+
1 2

thread: KAs tas ir? ''IW R010J''?

Senior Member
    Apr 2013
    Riga
    169

KAs tas ir? ''IW R010J''?

Kā jau pirmajā bildē redzams, kaut kas nodedzis: IW R022J (õtrā rinda nav salasāma)
    Bet otrajā bildē ir redzams ''pieņemu'' ka analogs ar sķiet ka mazāku nominalu (un nesabojāts).

Google met laukā vai nu ''flat chip resistor'' vai ''smd iductor''.
    Jāatzīst ka neesmu saskāries ar šādu komponenti šādā izpildījumā.

Senior Member
    Apr 2013
    Riga
    169

Ak es tizlenis. Marķējums tak norāda uz Resistor.

Senior Member
    Apr 2013
    Riga
    169

Kāds var pateikt kas pa formu? Kāpēc plastikā iekapsulēts?

Senior Member
    Mar 2007
    1,597

Gan jau tur veel kaads bojaajums, reziiklji taapat vien nedeg.

Senior Member
    Apr 2007
    2,085

Gluži manas domas, turklāt šis izskatās uz trekna celiņa lodēts, iespējams, kā strāvas sensora rezistors, jo nomināls arī ļoti mazs. Caur to ir izplūdusi milzīga strāva, daudz lielāka nekā paredzēts. Meklē vien caursistu lauktranzistoru drīzāk.

Senior Member
    Mar 2011
    665

R022 vajadzētu būt 0,022 Omi. Šādas lietas man ir visvieglāk meklēt digikey katalogā. Tur atrast vajadzīgo sadaļu un saklikšķināt visus vajadzīgos parametrus - pretestību, aptuvenos izmērus un tad no izfiltrētā visbiežāk arī atrodas tieši tas ko vajag.

Senior Member
    Apr 2007
    2,085

Pēc Farnell intensīvas lietošanas man Digikey un Mouser joprojām atgādina kaut kādus deviņdesmitos

Moderator
    Jan 2009
    Rīga
    4,403

Digikey ir primitīvs, bet dažās kategorijās iekabina farneli kā mazo ezi. Vienkārš, ērts un nebremzē.

Senior Member
    Apr 2013
    Riga
    169

Paldies par piebildēm šajā tēmā.
    Pabakstījos, un aizvietoju sadegušos 0.022Ohm rezistorus ar 0.010Ohm (tiem kas otrajā bildē redzami).
    Vienkārši 0.010 bija uz vietas pieejami - nolodēju no citas plates.
    Un aizvietoju vēl vienu IC, un viss OK!

Un tas nozīmē, ka mana HONDA 2000 ir gatava vasaras sezonai, jo Xenona gaismas funkcionē!!!

Senior Member
    Apr 2007
    2,085

Tad vari gaidīt, kad nosvils nākamais, jo esi ielicis 2x mazāku nominālu - apsveicu. Tie 0,022 tur diezgan droši ir ielikti ar aprēķinu, nevis tāpēc, ka plauktā tādi bija. Jeb biji domājis, ka divu paralēlu 0,022 vietā ieliki vienu 0,010? Tad savukārt elektriskais režīms ir +- pareizs, bet siltuma jaudas rezerve atkal ir auzās.

+