Warning: Illegal string offset 'name' in [path]/includes/functions.php on line 6439
Odissey Y-010 potenciometri
+

thread: Odissey Y-010 potenciometri

 1. #1
  Junior Member
  Feb 2017
  17

  Odissey Y-010 potenciometri

  Sveikiņi.
  Ir padomju laika Odissey Y-010 pastiprinātājs, viss strādā OK-samainīju kondensatorus, mēģināju iztīrīt potenciometrus( tie šim brīnumam ir diskrētie), bet kaut kāda "šņirkstoņa" dažu labu grozot ir palikusi. Atjaunot potenciometrus būs pamatīgs darbs (http://radiokot.ru/lab/analog/39/), tādēļ bija doma samainīt uz "parastiem" (diskrētie jau it kā "krutāk" bet mājas lietošanai tas netraucētu) potenciometriem, vienīgi stereo logaritmiskie nav pieejami ar tādām pašām pretestībām vietā. Mehāniski tos potenciometrus pielāgot nebūtu problēmas, bet nav īsti jēgas par to, ķā elektroniski salāgot tās daļas ar esošajām. Shēma šeit(http://radiokot.ru/lab/analog/39/). Pastiprinātājā izmantoti 244 kOm, 7,5 kOm, 5.1 kOm, 4,7 kOm un 1,3 kOm potenciometri.

  Paldies par atbildēm.

 2. #2
  Senior Member
  Jan 2011
  ūdensgalvas pilsēta 27432346 (just phone, no SMS!)
  3,385

  Ja celiņi uz platītēm vēl nav pārtrīti pušu, labāk mēģini sakopt. Nopucē, sasmērē, un dzīvos otru mūžu. Dubultos počus ar šādiem nomināliem (un viena tipa) diezvai atradīsi. Vai tas briesmeklis Odesijs ir pūļu vērts - tas jau ir cits jautājums. Ir bijusi ar šiem darīšana savulaik - pilni ar dumībām kā suņi ar blusām. Par to, ko maksā laiks un darbs pastiprinātāja izgatavošanai no tāda, var iegādāt divus labus pastiprinātājus no labas branžas.
  Alles was echt ist, ist gut!

 3. #3
  Junior Member
  Feb 2017
  17

  Pastiprinātājs strādā, vai viņš ir labs vai slikts... tas it kā ir otršķirīgs jautājums. Nu it kā jau mēģināju patīrīt kontaktus ar speciālo kontaktu tīrītāju-nav izteikta čerkstoņa, bet dēļ potenciometra īpatnējās konstrukcijas un , iespējams, neesošās fiksācijas (nomontēts tas fiksators) grozot potenciometru ir tāda kā "pukšķoņa". Var jau būt, ka jāsataisa tā fiksācija un tas problēmu novērsīs? Tos kontaktus ir pagrūti notīrīt, bet laikam nāksies iespringt.
  PS. Ar ko sasmērēt pēc tīrīšanas?

 4. #4
  Senior Member
  Jan 2011
  ūdensgalvas pilsēta 27432346 (just phone, no SMS!)
  3,385

  Fiksācijai tur ir tikai atsperīte un lodīte. Ja tev ir izdevies dabūt eļļainu kontaktolu, papildus var nesmērēt. Citādi noder jebkuri neitrāli, laikā noturīgi smērtauki bez īpašām piedevām. Pārdozēt nevajag! Un vēl - kā čirkstoņa potenciometros var izpausties līdzstrāva. Elektrolītkondensators ar noplūdi, piemēram, var būt pie vainas. Izčeko! Ja baigi vajag, varu sadabūt lietotu Odesija grozīkļu komplektu, izņemot skaļumam paredzēto. To jau cits biedrs ieguvis.
  Alles was echt ist, ist gut!

 5. #5
  Junior Member
  Feb 2017
  17

  Paldies par atbildēm.
  Nu pajaukšu savus vaļā. Mēģināšu ar šiem pat tikt galā.

+