko daudz nesaprotu.

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,422

Korķi! Ko Tu sagaidi? Ka kāds ir tik pat liels mazohists kā Tu un izmanto MS excel sarunai ar RS232? Normāli cilvēki, piemēram uzraksta python scriptu tādiem gadījumiem. Nemēģini citus noniecināt tikai tāpēc ka Tev pašam smadzenes par īsu.
    Python normāliem koderiem.
    Māksliniekiem processing.
    Man (mazohistam) - Gambas.
    Tev - excel.
    Kāda mārrutka pēc čiksti ka visi nav tādi pat stulbeņi kā Tu un nelieto excel, kur nevajag. Mācies domāt un apgūt jaunas lietas, bitīt matos! Linux vietā lieto windows? Tavas problēmas. Ja māki, tad lieto windows, nevien neliek kaut ko mainīt.

http://bfy.tw/87WB

Senior Member
    Mar 2011
    697

JDat, lūdzu mierīgākos toņos. Cilvēks prasa pieredzi, Tu viņu lamā. Forums ir lai sadarbotos, ne lai aprietu. Ja nav ko pateikt, nu, nesaki. Ja gribas pateikt, nu, nez, izzini situāciju un iesaki kā pats rīkotos. Tikai rēķinies, ka Tavs risinājums nav vienīgais strādājošais.

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,422

Viena lieta, ja prasa plaīdzību, pavisam cita ja par palīdzību sākas complain.

Nekad nesapratīšu cilvēkus, kuri citus mēra pēs savas mērauklas. Respektībi: visiem būtu jākomunicē no excel pa taisno uz seriālo portu. Nemaz neienāk prātā ka tā ir dzīļi mazojistiska vēlmē, jo liekas ka visu var darīt tikai caur excel. Ja ir problēma, tad meklē risinājumu, nevis gaida, kad ar karoti piebaros mutē. Sevišķi ja karote tiek izvilka no vienas vietas... Tā ir domāšanas problēma, nevis zināšanu trūkums.

Senior Member
    Aug 2008
    565

Vai kādam ir pieredze datu sūtīšanā no uz excel ar rs232?
    Varbūt jāsāk tā lieta no sākuma.

Pastāsti ko tu gribi uztaisīt.
    Kādam ir jābūt gala rezultātam,
    Kādus datus kādā veidā gribi redzēt kādus mainīt.

Kādu protokolu lasīsi caur RS232 no gatavas iekārtas gatavu protokolu,
    Vai paštaisīta, tjipa arduino vai, kas tamlīdzīgs.

+