+ Atbildēt
Lapa 2 no 2 FirstFirst 1 2
Atbildes 11 līdz 15 no 15

Tēma: Vai misters Kenwoods ir HAM's?

Senior Member Isegrim's Avatar
    Reģistrējās
    Jan 2011
    Atrodos
    ūdensgalvas pilsēta 27432346 (just phone, no SMS!)
    Atbildes
    3,363

Tas amatierisms ir relatīvs. Sovjetu sportsmeņi, piemēram. Olimpiskajās spēlēs piedalījās, bet kādi tie amatieri bija, pats labi zini. Pat mums VEF 40. nodaļā bija tādi, kuri algu sarakstos rēgojās, bet darba vietās nebija vērojami.
    Alles was echt ist, ist gut!

Senior Member
    Reģistrējās
    Mar 2011
    Atbildes
    1,102

Quote Waldis rakstīja View Post
    Jau sen vairs nav izdevīgi pašam remontēt savu auto. Ja nu vienīgi hobija pēc.

Nu, pie tā, kas kuram ir vai nav izdevīgi, patiesībā pieeja ir stipri komplicētāka. Ir ļaudis, kuriem ir nauda, un nav laika, ir tādi, kuriem laiks ir, bet naudas nav, ir, kam pietiek gan laika, gan naudas, un ir, kam nav ne viena, ne otra. Un katrs Tev savu viedokli uzzīmēs savādāk.
    Domāju ka tie viedokļi būs stipri līdzīgi, vismaz tie, kas sevi neuzskata par Supermeniem, jo gan tiem kam ir nauda, gan tiem, kuriem tās nav, neiedziļināsies kompja darbībā, ja nu atsevišķi indivīdi tīri sava prieka pēc. Nu sen jau nav tās lietas tik vienkāršas, lai ar pliku lodāmuri un kontrolspuldzi saremontētu auto elektroniku. Šobrīd tur procesors aiz procesora un pietiks vienu bitu kautkur ne tā ieraxtīt, lai auto pārvērstos par neejošu lūzni. Tas tikai no elektronikas puses vien skatoties un mehānikā neiedziļinoties.
    ..bet ir jau arī tādi, kas pašī sev zobus labo ...

Senior Member Didzis's Avatar
    Reģistrējās
    May 2006
    Atrodos
    Lielvārde
    Atbildes
    3,731

Es jau neko, es tikai šad tad paklausos radioamtierus un visu laiku dzirdu runas, ka antenai kautkas nav kārtībā, būs jāgaida vasara un jākāp klāt, vot bija man super antena, bet vējš nolauza u.t.t. Vai tad tā nav? Kaut vai te pieminēto Yagi antenu uz 144 un 430MHz ''kārtīgs'' radioamatieris to noteikti pieskrūvēs koka kārts galā, koks izžūs un antena pēc pāris mēnešiem būs šķība. Es vienkārši nevaru ciest, ka darbus izdara ķep-ļep, nevis uzliek antenu tā, ka gadu desmitiem tā kalpo. Ne jau no pirksta es izzīžu visus tos piedzīvojumus ar radioamatieriem, bet viss tas ir bijis manā praksē. Bija man kaimiņš radioamatieris. Antena uz daudzdzīvokļu mājas blakus manējām. Kāda tur antena, divas līkas koka pīckas pietītas pie ventilācijas skursteņiem ar drāti. Nu skats vienkārši pipec un cilvēki man prasa, kas tā par izsmiekla antenu. Es protams neizturēju un saku kaimiņam, es tev uzdāvināšu trubastoikas, uzliksim kārtīgas atsaites ar izolātoriem un piedzīsim antenas garumu, lai nav visu laiku antenas tjuneri, vai kā viņu tur sauc, jāgroza. Vārdu sakot, visu sakārtojam un es saku, davai pieturēšu antenas mastu, aizej pamēģini, vai viss OK, nav kāda laža un tad piestiepsim atsaites. Tā nu es stāvu, turu mastu, bet kaimiņš pazūd un sāk man vēsi palikt. Ar kāju pievelku kautkādu drātsgalu, jo rokas aizņemtas, jātur masts, kautkā atsienu un kāpju lejā. Lejā kaimiņš azartā dibina sakarus, esot baigais prohods, antena kruta un nu tik jāstrādā, bet par to, ka masts nav nostiprināts, sen jau aizmirsis . Nu nav tās lietas apvienojamas, vai nu esi radioamatietis, kuram antenas šķības, vai arī esi labs meistars, kuram pilnīgi neinteresē dibināt radiosakarus.

Senior Member
    Reģistrējās
    Apr 2015
    Atbildes
    126

Koka antenām nav ne vainas arī visus 10 gadus var noturēties ja pirms to izkaltē un pareizi apstrādā

Senior Member Didzis's Avatar
    Reģistrējās
    May 2006
    Atrodos
    Lielvārde
    Atbildes
    3,731

Protams, ka nav ne vainas koka masta, bet ne jau tievai, nenomizotai un vēl zarainai eglītei. Pie koka masta grūti nostiprināt Yagi tipa antenu, jo neviens žņaugs ilgi netur. Koks visu laiku, no mitruma, staigā un antena fiksi vien sāk ļurbāties. Tur vajag metāliskus stiprinājumus pie koka, bet amatieriem tas nešķit svarīgi un tad visur šķības un sagurušas antenas. Savos antenu pirmsākumos arī taisīju uz koka, jo kur es laukos lai alumīnija traversas dabūtu. Mācijos vēl vidusskolā, kad šitādas antenas sataisīju http://fotki.lv/lv/Mimivat/comments-44220501/ Tikai Rīgā mācoties tiku pie labākiem materiāliem. Neko. koks savus desmit gadus tur.

+ Atbildēt

Lietotāja atļaujas

• Jūs nedrīkstat uzsākt jaunas tēmas
  • Jūs nedrīkstat iesūtīt atbildes
  • Jūs nedrīkstat pievienot pievienotos failus
  • Jūs nedrīkstat labot savas atbildes