Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Meklēju Электроника-60 priekšpaneli -
+
1 2 3 4

thread: Meklēju Электроника-60 priekšpaneli

Senior Member
    Mar 2011
    687

Hehe, redz, kā, forša atklāsme par pagātni.
    Andrej, man it kā ir divas šādas plates, viena gan ir bišķi salauzta. Paldies, es padomāšu vai man vēl tādas varētu noderēt un kas tad rakstīšu privāti.

Senior Member
    Mar 2011
    687

Turpinu meklēt oriģinālo DVK monitoru un citas tematiskās lietas, kuras minētas tēmas sākumā.
    Pagaidām progress ar šo "projektu" ir tik tālu, ka pēc diskešu kontroliera remonta un programmēšanas mašīnkodos izdevās gan ierakstīt 5" disketi ar RT-11 operētājsistēmu, gan uz tās palaist oriģinālo Tetri. Baigais prieks, ka tik tālu jau viss sanācis. Tādēļ turpinu meklēt daļas lai saliktu skaitļotāju oriģinālajā stāvoklī. Plus vēl nesen no tehnikas uzpircēja atpirku jaunāku modeli - DVK-3M labā stāvoklī pat ar cieto disku.
    Nedaudz apdomāju, ka varētu mēģināt ar laiku salikt arī minimālu 80. gadu amerikāņu PDP-11 sistēmu no kuras DVK, BK un citas arhitektūras ir nākušas. Bet tā vēl tikai ideja, jo lai gan man ir dažas plates no tā, tā daļas uz vietas ir vēl retākas kā Padomju DVK daļas, bet meklēt tās internetā ir visai dārgi.

Senior Member
    Mar 2011
    687

Turpinu meklēt.
    Pirmajā postā liktās plates it kā esmu atradis un kau tkad vasaras sākumā mēģināšu arī Elektronika-60 salikt līdz strādājošam stāvolim. Pagaidām jātiek galā ar iepriekš iegūto DVK-3M, kurš pat krāmējas no disketes, bet pagaidām vēl nestrādā cietais disks. Operētājsistēmu RT-11 un Tetri jau var palaist, haha.
    Priekš Elektronika-60 meklēju oriģinālo lenšu perforatoru ПЛ-150М.

Priekš DVK-2 turpinu meklēt monitoru priekš 15ИЭ-013-00 termināļa (bilde pirmajā postā).
    --
    Plus interesētu arī oriģinālo PDP-11 daļa, ja nu kādam saglabājušās. Protams, var par brīvu, bet var arī ne par brīvu.

Senior Member
    Mar 2011
    687

Turpinu meklēt:
    1. postā esošo monitoru
    iepriekšējā postā esošo perforatoru
    Interesētu arī printeris МС6312

Un bruņots ar naivu cerību, ka kādas universitātes, institūta vai ceha stūrī vēl varētu būt metālos nesadalīts cietais disks СМ5400, gribētu atrast arī tādu, ar domu nākotnē to iedarbināt.

Junior Member
    Feb 2015
    29

Šādu vai līdzīgu disku 80.gados pieslēdzām pie DVK-2. Atceros, ka uz DVK plates bija montāžas kļūda, ilgi meklējām , kāpēc disks nekorekti strādāja.

Senior Member
    Mar 2011
    687

Jā, priekš DVK un tam radniecīgajiem bija kontrolieris priekš šādiem diskiem, kuru krievu puiši citā forumā pat palēnām mēģina noklonēt. Diez vai tas bija līdzīgs disks, cik esmu lasījis, tieši šādi izmantojās gan krievu, gan bulgāru, gan austrumvācu ražotajos skaitļotājos. It kā jau tai mantībai Latvijā bija jābūt atliektiem galiem dažādos skaitļošanas centros, bet tik daudz gadi pagājuši un gandrīz viss nu jau būs pārstrādāts cēlmetālos. CM5400 disku esmu redzējis tikai LU skaitļošanas muzejā un attāli padzirdējis, ka kādam kaut kas tāds ir bijis. Kā jau pa reizei te uzrakstu, pa retam kaut kas atrodas, bet tās ir pilnīgi neparedzamas lietas, neparedzamos laikos.

