Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
AS filtru kalkulators
+

thread: AS filtru kalkulators

Member
    Jun 2010
    Ogre
    71

AS filtru kalkulators

Sen sen atpakaļ man kk programma bija,kas rēķināja ,kā uztīt AS spoļu parametrus utt.Tagad nosaukums aizmirsies,proga pakāsta.Kāds kaut ko softisku lieto spoļu rēķināšanai vai nē?Netā dažas atradu,bet ievadot vienādus parametrus-induktivitāti,karkasa izmērus - katra izrēķina citādu vijumu skaitu pie vienādiem vada diametriem.Iesakiet.Paldies.
    p.s. AS-akustiskā sistēma.
    "Инженерное искусство заключается в умении сделать то, что требуется, из того, что имеется в наличии"

Senior Member
    Jan 2011
    ūdensgalvas pilsēta 27432346 (just phone, no SMS!)
    3,402

Pat Popovenes "akustiķi" skaļruņu krosoveru elementus "piedzina" pēc mērījumu rezultātiem. Iznākums parasti ir visai tālu no iepriekšējā aprēķina. Reiz samērīju induktivitātes vienam sērijas produktam. Sarēķinot krosa frekvences pēc iegūtajiem lielumiem, sanāca, ka joslas nevis krustojās -3 dB līmenī (kā tam vajadzētu būt), bet pārklājās teju par veselu oktāvu (!). WTF, bet ražoja tādus brīnumus (Silway sērija) un tie pat kaut kā skanēja.
    Izrēķini ar, tavuprāt, ticamāko kalkulatoru, rezervei uzmet kādus vijumus pa virsu. Bez mērīšanas tāpat neiztiksi. Atceries, ka notīt liekos vijumus ir ērtāk nekā stiķēt klāt vadu. Eksperimentējot var paskaņot spoles ar serdi - ferīta gabals pamatīgi paraus induktivitāti uz augšu.
    P.S. Slinkie nemocās, ņem šādas gatavas spoles.
    Alles was echt ist, ist gut!

Member
    Jun 2010
    Ogre
    71

Nu skaļruņi man ir nomērīti,cik nu to var mājās ar kompi izdarīt.Filtri ar izrēķināti.Spoles izrēķinātas(induktivitāte).Atliek tik uztīt.Te es ar saskāros ar tiem dažādajiem vijumu daudzumiem.Pasūtīt jau būtu ērti,bet man gribas pašam pačakarēties un jāgaida jau ar ilgi kamēr atnāks.Brīvā laika tagad saradies padaudz.Tos skaļrunīšus,ko no Tevis pirku tak piedabūju normāli skanēt sistēmā.(Bet tas bija tik sen.)Lab,mērīs/būvēs/testēs.
    "Инженерное искусство заключается в умении сделать то, что требуется, из того, что имеется в наличии"

Senior Member
    Jan 2008
    Riga
    1,025

prieksh shitaadiem gadiijumiem der viena veca krievu formula , shii ir standarta "apaljai" spolei uz gaisa karkasa.
    Dvid- spoles videejais diametrs, apreekjina kaa videejo starp ieksheejaa un aareejaa tinuma diametru.
    l - spoles garums/ augstums milimetros
    b- spoles "biezums", resp, cik milimetru uztiits( piem ja vads ir 1,5mm un uztiits 20 kaartaas, tad b -1,5*20=30 )
    N- kopeejais tinumu skaits
    L skjiet bija mikrohenrijos, resp 1000 tad sanaak 1 milihenrijs.
    PS- uz kantaina karkasa uztiitaam shii formula nedereeja.
    PSS- cik es savulaik ar roku tinu, man shii formula pie korekti uztiitas spoles straadaaja uz 100%.
    Savulaik kad nebija visaadi gudri testeri, ar ko L nomeeriit, meeriiju ar frekvenchu gjeneratoru un oscili peec tomsona formulas ....

Ja pareizi atminos, shii un citas formulas bija atrodamas Massovaja radio biblioteka 1985 gada izdotajaa "zaljajaa" graamataa

PSS2- isegrim- -3 un -3 ir +3 nevis 0...........
    un vēl... arnis = bowers = wilkinss = kaspich = epis =tvdx = didzis =janisp = Jack Daniels = jankus =normunds = abidox = Vikings =ansius = JDat = Jurkins =ivog utt utjp. Patiesībā tas ir arņa personīgais forums, vienkārši aiz nav ko darīt Arnis uztaisīja dažus simtus useru un regulāri raksta no dažādiem nikiem. Lai būtu dzīvība. :P [ C-JDat ]

Senior Member
    Oct 2009
    Rīga
    906

Izteikti precīzus rezultātus parastiem gadījumiem dod softiņš Inductance Coil v1.0 no CyberTech group.
    Rēķinā vienslāņa vai daudzslāņu, piedzen rezonansi, ievērtē vada materiālu un tā pretestību utt utjpr.

+