Senior Member
    Mar 2011
    687

Vakar dabuju šādu īpatnēju elektrisko rakstāmmašīnu, kura patiesībā nemaz nav rakstāmmašīna, bet gan elektromehāniskais terminālis, kurš kā reizi nāca komplektā ar Elektronika-60 un izmantojās datu ievadei un izvadei. Kontroliera plate, kura spraužas pašā Elektronikā man pat arī ir, bet nedaudz aplasīta. Tagad tik vajadzētu vēl iepriekš minēto pterfolenšu "rakstītāju" un pāris specifiskus konektorus lai kādā brīdī varētu salikt kopā pilnu Elektronikas komplektu. Bet turpinu meklēt arī citas iepriekš minētās lietas - monitoru, printeri, disku, PDP-11 daļas.

Senior Member
    Mar 2011
    687

Šobrīd man PDP-11 tematiskajā kolekcijā ir Электроника-60 gandrīz pilns pamata komplekts, ДВК-2М, ДВК-3, ДВК-3М (visi aptuveni labā komplektācijā ar dažām neejošām platēm), Квант-4С bez paneļiem un visai bojāts, Электроника МС-0585 labā stāvoklī, vairāki strādājoši БК kompīši, dažas plates no oriģināla PDP-11, vairāki 80. gadu skaitļotāju termināļi, СМ5300 datu lentinieki un vēl šis tas no interesantām vai eksotiskām arhitektūrām (piemēram Электроника С5 skaitļotāja plate, kuras arhitektūra pat nebija nosperta no ārzemniekiem un uz šīs МС2703 industriālais kompītis).

Klāt kolekcijai (ne par velti) meklēju:
    МС0511 УКНЦ kompīti un tā perifērijas (diskešu kontrolieri, piemēram)

Dažādu funkciju ДВК standarta plates. Par metālu saturu un cenu esmu informēts, plates var būt arī aplasītas un bez kondensatoriem, bet labāk, protams, ar.

Termināļa 15ИЭ-013-00 oriģinālo monitoru.

ГМД-70 dubulto 8" diskešu iekārtu.

Lenšu perforatoru ПЛ-150М.

СМ5400 cieto disku un tā "plāceņus" (jā, zinu, ka pati iekārta sver ap 70kg).

Dažādas oriģinālo PDP-11 daļas, lai varētu salikt kaut minimālu strādājošu sistēmu, kura piederētu kādai no pēdējām PDP-11 paaudzēm. Interesē burtiski jebkas un jebkādā stāvoklī - statnē montējami skaitļotāja korpusi ar vai bez platēm, paneļiem. Lenšu iekārta, cietie diski, plates, termināļi. Arī, loģiski, ne par brīvu, bet noteikti ne par kosmiskām cenām, kādas var sameklēt internetā. Samaksātu noteikti virs metālu cenas, pats aizbrauktu pakaļ.

Senior Member
    Mar 2011
    687

CM5400 cieto disku esmu veiksmīgi dabujis. Turpinu meklēt citas šajā tēmā uzskaitītās lietas, īpaši, jebkādas PDP-11 daļas. Kā arī tam klāt interesē:

Tipisks 90. gadu Epson adatu printeris, vēlams FX sērijas. Noteikti ar paralēlo portu, un A4, ne A3 formāta, jo pagaidām ar vietu čābīgi.

Otra lieta, interesē šāds terminālis MERA 6052. Latvijā tādi ir bijuši, atradu klaviatūras no tāda, gribētu arī pašu termināli sadabūt. Tas izskatās kā neliels plastmasīgs televizoriņš ar rokturi augšā.

Member
    Apr 2011
    Rīga 29533218
    33

Sveiks! ir dabonams PANASONIC KX-P2124 , bet tas ir A3.

+